jakub89
28.01.11,12:02
Zdravím vás,
chcel by som sa spýtať, čo potrebujem na internetový predaj produktov na konzumáciu. Konkrétne by šlo o trvanlivé pečivo zabalené v nepriepustných sáčkoch. Piekla by ich iná firma, ja by som bol len jej odberateľ a následný predajca konečnému spotrebiteľovi. Potrebujem na to niečo špeciálne, ako napr. povolenie z hygieny?
Ďakujem
Danielle369
29.01.11,13:49
Kedže budeš predávať potraviny,potrebuješ aj súhlas hygieny. Zájdi na hygienu,predostri im svoj podnikatelský zámer a dajú ti zoznam čo musíš splnať.

http://www.dolceta.eu/slovensko/Mod1/IMG/pdf/manual.bezpecnostpotravin.pdf
jakub89
07.03.11,08:58
Vďaka dan,
bol som na hygiene a odpoveď ma celkom zarazila. Povedali mi, že predaj potravín cez internet je americký trend a v európskej únií sa potraviny cez internet predávať nesmú. Videl som už množstvo eshopov s potravinami. Vie niekto o tom niečo? Je to pravda, alebo som narazil na odborníčku?
Nandrolon
07.03.11,09:05
podľa mňa si narazil na odborníčku, nakoľko sa normálne predávajú aj výživové doplnky, vitamíny, proteíny, gajnery atď...
Proste deklarovať to ako výživové doplnky... takisto som videl predaj čokolády cez internet, vína atď... to sú hádam tiež potraviny, nie ???

a pizza objednaná cez internet nie je náhodou tiež potravina ??
jakub89
07.03.11,09:13
Vďaka Nandrolon,
neviem ako je to u ostatných či to povolenie získali, alebo to robia na vlastné riziko. No pochybujem, že by to bolo vyslovene zakázané a nedalo sa to nejak obhájiť.
Teraz len neviem ako ďalej nakoľko mi to povedali tí, od ktorých potrebujem to povolenie.
padro
07.03.11,09:24
v európskej únií sa potraviny cez internet predávať nesmú co to je za nezmysel :eek::confused: toto keby mi povie ta osoba tak neviem ci tam este pracuje.