Basomira
28.01.11,08:24
Dobry den, velmi by som potrebovala poradit s jednym problemom.

Otec v roku 2003 kupil druzstevny byt od jednej FO. Kupil ho za 1,5 mil SK ale ja sa nemozem dostat k zmluve na zaklade ktorej to odkupil. Od bytoveho mam len najomnu zmluvu v ktorej figuruje meno mojho otca. Bytove druzstvo zmluvu o prevode toho bytu s uvedenou ciastkou nema.
Problem je v tom ze tetno byt bol na zaklade prevodu vlasnickych prav (kedze sa jednalo stale o druzstevny byt) prevedeny na mna v roku 2005, a v roku 2008 som ho za nejaku ciastku (ktoru momentalne zistujem ale bolo to nieco do 1000€) odkupila od bytoveho druzstva. v roku 2009 som polovicu bytu darovala vtedajsiemu partnerovi ale kedze sme sa rozisli z tej mojej polovice ma vyplatil sumou 40tis €. (Ja som v byte nemala ani 2 rocny trvaly pobyt a ani som ho nevslastnila viac ako 5 rokov, lebo az do roku 2008 sa jednalo o odkupenie do OV)
takze moja otazka znie? z akej ciastky mam platit dane? z rozdielu zaco to kupil este moj otec a toho zaco som to predala ex? alebo z rozdielu toho zaco som to kupila ja od byt.druzstva (za tych par korun vtedy) a toho zaco som to predala ex? lebo to mi potom vychazda horibilna suma. A este jednu vec co ak sa mi nepodari najst povodnu zmluvu v ktorej bude uvedena cena? ako mozem spatne dokazat ze ten byt bol kupovany za 1,5,ked nemam k tomu zmluvu? dakujem pekne za pomoc