william1959
28.01.11,12:13
Skúsim to opísať čo najstručnejšie. žijem s manželkou osem rokov, mali sme super vzťah, máme peknú dcéru , dostavali sme dom. No prišiel som na neveru o ktorej sa manželka priznala. Najprv som jej odpustil avšak , keď som prišiel nato , že odišla s milencom na chatu na dva dni a mne povedala , že ide na školenie tak som jej vynadal surovo.Po emóciách sa uzatvorila do seba a začala sa vyhrážať rozvodom, ktorý aj podala. Dcéra je naviazaná na oboch a ja z rozvodom nesuhlasim , máme okrem iného dlh na dom. Ako dôvod uviedla , citove ochladenie a že ju psychicky týram samozrejme neveru nepriznala. Chce dcéru a odo mňa výživne 500 eur.Som živnostník platím odvody z minima , ktoré som doložil výpisom z daňového priznania. Chcem sa spýtať, že či je to možné aby nás rozviedli a tak, tiež či je v dnešnej dome normálne ak o dcéru sa príkladne starám, dcéra vyrastala pri nás celých osem rokov myslím pokiaľ sme dostavali dom u mojich rodičoch , kde sme bývali. Je naviazaná na mňa a moju rodinu , babku, netere atď. , aby súd prisúdil v prípade rozvodu manželke. Veď to nie je normálne aby súd prikazoval mne kedy sa mám stýkať s dcérou a aké výživné mám platiť to nerobil ani Mengele za nacistov...
Za odpovede resp. názory ďakujem
bubkoch
28.01.11,11:26
zacnem od konca: normalne to je :)
ty daj na sude protinavrh a ziadaj o zverenie dcery do tvojej starostlivosti, z manzelky sprav na sude štetku a ziadaj od nej vyzivne 500€
srska
28.01.11,11:34
zacnem od konca: normalne to je :)
ty daj na sude protinavrh a ziadaj o zverenie dcery do tvojej starostlivosti, z manzelky sprav na sude štetku a ziadaj od nej vyzivne 500€
a prenajmi si pred tým ešte "očko" aby nevera nebola spochybniteľná - dôkazy treba mať. čím viac - tým lepšie, lebo žena je v SK stále zákonom chránený druh. aby si neskončil - holý+bosý+otrhaný s mašľou v ruke.
Ivka H
03.02.11,08:16
Tuším, ale mám už aj dosť jasné indície, že mi je manžel neverný a že má s dotyčnou (rodinná priateľka) aj dieťa, už takmer 14 ročné. On to samozrejme popiera, ale keď si poskladám všetky indície, a nieje ich málo, keď zalovím do obdobia, kedy sa dieťa narodilo, keď si všímam, ako sa k nej správa, keď často odchádza z domu a odmieta vysvetliť, kde bol ... jednoznačne mi z toho vychádza jeho nevera. Kolegynin manžel o tomto zrejme nevie. Všetci sme dobrí kamaráti. Nechcem rozbíjať rodiny, v oboch sú aj ďalšie deti, ale dosť ma to zožiera. Manžel o tom vie, ale vraví, že som paranoická a že tej žene krivdím. Odmieta sa na túto tému rozprávať. Ja to ale cítim v kostiach. A už ma na to nepriamo upozornilo zopár ľudí. Ako sa z toho vymotať?
hubatá
04.02.11,20:37
Pre Viliam 1959:
požiadaj o zverenie do striedavej osobnej starostlivosti t.j. 2 týždne u teba, 2 týždne u ex. A tak si vlastne nič neplatíte. Ak je školáčka si vo výhode, že budeš trvať aby nemenila prostredie kde 8 rokov bývala, má školu, kamarátov. Zožeň si svedkov, že ona rozbila manželstvo, preukáž súdu že máš s dcérou spoločné záujmy (napr. šport alebo niečo čo vás spája). Nemusíš súhlasiť s rozvodom, nie každé manželstvo sa musí rozviesť, predbehni ju a požiadaj aby ste mohli navštíviť manželskú poradňu nech poradňa analyzuje problémy, na jej vyjadrenie súd dá. Súčasne nech požiadajú aj starí rodičia (môžu aj ostatní rodinní príslušníci, ktorí s vami žili v dome) o úpravu styku s dieťaťom, takže budete ešte viac spolu, v tom istom prostredí kde žila doteraz. Čím viac preukážete záujem o malú, tým máš väčšiu šancu ju získať. Už nie je pravidlom že sa len matke zveruje dieťa.
nunik
05.02.11,16:57
Neviem či som sa zaradila do spravnej rubriky ale ak mi poradite bude to premna cenna rada. Kamaratka je v rozvodovom konani,ma nejake uspory na ktorych je iba ona disponentka a nechcela by aby boli použite pri vysporiadani majetku a preto chce aby som jej ja vzala na svoj učet peniaze do doby pokial ich nerozvedu. Co si o tom myslite? Ja mam dost obavu,stale sa rozhodujem...Co by ste urobili vy na mojom mieste? Za nazory velmi pekne dakujem...
Ivka H
06.02.11,10:32
Ale veď ona ich môžej jednochucho vybrať do hotovosti a niekam si odložiť. Vôbec nemusí do toho niekoho ťahať. Na svoj účet by som rozhodne takéto peniaze nebrala, bol by to dosť veľký risk v prípade, že by sa na tento "manéver" prišlo. Hoci je ťažko dokazovať, že peniaze, ktoré si ty uložíš na účet sú práve tie, ktoré ti ona dala. Ja by som to ale neriskla. Aspoň nie vkladom na účet.
V rozvodovom sa ja tak berú len faktické veci, teda ak na účte nebude mať nič a bude tvrdiť, že ani v hotovosti (minula ich napr. na stravovanie, šatstvo, staršie dlhy... to je jedno) nemá nič...
nunik
06.02.11,11:09
...no ved prave toho sa ja bojim,nerada by som sa na takychto veciach ja podielala..nikdy človek nevie ako sa može situacia vyvinut.ale chapem ju že chce byt nejako trošku zabezpečena...tak asi jej ja takto poradim ako si mi radila ty Ivka H. dakujem.
buchač
06.02.11,11:18
nunik Re: ROZVOD
Neviem či som sa zaradila do spravnej rubriky ale ak mi poradite bude to premna cenna rada. Kamaratka je v rozvodovom konani,ma nejake uspory na ktorych je iba ona disponentka a nechcela by aby boli použite pri vysporiadani majetku a preto chce aby som jej ja vzala na svoj učet peniaze do doby pokial ich nerozvedu. Co si o tom myslite? Ja mam dost obavu,stale sa rozhodujem...Co by ste urobili vy na mojom mieste? Za nazory velmi pekne dakujem...

