zlati1
28.01.11,08:42
Dobrý deň,
poprosila by som Vás o Vaše vyjadrenie sa k mojej otázke.

Naša zamestnankyňa sa vydala. Má 2 deti z predchádzajúceho vzťahu, ktorých otec je zapísaný v rodných listoch detí, je cudzej štátnej príslušnosti a žije v zahraničí. Matka má deti súdom zverené do osobnej starostlivosti. Otec detí mesačne prispieva na výchovu detí čiastkou určenou súdom.

Môže si terajší manžel uplatniť nárok na daňový bonus na deti, keď nie je otcom detí, neosvojil si ich, ale žijú v spoločnej domácnosti?

Ďakujem za odpovede
Tweety
28.01.11,07:44
Dobrý deň,
poprosila by som Vás o Vaše vyjadrenie sa k mojej otázke.

Naša zamestnankyňa sa vydala. Má 2 deti z predchádzajúceho vzťahu, ktorých otec je zapísaný v rodných listoch detí, je cudzej štátnej príslušnosti a žije v zahraničí. Matka má deti súdom zverené do osobnej starostlivosti. Otec detí mesačne prispieva na výchovu detí čiastkou určenou súdom.ffice:office" />

Môže si terajší manžel uplatniť nárok na daňový bonus na deti, keď nie je otcom detí, neosvojil si ich, ale žijú v spoločnej domácnosti?

Ďakujem za odpovede
ÁNo, môže. Podľa §33 Zákona o dani z príjmu je to možné.
veronikasad
28.01.11,07:45
Dobrý deň,
poprosila by som Vás o Vaše vyjadrenie sa k mojej otázke.

Naša zamestnankyňa sa vydala. Má 2 deti z predchádzajúceho vzťahu, ktorých otec je zapísaný v rodných listoch detí, je cudzej štátnej príslušnosti a žije v zahraničí. Matka má deti súdom zverené do osobnej starostlivosti. Otec detí mesačne prispieva na výchovu detí čiastkou určenou súdom.ffice:office" />

Môže si terajší manžel uplatniť nárok na daňový bonus na deti, keď nie je otcom detí, neosvojil si ich, ale žijú v spoločnej domácnosti?

Ďakujem za odpovede
kedy sa vydala ? Do sobáša si neuplatňovala DB sama ?
zlati1
01.02.11,09:39
Vydala sa 12/2010.
Do sobáša si uplatňovala DB ona.
Tento rok nastupuje na materské a následne na rodičovský príspevok a práve preto si chce uplatniť nárok na DB terajší manžel.
veronikasad
01.02.11,09:40
Vydala sa 12/2010.
Do sobáša si uplatňovala DB ona.
Tento rok nastupuje na materské a následne na rodičovský príspevok a práve preto si chce uplatniť nárok na DB terajší manžel.
Od 01/11 si môže na deti manželky uplatniť terajší manžel.
zlati1
01.02.11,09:47
prosím Vás ktorý § to rieši?
Ďakujem
veronikasad
01.02.11,09:50
prosím Vás ktorý § to rieši?
Ďakujem
§ 33
Daňový bonus
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)

katka50
01.02.11,09:51
prosím Vás ktorý § to rieši?
Ďakujem
Zákon 595/2003 § 33 ods.2
(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125) (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1640033#n_107699)
zlati1
01.02.11,09:52
Ďakujem a prajem pekný deň