finticka
28.01.11,13:11
Potrebovala by som eliminovať v zime pri plote v záhrade hlavne poveternostné vplyvy okolo vonkajších králikární, tak ma napadlo, že keď pijeme toľko minerálky a sladených zubokazičov, že by som to využila. Z časti sme situovali králikárne oproti sebe s tým, že sme ich vzájomne ešte aj prestrešili, a v tej časti mi dlhšie vydržia nezamrznúť napájačky. Keďže obmurovať to neplánujeme, tak by som v zime chcela urobiť takýto "vonkajší obal" cca 15 cm od zeme až po strechu, nech by ostal prieduch pre vetranie od "podlahy" a od strechy, ale trošku by to urobilo ochranu. Na leto by som sa to bála nechať, kvôli slnečnému žiareniu, aby to nemalo nejaký vplyv na ušiakov, ale v zime snáď by to nevadilo. Niekde som už započula, že z fliaš robili aj "fóliovníky" a pareniská, tak by som si nechala poradiť.
Indeed
28.01.11,12:14
nič tam netreba dostavovať ,

kralikárne su skutočne VZOROVÉ .

Aký druh zajacov chováš ?
finticka
28.01.11,12:17
HYPLUS - brojlerové.aj králikárne ešte dostanú úpravu, stále niečo doťahujeme.
Indeed
28.01.11,12:20
my sme kedysi chovali Belgických obrov . /BO/

ked boli dobre vykrmení po stiahnutí z kože a vypitvaní ,

važili aj 4-5 kg
finticka
28.01.11,12:24
To áno, ale ako dlho sa chovali, kým do 5 kilov dorástli. Tieto majú za 90 dní 2,70 - 2,90 kg a čistá váha od 1,4 do 1,9 kg. Minimum kostí, maximum mäsa. A nejakú genetickú informáciu majú aj z BO, ak som dobre počúvala výklad. Nie je problém dobre vykŕmiť, ale sú to zbytočné straty na krmive, lebo gro ide po určitom veku do tuku.
wabi
30.01.11,08:22
Králikarne fakt pekné. Čím kŕmite? chováte hybridy či čisté plemeno?
Valcake
30.01.11,15:47
Valcake
30.01.11,16:16
...alebo takto?..je to zaujímavé..

http://udrzatelne.sk/dom-z-plastovych-flias
finticka
31.01.11,06:18
Králikarne fakt pekné. Čím kŕmite? chováte hybridy či čisté plemeno?


Vďaka za pochvalu. Kŕmime, seno granule, vločky kojacim maminám. Chováme originál hybridy z F1 generácie a F1 generáciu si dochovávame sami.
finticka
31.01.11,06:23
[QUOTE=Valčake;1637806]....myslíš také niečo?....možno ťa to bude zaujímať...


Toto som tiež našla, len to tam v závere dosť skritizovali. Niekoho, kto to už aj osobne vyskúšal, možno už "vychytáva muchy"
finticka
31.01.11,06:26
[QUOTE=Valčake;1637835]...alebo takto?..je to zaujímavé..



Zaujímavé isto, do budúcna asi snáď aj reálne, zatiaľ by mi pomohlo niečo mobilné. Napriek tomu, že sa tomu venujeme už zo štyri roky, ešte nemáme vyskúšané leto s tým prekrytím, čo tam je teraz.
wabi
31.01.11,08:40
Vďaka za pochvalu. Kŕmime, seno granule, vločky kojacim maminám. Chováme originál hybridy z F1 generácie a F1 generáciu si dochovávame sami.
To znamená že máte aj samice matky P generácie a otca a potomkovia sú F1, ktorý sú len "do guláša..."
finticka
31.01.11,09:35
To znamená že máte aj samice matky P generácie a otca a potomkovia sú F1, ktorý sú len "do guláša..."

Tak nejako, akurát, že máme už od PRARODIČOV (GranDparentales) pre tvorbu materskej RODIČOVSKEJ (ParentaleS) a tie krížime s originál otcovskou RODIČOVSKOU (ParentaleS) líniou, čím dostaneme F1 generáciu, ktorá má najlepšie parametre čo sa týka rastu, životaschopnosti, odolnosti, množstva vyprodukovaného mäsa na jedno oplodnenie, výťažnosti, konverzie krmiva, doby výkrmu do jatočnej váhy, kvality mäsa.