Ale veď ona ich môžej jednochucho vybrať do hotovosti a niekam si odložiť. Vôbec nemusí do toho niekoho ťahať. Na svoj účet by som rozhodne takéto peniaze nebrala, bol by to dosť veľký risk v prípade, že by sa na tento "manéver" prišlo. Hoci je ťažko dokazovať, že peniaze, ktoré si ty uložíš na účet sú práve tie, ktoré ti ona dala. Ja by som to ale neriskla. Aspoň nie vkladom na účet.
V rozvodovom sa ja tak berú len faktické veci, teda ak na účte nebude mať nič a bude tvrdiť, že ani v hotovosti (minula ich napr. na stravovanie, šatstvo, staršie dlhy... to je jedno) nemá nič...

Ivka H
Junior Member

Členom od: 22-04-10
Príspevky: 4
Súhlasil: 0x
Získal 0 súhlasov
v 0 príspevkoch Re: ako sa rýchlo rozviesť
No hlavne sa mi vidí veľmi nefér, keď žiješ a máš dieťa so ženatým mužom. Bože, toľko je takýchto prípadov. To je dnes normálne?
Veď prečo najskôr neuzavrieť jeden vzťah a až potom rozbiehať ten druhý? Ak sa vcítim do kože tej jeho manželky, veľmi sa jej ani nečudujem. Ukradla si jej manžela a to sa, myslím, nerobí. Môj názor.

Ty si ale fééérovááá ....:confused:...to je dnes normálne ?????????? :cool:
j.oliva
07.02.11,14:48
vie mi niekto poradiť,či môže súd aj bez prítomnosti jedneho z nás
manželstvo rozviesť ked pošlem písomne vyjadrenie,že s rozvodom
súhlasíme obaja