Cath
28.01.11,10:01
Zdravim
Mozte mi poradit ake su nove zakony ohladne platenia odvodov pre konatela S.R.O. /nie som v spolocnosti zamestnanec/ doteraz bolo treba platit len ZP ...teraz neviem co sa zmenilo a kolko mam platit?
Timka1
28.01.11,09:06
Zdravim
Mozte mi poradit ake su nove zakony ohladne platenia odvodov pre konatela S.R.O. /nie som v spolocnosti zamestnanec/ doteraz bolo treba platit len ZP ...teraz neviem co sa zmenilo a kolko mam platit?

a) - konateľ s mandátnou zmluvou s pravidelným mesačným príjmom, povinnosť do 31.1.2011 prihlásiť do SP, bude sa považovať za zamestnanca a odvody do SP platí a to NP, PvN, DP a RFS do 8. dňa po vyplatení, neplatí GP a ÚP.
- konateľ s nepravidelným príjmom, prihlásiť ho do SP v mesiaci v ktorom bude mať vyplatený príjem a platí poistné iba DP + RFS do 8 dní po vyplatení odmeny

b) - konateľ s majetkovým podielom, čiže ak bude aj spoločník v sro, pri vyplatení podielov na zisku, neplatí odvody do SP, netreba prihlasovať do SP

c) - konateľ bez majetkového podielu v spoločnosti, ak má vyplatené podiely na zisku, je potrebné ho prihlásiť v danom mesiaci kedy bude mať vyplatené do SP a platia sa odvody DP a RFS
dragan.michal
28.01.11,09:11
takže ak je niekto spoločník v jednoosobovej s.r.o. a zároveň je konateľom na základe mandátnej zmluvy, nepoberá žiadne odmeny, zisk necháva v s.r.o. tak nemusí platiť nič len ZP?
Cath
28.01.11,09:15
Sme zacinajuca spolocnost v minuse a zatial nemam ziadne prijmy....v ZP som ako samoplatca....v tom pripade sa neviem najst ani v jednom bode...
Timka1
28.01.11,09:18
Sme zacinajuca spolocnost v minuse a zatial nemam ziadne prijmy....v ZP som ako samoplatca....v tom pripade sa neviem najst ani v jednom bode...

ak nepoberáš odmeny z titulu konateľa, neprihlasuješ sa a neplatíš odvody do SP, v ZP platíš odvody z min. VZ 329,06 €, čo je 46,06 € pre rok 2011
KEJKA
28.01.11,09:18
Sme zacinajuca spolocnost v minuse a zatial nemam ziadne prijmy....v ZP som ako samoplatca....v tom pripade sa neviem najst ani v jednom bode...
body sú pre stanovenie platenia ZP, kedže si sa nenašiel, neplatíš.
Platíš naďalej ako samoplatiteľ.
Cath
28.01.11,09:22
Dakujem
marta68
28.01.11,11:39
zdravim, dnes som navstívila ZP aj SP ale riesenia som sa nedopatrala a viacerí chodili a pýtali sa to iste a odpovede sme dostávali rôzne, preto sa pýtam Konateľ v jednoosobovej sro nema príjem, zisk necháva v sro. 1. kde sa ma prihlásiť 2.ak sa ma niekde prihlásiť tak z akej sumy má platit a co ma platiť?niekedy sa clovek musi pýtat ako male dieta, aby dostal rozumnú odpoved ( hlavne na uradoch)
Timka1
28.01.11,11:43
zdravim, dnes som navstívila ZP aj SP ale riesenia som sa nedopatrala a viacerí chodili a pýtali sa to iste a odpovede sme dostávali rôzne, preto sa pýtam Konateľ v jednoosobovej sro nema príjem, zisk necháva v sro. 1. kde sa ma prihlásiť 2.ak sa ma niekde prihlásiť tak z akej sumy má platit a co ma platiť?niekedy sa clovek musi pýtat ako male dieta, aby dostal rozumnú odpoved ( hlavne na uradoch)

je to tu presne rozpísané v téme už

takže ak nie je zamestnancom v sro a nepoberá ani odmeny ako konateľ, neprihlasuje sa a neplatí odvody do SP, prihlasený je len v ZP ako samoplátca a platí odvody 46,06 mesačne

ak poberá odmeny, v príspevku č.1 je presne napísané aké odvody do SP platí a prihlásiť sa musí podľa toho či ide o pravidelný alebo nepravidelný príjem
gita
28.01.11,17:38
Konateľ s.r.o nepoberá žiadne príjmy v s.r.o, je okrem toho zamestnaný ako učiteľ. Aj tak sa musí prihlásiť do ZP a platiť odvody?
KEJKA
30.01.11,10:45
pupavqa
30.01.11,16:34
body sú pre stanovenie platenia ZP, kedže si sa nenašiel, neplatíš.
Platíš naďalej ako samoplatiteľ.

Teraz som ako samoplatiteľ ZP. Keď si budem mesačne vyplácať symbolickú konateľskú odmenu 20 Eur mesačne, budem z toho platiť SP aj ZP, nemusím platiť ešte ako samoplatiteľ? Viem, že v minulosti sa takto dalo vyhnúť zdravotným odvodom. Nezmenilo sa aj toto prosím?
KEJKA
30.01.11,18:42
nezmenilo.
JK78
06.01.13,19:49
Ospravedlnujem sa ak sem pisem zle,mam tiez tento problem ale este k tomu Som ZTP 80 percent a neviem presne zistit aku sumu a kam mam platit a ci vobec mam platit.
Dakujem a Prajem pekny den
KEJKA
06.01.13,19:55
platia predchádzajúce odpovede.