haraximova
28.01.11,10:50
Dobry den, chcem sa spytat ohladom registracie na DU pri prenajme nehnutelnosti. Nehnutelnost prenajimam od 1.11.2008, registrovat som sa bola az teraz a podla uctovnicky som musela registrovat aj manzela, lebo zisk s prenajmu sme si delili na polivicku. Teraz prisli pokuty z DU za neskoru reg., mne 66,38 a manzelovi 100,00 eur. Dozvedela som sa ze manzela som vlastne vobec nemusela registrovat lebo sme v bezpodielovom vlastnictve nehnutelnosti a na zmluve o prenajme som prenajimatel uvedena a podpisana iba ja. Mozem na DU zrusit registraciu manzela s tym ze bol registrovany omylom a vyzidat si odpustenie platenia pokuty?
KEJKA
28.01.11,10:12
môžeš to skúsiť, ťažko radiť, ked raz už registrácia bola,
ale máš aspoň argument.
haraximova
28.01.11,10:21
este sa chcem utvrdit v tom ze ci naozaj manzel sa nemusel registrovat v tomto pripade
KEJKA
28.01.11,10:41
to neviem, myslím si, že nie.
Aj ked na nájomnej zmluve by mali vystupovať obaja manželia.
haraximova
28.01.11,10:51
ja mam z toho vsetkeho riadny zmatok, ze koho a kam registrovat, teraz prichadzam na to ze ani ja som nemusela byt registrovana, prenajimam totiz len jednu miestnost v byte. moja situacia je takato : od 1.11.2008 prenajimam izbu konatelovi sro, mame zmluvu o prenajme plochy cca 6m2 podpisanu mnou a nim, prenajom bol dohodnuty na 5000sk mesacne, tento zisk si delim s mnzelom na polovicu (na danovom priznani) ktory je bezpodielovym spoluvlastnikom bytu.