sandra345
28.01.11,11:25
dobry den,

viete mi prosim poradit, na aku vysku diet mam narok, ked som stravila na zahranicnej ceste v cesku dva tyzdne od 8.novembra 2010 do 19.novembra 2010 (vratane) a bola som tam aj cez vikendy.

zaplatili nam len ubytovanie, nic ine.


a este mam jednu otazku, moze mi dat zamestanvatel vypoved ked som v skusobnej dobe, a prave som na PNke? (uz skoro 4 tyzdne). Zamestavatel je ceska spolocnost, a ja mam posobenie na slovensku.

dakujem
Chobot
28.01.11,23:36
dobry den,

viete mi prosim poradit, na aku vysku diet mam narok, ked som stravila na zahranicnej ceste v cesku dva tyzdne od 8.novembra 2010 do 19.novembra 2010 (vratane) a bola som tam aj cez vikendy.

zaplatili nam len ubytovanie, nic ine.

Za každý deň trvania cesty máš nárok na 600 CZK plus vreckové, ktoré je minimálne vo výške 5% zo stravného (teda minimálne 30 CZK). Ale možno vo firme je určené vreckové vyššie, napr. 10%, treba si to zistiť.



a este mam jednu otazku, moze mi dat zamestanvatel vypoved ked som v skusobnej dobe, a prave som na PNke? (uz skoro 4 tyzdne). Zamestavatel je ceska spolocnost, a ja mam posobenie na slovensku.

dakujem

môže, ale nebude to výpoveď, ale skončenie PP v skúš. dobe.
truch
29.01.11,16:01
pozor na vreckové, už neplatí limit 5%, aj horná hranica je zrušená, ak ho zamestnávateľ poskytne je povinný z neho odviesť ZP
jeso
29.01.11,17:10
od 1.1.2011
Novela zákona o cestovných náhradách vypúšťa minimálnu hranicu nároku na vreckové pri zahraničnej pracovnej ceste (5 %)- nie je povinnosťou zamestnávateľa poskytovať vreckové.
Ak sa však zamestnávateľ rozhodne zamestnancovi vreckové poskytnúť, zamestnanec je povinný vreckové zdaniť a zo sumy vreckového platiť aj sociálne a zdravotné odvody.
Tweety
29.01.11,17:12
pozor na vreckové, už neplatí limit 5%, aj horná hranica je zrušená, ak ho zamestnávateľ poskytne je povinný z neho odviesť ZP
Horná nie je.:)
truch
29.01.11,18:02
Twetty, nie je ani horná, ani dolná hranica, som to blbo napísala?