slavka124
28.01.11,11:57
ahojte, prečo sa mi nechce žiaden súbor otvoriť- ani čo mám vo worde, ani v excely. a teraz som písala dokument vo worde a vynechal mi nejaké slová. to má byť čo, poradíte?:mad:
marjankaj
28.01.11,14:38
ahojte, prečo sa mi nechce žiaden súbor otvoriť- ani čo mám vo worde, ani v excely. a teraz som písala dokument vo worde a vynechal mi nejaké slová. to má byť čo, poradíte?:mad:

Ani mne sa vždy nechce.:--- Treba sa trochu vedieť prinútiť:D
slavka124
28.01.11,16:09
myslím to vážne, už mi to robilo asi pred pol rokom: vtedy som kúpila nový windows, celý počítač mi kamoš preinštaloval a dnes zistím že som tam kde som bola
Chobot
28.01.11,23:41
myslím to vážne, už mi to robilo asi pred pol rokom: vtedy som kúpila nový windows, celý počítač mi kamoš preinštaloval a dnes zistím že som tam kde som bola

Ak chceš serióznu radu, musíš problém popísať zrozumiteľnejšie. To, že neide otvoriť súbor môže byť čokoľvek. Musíš napísať, ako ho otváraš, čo to spraví, ak ho dáš otvoriť, akú má koncovku, akú má ikonu, odkedy to robí, či to robí stále a pod. Čím viac napíšeš, tým je väčšia šanca na radu.

A to s tými vynechanými slovami som vôbec nepochopil.... Aký to má súvis s tým, že ti neotvorí súbor?
slavka124
29.01.11,08:33
ahoj, ten problém začal pred tromi mesiacmi- ak som niečo napísala vo worde alebo v excely napr. nejaký menný zoznam: vynechalo mi niekedy 3,4 mená. ak som robila evidenciu liehu v excely: vynechalo mi takisto nejaké slovo ( v jednom riadku napr.: 15 slov a hoci kde mi vynechalo slovo- pri písaní jednej súvislej vety). som z toho na nervy. súbory ukladám aj s koncovkou ods aj s doc. a niekedy sa mi cez deň stane, že mi daný súbor ktorý som si uložila( nejaký zoznam, faktúru) nechce otvoriť a ak chcem počítač na koniec dňa vypnúť- nejde vypnúť, naskočia všetky súbory ktoré som sa snažila otvoriť počas dňa a najprv musím všetky pozatvárať a potom sa mi vypne počítač. pred tým ako mi nainštaloval nový windous známy, tak sa mi nechcel už vôbec počítač vypnúť a ak som ho vypla na koniec dňa, ráno keď som došla do kancľu- stále nebol vypnutý.
Chobot
29.01.11,10:45
ahoj, ten problém začal pred tromi mesiacmi- ak som niečo napísala vo worde alebo v excely napr. nejaký menný zoznam: vynechalo mi niekedy 3,4 mená. ak som robila evidenciu liehu v excely: vynechalo mi takisto nejaké slovo ( v jednom riadku napr.: 15 slov a hoci kde mi vynechalo slovo- pri písaní jednej súvislej vety). som z toho na nervy. súbory ukladám aj s koncovkou ods aj s doc. a niekedy sa mi cez deň stane, že mi daný súbor ktorý som si uložila( nejaký zoznam, faktúru) nechce otvoriť a ak chcem počítač na koniec dňa vypnúť- nejde vypnúť, naskočia všetky súbory ktoré som sa snažila otvoriť počas dňa a najprv musím všetky pozatvárať a potom sa mi vypne počítač. pred tým ako mi nainštaloval nový windous známy, tak sa mi nechcel už vôbec počítač vypnúť a ak som ho vypla na koniec dňa, ráno keď som došla do kancľu- stále nebol vypnutý.

Tomu vynechaniu slov stále nerozumiem - to akože píšeš text a nejaké slovo sa nezobrazí na monitore tak ako píšeš, ale pokračuje v písaní ďalšieho slova? A vynecháva len celé slová, alebo len nejaké znaky?

Niekedy zvykne PC pri písaní spustiť iný program na pozadí (napr. automatické ukladanie), vtedy sa zvykne kurzor zastaviť a po chvíli (keď sa program dokončí) za zobrazí slovo, ktoré si písala. Inak by sa malo na monitore zobraziť to, čo píšeš, písmenko za písmenkom. Skús pozerať na monitor, čo robí vtedy kurzor, keď ti vynechá slovo - či sa zastaví. S takou chybou som sa ešte nestretol.

To s tým vypínaním bude asi v tom, že Windows nevie ukončiť nejaké procesy, ktoré bežia a preto sa nevypne. Nedáva nijakú hlášku pri vypínaní? Nezobrazí sa ti dialógové okno s možnosťami okamžite ukončiť prebiehajúci program alebo počkať? Môže byť, že Word sa snaží uložiť rozpracovaný dokument.

