svk_businessman
28.01.11,15:25
Ahojte, urcite sa tu najde niekto kto ovlada zakony tak by som potreboval odpoved na jednu vec.

Ide o to ze som tretiak na vysokej skole a minuly rok sme mali skusku (napr z predmetov fyzika a chemia, to som si len vymyslel) to u nas tak byvaju niektore take skusky ze dva predmety nam spoja do jednej skusky. No a asi tak polovica z nas tu skusku nespravila, takze si ju prenasame do tretieho rocnika (cize teraz). No a este v prvom rocniku sme mali skusku aj z predmetov (vymyslim si napr dejepis a geografia, tiez spojene do jednej skusky) ktory sme vsetci spravili. Lenze, tento rok uz nie je ten predmet ktory si prenasame (fyzika a chemia) ale je to spojene aj spolu s tymi predmetmi (geografia a dejepis), to znamena ze mame mat teraz jednu skusku zo vsetkych 4 predmetov. Lenze ide o to ze tu skusku (z dejepisu a geografie) sme uz spravili v prvom rocniku a oni nam ju chcu dat teraz robit znovu. Je toto mozne??? Mozu nam dat znovu robit skusku z toho isteho predmetu ktory sme uz na tej skole v prvom rocniku spravili??? Nie je niekde v zakone napisane ze ked sme tu skusku uz raz spravili tak ju nemozme robit znovu alebo nieco podobne???

Dakujem vam za odpovede
Slayer666
28.01.11,15:19
Aby sme si rozumeli, tu povodnu skusku vam uznaju? Teda dostanete za nu kredity? A chcu od vas, aby ste robili tu novu skusku, ktorej predmetom je aj ta povodna skuska?
svk_businessman
28.01.11,18:09
Nie neuznaju nam ju, musime ju znovu robit spolu s tou dalsou, bude to totiz spojene do jednej skusky ktora sa bude skladat z predmetov ktore si prenasame (fyzika, chemia) a tie ktore sme uz spravili (dejepis, geografia). Cize ta skuska bude z predmetov fyzika, chemia, dejepis, geografia a bude z toho jedna vysledna znamka.
svk_businessman
30.01.11,10:47
Napisem to teda trochu zjednodusene.

V 1 rocniku sme vsetci spravili predmet napr dejepis. V 2 rocniku asi tak polovica z nas nespravila predmet napr chemia, tak si ho prenasame do 3 rocnika. Lenze teraz v 3 rocniku su tie predmety (chemia, dejepis) spojene do jedneho predmetu a mi musime teraz robit skusku aj z chemie aj z dejepisu a z toho bude jedna vysledna znamka.

No a ide o to ze ten dejepis sme uz raz spravili v 1 rocniku a to nam mozu dat znovu robit skusku z toho isteho predmetu??
16lukasko
30.01.11,12:28
takže, budete mať skúšku s novým názvom kde je fyzika chemia dejepis.. pričom z dejepisu už máš skúšku jasné že to môžu spraviť :)) ver tomuže môžu :))
svk_businessman
30.01.11,12:39
A to co je potom toto za system?? To si mozu robit na tych vysokych skolach co len chcu?? To nam mozu dat teraz kludne znovu robit hociaky predmet aj ked sme ho uz robili? To ma potom aky vyznam toto??? Naco sme to potom robili v 1 rocniku ked ho mame teraz robit znovu??
lianett
30.01.11,12:47
Samozrejme, že to môžu spraviť.
Ja som mala napr. v 2 ročníku skúšku zo štatistiky a vo štvrtom zo štatistickej indukcie /osnovy takmer totožné, len sa k tomu niečo pribralo napr. z ekonometrie/ a nikto z nás ani necekol. Aj tak všetky skúšky musíš prejsť znova na štátniciach ak chceš školu dokončiť.Buď rád, opakovanie = matka múdrosti. Aspoň budeš mať menej roboty na štátniciach.
Xanti
30.01.11,12:47
Ved nerobíš ten istý predmet. Volá sa ináč, má iné osnovy ako mal ten prvý. To že obsahuje časť z neho, no ber to tak že sa to prelína a opakovanie je matka múdrosti.
svk_businessman
30.01.11,12:51
Je to to iste, ziadne ine osnovy, presne to iste akurat ze je ten predmet spojeny aj s dalsim predmetom. Dokonca aj ta skuska bude tak ze nam daju dva papiere na jednom budu otazky napr z chemie ktoru prenasame a na druhom papiery otazky z dejepisu ktory sme uz spravili, a to sa zrata a z toho bude jedna vysledna znamka


