majat
08.12.05,11:46
Ahoj! Prosim o radu. Za nedodrzanie 30 dnovej reklam. doby SOI udelila v spravnom konani pokutu 5000,- Sk. Je to o polovicu viac nez cena reklamovaneho tovaru, ktory par dni po 30 dn. rek.leh bol vyreklamovany vymenou za novy kus. Preto sa pytam ci sa da nejak pravne podlozit ziadost o znizenie pokuty? A ci SOI ma na vybavenie korespondencie viac ako 30 dnovu lehotu?
ajobs
08.12.05,12:04
Ahoj! Prosim o radu. Za nedodrzanie 30 dnovej reklam. doby SOI udelila v spravnom konani pokutu 5000,- Sk. Je to o polovicu viac nez cena reklamovaneho tovaru, ktory par dni po 30 dn. rek.leh bol vyreklamovany vymenou za novy kus. Preto sa pytam ci sa da nejak pravne podlozit ziadost o znizenie pokuty? A ci SOI ma na vybavenie korespondencie viac ako 30 dnovu lehotu?

A prečo nebola dodržaná 30 dňová lehota-máš na to nejaké objektívne príčiny ??? Čím sa vieš účinne brániť ??
majat
08.12.05,12:09
Mali sme ustnu dohodu so zakaznikom, ze pocka aj ked to bude dlhsie trvat a len co to mal vyreklamovane sa nam takto odvdacil. :mad: Takze tak... Teraz mi ide len o tu vysku pokuty ako som pisala.
ajobs
08.12.05,12:15
Mali sme ustnu dohodu so zakaznikom, ze pocka aj ked to bude dlhsie trvat a len co to mal vyreklamovane sa nam takto odvdacil. :mad: Takze tak... Teraz mi ide len o tu vysku pokuty ako som pisala.

Ústne dohody sú síce tiež dohody, len ich treba vedieť dokázať. :cool:
V uvedenom prípade síce môžeš napísať SOI, že ste mali ústnu dohodu so zákazníkom, len neviem, či by to on potvrdil. Dá sa požiadať SOI o zníženie pokuty z dôvodu jej finančného nepomeru k cene reklamovaného tovaru aj vo vzťahu k celkovému kladnému vyriešeniu reklamácie, ale je to na rozhodnutí SOI, ako to uzná alebo neuzná. Ale treba sa brániť.
majat
08.12.05,13:34
V tom zmysle som rozmyslala aj ja , len si myslim , ze ci to nezmietnu slovami, ze je to pravne bezvyznamne. Aj tak dik..:)
filka
04.01.06,08:59
Mám jednu otázku v súvislosti s reklamáciou tovaru-30-dňová rekl. doba je 30 dní pracovných alebo kalendárnych?
Predajca nám nedal vedieť po reklamovaní tovaru už 3 týždne,ako počítať túto dobu?tovar sme reklamovali 12.12.2005.
bendži
04.01.06,09:08
Mám jednu otázku v súvislosti s reklamáciou tovaru-30-dňová rekl. doba je 30 dní pracovných alebo kalendárnych?
Predajca nám nedal vedieť po reklamovaní tovaru už 3 týždne,ako počítať túto dobu?tovar sme reklamovali 12.12.2005.
ide o 30 kalendárnych dní
filka
04.01.06,10:12
Este jedna vec k tej mojej otazke-tych 30 dni sa pocita odo dna ked som to odoslala postou predajcovi,alebo odo dna ked to dostali?
rada
04.01.06,10:57
1.Doba 30 dní na vybavenie reklamácie sa počíta odo dňa prijatia na reklamáiu.
2. Pokuta ako je uvedené v prísp.1 bola uložená v správnom konaní. Voči tomu sa možno odvolať v 15 dňovej lehote, ktorá sa počíta od nasledujúceho dňa po doručení. SOI pri uložení pokuty podľa zákona prihliada na závažnosť, spôsob, čas trvania a následky protiprávneho konania. Bolo to tak uvedené v rozhodnutí o uložení pokuty ? Ak áno dôvody v odvolaní by som smerovala presne v rovnakom duchu, avšak z môjho pohľadu.