V prvom rade skús vo Worde vypnúť automatické ukladanie dokumentov, či nastane nejaká zmena. Ak nie, tak buď dáš PC niekomu, kto sa v tom vyzná (na diaľku nedokážem diagnostikovať, čo všetko ešte beží na pozadí pri vypínaní), alebo si nechaj preinštalovať celý Office a ak ani to nepomôže, tak celý Windows (dúfam, že programy máš legálne...).
slavka124
29.01.11,11:58
si zlatý, všetko mám v kancli legálne- robím jednoduché účto: snažím sa. offis som mala celý preinštalovaný- nepomohlo, kúpil mi celý nový windows a robí mi to znova. ak napr.: napíšem menný zoznam pod sebou tak ako napríklad včera, dala som pod seba 24mien, dala som zobraziť pred tlačou, celý zoznam mi ukázalo a keď som dala tlačiť vynechalo mi 3 mená ( 5,8,17) a koncovka súboru boladoc. aj vo worde, aj v excely. nekopírovala som- nanovo som písala v obidvoch súboroch.
marjankaj
29.01.11,12:38
si zlatý, všetko mám v kancli legálne- robím jednoduché účto: snažím sa. offis som mala celý preinštalovaný- nepomohlo, kúpil mi celý nový windows a robí mi to znova. ak napr.: napíšem menný zoznam pod sebou tak ako napríklad včera, dala som pod seba 24mien, dala som zobraziť pred tlačou, celý zoznam mi ukázalo a keď som dala tlačiť vynechalo mi 3 mená ( 5,8,17) a koncovka súboru boladoc. aj vo worde, aj v excely. nekopírovala som- nanovo som písala v obidvoch súboroch.


Ako píše Chobot. Zavolaj si k tomu niekho kto sa rozumie počítačom, lebo z tvojho popisu by to nezistil ani Bil Gates.:eek:
slavka124
29.01.11,14:54
aj tak ďakujem za snahu- ak sa dozviem čo je s tou mašinou, napíšem. pekný víkend
Chobot
29.01.11,22:20
si zlatý, všetko mám v kancli legálne- robím jednoduché účto: snažím sa. offis som mala celý preinštalovaný- nepomohlo, kúpil mi celý nový windows a robí mi to znova. ak napr.: napíšem menný zoznam pod sebou tak ako napríklad včera, dala som pod seba 24mien, dala som zobraziť pred tlačou, celý zoznam mi ukázalo a keď som dala tlačiť vynechalo mi 3 mená ( 5,8,17) a koncovka súboru boladoc. aj vo worde, aj v excely. nekopírovala som- nanovo som písala v obidvoch súboroch.

Tak nezobrazuje či netlačí? Najprv si písala, že ti to nezobrazí. Ak to len netlačí, tak to môže byť v nastavení tlače.
mariana11
30.01.11,09:12
Ja som mala ten istý problém. Že sa mi nevytlačili niektoré riadky, aj ked pri náhľade pred tlačou to bolo tam. Podotýkam, že aj pri písaní tam boli, len sa nevytlačili. Skušali sme preinštalovať aj ovládač na tlačiareň, nepomohlo. Nastavenia boli správne. Ale práve v tom čase som sa chystala kúpiť novú tlačiareň, tak som to nechala tak. A pri novej tlačiarni ten problém už nebol.
slavka124
01.02.11,05:33
chobot, nepísala som že nezobrazuje, ale buď mi ten súbor neotvorí alebo pri tlači mi vynechá nejaké slová. pri nadhľade pred tlačou mi ukáže tak ako to má byť a keď dám tlačiť, tak mi vynechá niektoré slová. to sa fakt nikomu nestalo? ja si myslím, že to tlačiarňou nieje, pretože s otváraním súborov nemá tlačiareň nič spoločné.
marjankaj
01.02.11,07:50
ahojte, prečo sa mi nechce žiaden súbor otvoriť- ani čo mám vo worde, ani v excely. a teraz som písala dokument vo worde a vynechal mi nejaké slová. to má byť čo, poradíte?

chobot, nepísala som že nezobrazuje, ale buď mi ten súbor neotvorí alebo pri tlači mi vynechá nejaké slová. pri nadhľade pred tlačou mi ukáže tak ako to má byť a keď dám tlačiť, tak mi vynechá niektoré slová. to sa fakt nikomu nestalo? ja si myslím, že to tlačiarňou nieje, pretože s otváraním súborov nemá tlačiareň nič spoločné.

No ak to chceš sama opraviť, tak vyskúšaj inú tlačiareň(požičaj si) Prípadne inú klávesnicu(neviem čo znamenajú tie slová vynechá ti nejaké slová). Prípadne ten súbor vytlač na inom počítači. Tým by sa vylúčil hardware a bude sa pátrať v nastavení PC.
A ak si k tomu niekoho zavoláš, tak to budeš mať zistené možno aj za hodinku.