lianett - lenze toto je ten isty predmet akurat ze je to spojone este sa to aj tak vola (chemia, dejepis - tieto predmety som uviedol iba ako priklad)
lianett
30.01.11,13:03
Ak ten predmet obsahuje učivo, ktoré je predmetom štátnic, tak potom nechápem, veď ak si z toho predmetu /alebo spojených predmetov/ už raz skúšku urobil, tak by to malo byť len uľahčenie, pretože si sa to už raz učil.Zopakuješ si to a doplníš niečo nové.
svk_businessman
30.01.11,13:12
lianett - O com to ty vlastne hovoris?? Ty by si akoze bola rada keby ti dali v 3 rocniku v letnom semestri znovu robit skusku z predmetu ktory si uz raz spravila?? Urcite by si bola neuveritelne stastna. A preco len jeden, co tak dat znovu opakovat vsetky predmety ktore budu na statnicach nie?? Sak si to aspon zopakujes, a ked ho nahodou uz druhy krat nespravis tak nevadi, zaplatis si 700e a pojdes do medzirocnika nie???? Ved to je len ulahcenie a aspon si to budes moct zopakovat aj na dalsi rok! Parada
Xanti
30.01.11,13:14
Má ta škola vôbec akreditáciu?
A čo Ti bráni napísať sťažnosť na vedenie školy, poprípade na príslušné ministerstvo.
svk_businessman
30.01.11,13:18
Ked si precitas temu od prveho prispevku tak pochopis... Najskor ma totiz zaujima ci to nejako zakon nezakazuje aby si skola mohla dovolit mi dat robit ten isty predmet ktory som uz predsa spravil. Ved aky to ma potom vyznam??? Naco som chodil 2 roky do tej skoly, to mohli dat rovno vsetky predmety len do 3 rocnika
Xanti
30.01.11,13:25
Zákon nič také nezakazuje, proste bud sa podriadiš alebo školu neskončíš ...
čítaj sám 131/2002 http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=16328&FileName=02-z131&Rocnik=2002 a tvoja škola nie je prvá čo za pochodu mení pravidlá. Myslím, že s tým máme viacerí svoje skúsenosti ... hlavou proti múru sa ísť nedá.
ivka70
30.01.11,13:28
Ja by som nepovedala, ze skola meni za pochodu pravidla.
Ty si skusku neurobil v predpisanom rocniku a v dalsom uz maju skusku definovanu inak. Tym, ze ti skola umoznila si ju opat zapisat, zapisal si si ju s rocnikom, ktory nastupil po teba a si povinny ju urobit tak ako ju ma ten rocnik definovanu.

Keby si skusku urobil v riadnom termine so svojim rocnikom, nemusis riesit tento problem.
Kedze si ju neurobil, musis sa prisposobit tomu , co ti skola v rocniku po tebe ponuka.
svk_businessman
30.01.11,13:41
ivka70 - ano to si napisala pravdu, ale ked sa nad tym logicky zamyslis ako clovek, tak aky to ma vyznam? preco nie je zakon ktory taketo nieco zakazuje?? Co robia ti poslanci ked uz taketo nieco davno neschvalili?? Ved musite uznat ze to je absolutne nelogicke robit znovu ten isty predmet ktory sme uz spravili.
Xanti
30.01.11,13:44
Dám Ti otázku,
ideš na zápočtovú písomku po 4 týždňoch v semestri, dalšiu máš v 8 týždni semestra.
V prvej písomke píšeš znalosti čo si sa naučil za 4 týždne, v druhej je to za 8 týždňov a príde skúška a na skúške používaš vedomosti z celého semestra.

Vlastne ty chceš zakázať opakovanie. Pričom bežne sa opakuje na školách, bežne musíš ovládať učivo čo si mal predtým....

