polis1
28.01.11,11:35
Dobrý den

chcem sa spýtať kamoška má zmluvu na dobu určitu ktorá končí 31.01.2011 s tým, že je od polovice mesiaca PN z dôvodu úrazu a bude to dlhodobá PN, a dneska jej volali, že má príst do zamestnania podpísať ukončenie PN, že či je to možné aby ju počas PN prespustili i ked zmlluva je na dobu určitu
Tweety
28.01.11,10:36
Dobrý den

chcem sa spýtať kamoška má zmluvu na dobu určitu ktorá končí 31.01.2011 s tým, že je od polovice mesiaca PN z dôvodu úrazu a bude to dlhodobá PN, a dneska jej volali, že má príst do zamestnania podpísať ukončenie PN, že či je to možné aby ju počas PN prespustili i ked zmlluva je na dobu určitu
Určite ju nevolali na ukončenie PN, ale na skončenie PP po dobu určitú, ten končí aj bez ohľadu na to, že je PN.
polis1
28.01.11,10:38
takže je možné ju prepustiť aj počas PNky. urobila som tam preklep
Xanti
28.01.11,10:38
Ešte by som upozornila. Ak kamarátka nemá vychádzky povolené lekárom tak nech nejde do FY podpísať ukončenie PP nakoľko by porušila liečebný režim a vzali by jej nemocenské dávky.
Ak má povolené vychádzky tak nech tam ide v čase vychádzok.
Tweety
28.01.11,10:38
takže je možné ju prepustiť aj počas PNky. urobila som tam preklep
Neide o prepustenie, ale o skončenie PP na dobu určitú.
Xanti
28.01.11,10:38
takže je možné ju prepustiť aj počas PNky. urobila som tam preklep
Ano je, nakoľko jej končí pracovný pomer dohodnutou dobou a na to PN nemá vplyv.
evuš
28.01.11,10:40
31.1.2011 skončí PP ako bolo dohodnuté v zmluve, PN môže ukončiť iba lekár, PN jej bude hradiť sociálna poisťovňa a samozrejme musí dodržiavať liečebný poriadok, čiže bez vychádzok ani na krok ;)
lydus2001
28.01.11,17:24
a čo má ísť podpisovať? veď zo zmluvy je jasné, že PP končí a hotovo, tam sa už nič nepodpisuje. Ak to Zľ chce mať nejako podložené, tak iba jej doporučene pošle oznámenie o tom, že PP na dobu určitú skončil. Podľa mňa zbytočne sa bude hnať do firmy.
ivka70
28.01.11,17:29
a čo má ísť podpisovať? veď zo zmluvy je jasné, že PP končí a hotovo, tam sa už nič nepodpisuje. Ak to Zľ chce mať nejako podložené, tak iba jej doporučene pošle oznámenie o tom, že PP na dobu určitú skončil. Podľa mňa zbytočne sa bude hnať do firmy.

Napr. dostane zapoctovy list, musi odovzdat poskytnute prac. prostriedky a pod.
veronikasad
28.01.11,17:45
a čo má ísť podpisovať? veď zo zmluvy je jasné, že PP končí a hotovo, tam sa už nič nepodpisuje. Ak to Zľ chce mať nejako podložené, tak iba jej doporučene pošle oznámenie o tom, že PP na dobu určitú skončil. Podľa mňa zbytočne sa bude hnať do firmy.
ak toto je odpoveď od mzdárky, nechcela by som byť tvojim zamestnancom ani zamestnávatelom.
Ľaľa
28.01.11,17:49
Pokiaľ je kamoška na PN-ke a nemá povolené vychádzky, tak nech do firmy nechodí a nech dodržuje liečebný režim. Zápočtový list jej môžu poslať aj poštou, alebo si poň pôjde do firmy, keď ukončí PN a
zároveń odovzdá aj prac. prostriedky ak nejaké mala pridelené.
lydus2001
28.01.11,18:04
ak toto je odpoveď od mzdárky, nechcela by som byť tvojim zamestnancom ani zamestnávatelom.

a čo v prípade, že daný zamestnanec nemá počas PN vychádzky?
ako mzdárka som mala takýto prípad, chlap ostal v nemocnici s infarktom, to som ho mala z tej nemocnice vytiahnuť, aby prišiel podpisovať papiere do firmy, keď bolo jasné, že PP končí dobou určitou? všetky papierovačky sa predsa dajú vybaviť doporučene poštou. a čo sa týka vrátenia ochranných pomôcok, tak som ho listom upozornila, aby to v najbližšom možno termíne vrátil, a bolo. všetko sa dá vyriešiť aj bez toho, aby sme zbytočne praháňali zamestnancov hore dole.
veronikasad
28.01.11,19:38
Všetko sa dá zariadiť, len forma tvojej prvej odpovede mi dnes trochu zdvihla tlak ...