Nepíšeš ani aký PC ani OS ani aký WORD. To je skôr úloha pre vešticu.
Chobot
01.02.11,08:19
ahojte, prečo sa mi nechce žiaden súbor otvoriť- ani čo mám vo worde, ani v excely. a teraz som písala dokument vo worde a vynechal mi nejaké slová. to má byť čo, poradíte?:mad:


chobot, nepísala som že nezobrazuje, ale buď mi ten súbor neotvorí alebo pri tlači mi vynechá nejaké slová. pri nadhľade pred tlačou mi ukáže tak ako to má byť a keď dám tlačiť, tak mi vynechá niektoré slová. to sa fakt nikomu nestalo? ja si myslím, že to tlačiarňou nieje, pretože s otváraním súborov nemá tlačiareň nič spoločné.

Písala si, že vynechá slová. Ja si neviem domyslieť, že to vynechanie znamená že nevytlačí. Z toho čo si napísala druhý pochopí, že "vynechá" znamená, že píšeš a PC to nenapíše na monitore.

Stáva sa aj mne, že niečo nevytlačí. Je to vtedy, keď dám 2 strany na jeden list a text, ktorý je v tabuľke nevytlačí. Neviem, prečo je to tak, na inej tlačiarni to ide. Možno je to príliš malý font na vytlačenie.

Skús preinštalovať ovládače na tlačiareň. Ak to nepomôže, skús si požičať od niekoho tlačiareň a vytlačiť to na inej. Ak to aj tam bude robiť, problém môže byť v samotnej aplikácii Word.

A to, že neotvorí - tiež by trebalo napísať viac. čo znamená, že neotvorí - nereaguje na dvojklik? Dá aj nejakú hlášku? Skús dokument uložiť na iné miesto (napr. na plochu) a odtiaľ otvoriť. Robí to to isté? Niečo sa musí diať, keď dáš otvoriť a neotvorí. A čo keď hneď potom dáš otvoriť iný dokument? Neotvorí ani ten? Je v tom istom adresári?

Na diaľku je ťažké zistiť príčinu, keď to nepopíšeš presne.
slavka124
01.02.11,11:32
veľmi pekne ďakujem za ochotu, fakt sa to na diaľku nedá a tak mi neostáva nič iné: len zasa niekoho k tej mašine zavolať. všetkým vám veľmi pekne ďakujem, ste zlatý a prajem vám pekný deň
Letko
01.02.11,11:37
Píšeš, že koncovka bola .doc aj vo Worde aj v Excely? V Excely je predsa .xls. Skús ešte zapnúť antivírak, nech ti skontroluje počítač a ešte lepšie, keď dáš online kontrolu.
Kvaka
01.02.11,17:40
a ak chcem počítač na koniec dňa vypnúť- nejde vypnúť, naskočia všetky súbory ktoré som sa snažila otvoriť počas dňa a najprv musím všetky pozatvárať a potom sa mi vypne počítač. pred tým ako mi nainštaloval nový windous známy, tak sa mi nechcel už vôbec počítač vypnúť a ak som ho vypla na koniec dňa, ráno keď som došla do kancľu- stále nebol vypnutý.
Nie je to výkonnosťou počítača? Podľa zvýrazneného textu sa jej pri vypnutí počítača odrazu ukážu všetky súbory, ktoré sa pokúšala otvoriť cez deň, ukážu sa ako nezatvorené, teda otvorené boli, ale sa jej nezobrazili. :confused::confused:
Letko
02.02.11,04:10
Výkonnosťou by to podľa mňa nemalo byť. Teoreticky, ak zapne program o 10:00 a otvorí si 3 súbory, pričom jej zobrazí len jeden, kde sú potom tie ostatné dva? Ak ich otvorí pred obedom, to by musela mať kalkulačku, aby sa jej nezobrazili do 16:00.
1. skús najprv spustiť "kontrolu chyb" - otvor si "Tento počítač", na disku C klikni pravým tlačítkom, otvoríš si Vlastnosti a tam si dáš Nástroje a Kontrola chyb. Potom si daj krok 2.
2. skús tú antivírovú kontrolu. Nemáš tam náhodou problémy s rôznymi vyskakujúcimi oknami, keď si zapneš internet?
3. sú rôzne free programy na optimalizáciu PC, len pri nich si treba dávať pozor, aby si si nedala odstrániť nejaké dôležité súčasti softvéru.
Ak by sa to stalo mne a nepomohli by kroky 1, 2 a 3, všetko potrebné by som si zálohoval a preformátoval pevný disk (podľa niektorých zdrojov by sa to malo robiť 2x ročne).
slavka124
02.02.11,05:18
ste všetci zlatý
slavka124
02.02.11,05:19
letko, už mám aj celý počítač nanovo preinštalovaný, nový windouws kúpený a rozdelené všetko na dva disky.
Letko
02.02.11,06:27
A pomohlo? Kedy ste čistili počítač?
slavka124
17.02.11,12:10
chcem sa všetkým veľmi pekne poďakovať za ochotu, konečne mi na to jeden známy prišiel. preinštaloval celú tlačiareň nanovo a predstavte si: funguje. som rada, ani on sa s ničím podobným nestretol. všetko je raz, prvý raz. pekný deň