janaGT
28.01.11,13:20
majiteľ chce dať s.r.o. do konkurzu, avšak predtým chce ukončiť PP so všetkými zamestnancami. Aký § použiť, ak zamestnanci nesúhlasia s dohodou?
rodina1
28.01.11,12:30
majiteľ chce dať s.r.o. do konkurzu, avšak predtým chce ukončiť PP so všetkými zamestnancami. Aký § použiť, ak zamestnanci nesúhlasia s dohodou?
Janka, podľa mňa by mohol použiť § 63 ods. 1 písm. a)
janaGT
28.01.11,12:33
Jarmilka, tiež som si myslela, len neviem na 100%.
rodina1
28.01.11,12:39
Keďže ide do konkurzu, zrejme bude jeho činnosť ukončená. Takže ide o zrušenie zamestnávateľa.
písm. b) by prichádzalo do úvahy, keby sa nejednalo o konkurz, ale len o znižovanie počtu zamestnancov.
janaGT
28.01.11,12:44
ešte rozmýšľam, tam by potom musela byť aj 2 alebo 3 mesačná výp. lehota. A to majiteľ nechce. A spsrostá, tráp sa a vymýšľaj ....
Tweety
28.01.11,12:48
ešte rozmýšľam, tam by potom musela byť aj 2 alebo 3 mesačná výp. lehota. A to majiteľ nechce. A spsrostá, tráp sa a vymýšľaj ....
Áno, podľa doby zamestnania vo firme plus odstupné.
rodina1
28.01.11,12:53
ešte rozmýšľam, tam by potom musela byť aj 2 alebo 3 mesačná výp. lehota. A to majiteľ nechce. A spsrostá, tráp sa a vymýšľaj ....

Janka, ty mu len môžeš predložiť, aké možnosti má v rámci zákonníka práce, a aké povinnosti. Že on nechce zaplatiť odstupné, je jeho "problém".
Ešte je možnosť, dohodnúť sa so zamestnancami na ukončení PP dohodou s výpovedným dôvodom podľa § 63 ods. 1 písm. a). V tom prípade by nebola výpovedná doba, ale zaplatil by len odstupné.
janaGT
28.01.11,12:58
máš pravdu, ja mu poviem možnosti a on nech rozhodne. Aj tak mzdy ani odstupné nezaplatí, pretože nemá z čoho. A firma nemá žiadny majetok.Takže tak či tak sa budú musieť mzdy riešiť cez garančný fond.
lydus2001
28.01.11,17:14
jasné, neviem, perčo on teraz rieši odstupné, keď chce dať firmu do konkurzu, tak predpokladám, že už nemá financie a preto ani nebude vyplácať posledné mzdy, prípadne iba časť a potom ostáva už len garančný fond, a ešte k prepúšťaniu, pôjde zrejme o hromadné prepúšťania, tak to potom nezabudni nahlásiť na príslušný úrad práce
janaGT
30.01.11,07:47
jasné, neviem, perčo on teraz rieši odstupné, keď chce dať firmu do konkurzu, to nerieši on, ale riešim to ja, pretože ako mzdová účtovníčka nechcem nikoho ukrátiť o peniaze, keď má na ne nárok tak predpokladám, že už nemá financie a preto ani nebude vyplácať posledné mzdy, prípadne iba časť a potom ostáva už len garančný fond, a ešte k prepúšťaniu, pôjde zrejme o hromadné prepúšťania, nepôjde, jedná sa len o 4 zamestnancov, ostatní pracovníci boli na faktúru tak to potom nezabudni nahlásiť na príslušný úrad práce

v texte
marmal
01.04.11,06:25
Mám podobný problém, firma ide do konkurzu a ja ako mzdová účtovnička neviem, čo mám robiť, aby som neprišla o nejaké peniaze, na ktoré by som mala nárok. Väčšína zamestnancov dala výpoveď podľa § 69 (nevyplatenie mzdy) a tým pádom má nárok na 2 mesačné odstupné (síce to bude z garančného fondu, ale aspoň niekedy ich dostanú). Ja keď ostanem a pojdeme do konkurzu, potom ma bude kto platiť, keď už tu bude správca konkurznej podstaty ? Alebo to bude tiež garančný fond ?
Správca mi dá výpoveď po mesiaci alebo kedy ? Pôjdem tiež s odstupným ?
Má s týmto niekto skúsenosť?

Ďakujem veľmi pekne

Marta
:(