Spíš petíciu, iniciuj zmenu zákona, sťažuj sa ... ak Ti to myslíš pomôže tak to urob.
ivka70
30.01.11,13:53
ivka70 - ano to si napisala pravdu, ale ked sa nad tym logicky zamyslis ako clovek, tak aky to ma vyznam? preco nie je zakon ktory taketo nieco zakazuje?? Co robia ti poslanci ked uz taketo nieco davno neschvalili?? Ved musite uznat ze to je absolutne nelogicke robit znovu ten isty predmet ktory sme uz spravili.

a co by msal ten zakon zakazovat, nerozumiem ...
v podstate ti umoznuje nestratit rocnik, napriek neurobenej skuske
volakedy by si musel opakovat celly rocnik a uznali byt ti len niektore skusky uz urobene ....
svk_businessman
30.01.11,13:55
Xanti - Uviedol si veeelmi zly priklad. Tie zapocty a skuska to je normalne. Tu sa jedna o nieco ine. Predmet (to je cely smester a nie len 4 alebo 8 tyzdnov) ktory sme spravili v 1 rocniku, musime teraz robit znovu, v 3 rocniku.

A nie je to len taka obycajna skuska pretoze sa sklada zo 4 predmetov (2 ktore prenasame a 2 ktore sme spravili), ale spravit musime vsetky 4 naraz minimalne na E a z toho je vysledna znamka. Takze ked spravim napriklad chemiu, fyziku, dejepis na A a geografiu na Fx, musim na dalsom termine robit zas vsetky 4 predmety.

Ale to je jedno, ide proste o to ze musim robit to iste co som uz spravil. To ako keby si si spravil svoju robotu dostal za nu peniaze a o rok ti sef povie ze to musis spravit znovu aj ked si to uz raz spravil dobre ale teraz za to nedostanes ziadne peniaze, navyse ti hrozi ze ak to tento rok nespravis tak ta vyhodi z roboty!
ivka70
30.01.11,13:55
ivka70 - ano to si napisala pravdu, ale ked sa nad tym logicky zamyslis ako clovek, tak aky to ma vyznam? preco nie je zakon ktory taketo nieco zakazuje?? Co robia ti poslanci ked uz taketo nieco davno neschvalili?? Ved musite uznat ze to je absolutne nelogicke robit znovu ten isty predmet ktory sme uz spravili.


a co by mal ten zakon zakazovat, nerozumiem ...
v podstate ti umoznuje nestratit rocnik, napriek neurobenej skuske
volakedy by si musel opakovat celly rocnik a uznali byt ti len niektore skusky uz urobene ....
Xanti
30.01.11,13:59
No ja ti dávam Fx nakoľko si nepochopil, že som žena. A uviedla som dobrý príklad. Pretože 99,9 % všetkých skúšok a zápočtov na škole som mala presne tak ako som písala.

A to 0,1% bolo štýlom, zápočtovka učivo za 4 týždne, druhá zápočtovka učivo za dalšie 4 týždne, a skúška učivo za posledné 4-5 týždne semestra.

Treba sa učiť a skúšku urobíš, v podstate máš šťastie. Mnoho ludí čo poznám, tak neskončilo VŠ, lebo študovali na prechode období. Tj. nastúpili na inžinierske štúdium , a potom z toho školy urobili dvojstupnové povinné.

A ked neurobili skúšky, tak sa títo nemali kam vrátiť, nemali čo opakovať lebo ročník pod nimi nebol a mali jedinú šancu nastúpiť do 1 ročníka bakalárskeho štúdia alebo opustiť školu a to boli tretiaci. Takže mi tu rozprávaj o tej krivde čo sa Ti deje.

A postukaj si, a medzitým sa uč na skúšku aby si ju urobil a nevyletel si zo školy. Držím palec.
svk_businessman
30.01.11,14:00
ivka70- mal by zakazovat vysokym skolam davat studentom opakovat skusku z predmetu ktory uz raz v tom studijnom programe na tej skole absolvovali. To sa mi zda logicke nie? Ved ked som to uz raz spravil tak by som to predsa nemal robit znova!
Xanti
30.01.11,14:03
ivka70- mal by zakazovat vysokym skolam davat studentom opakovat skusku z predmetu ktory uz raz v tom studijnom programe na tej skole absolvovali. To sa mi zda logicke nie? Ved ked som to uz raz spravil tak by som to predsa nemal robit znova!
To si fakt taký naivný?
Pre študijné oddelenie danej školy nie je problém vymyslieť nový názov predmetu ked máš dejepis, tak mu dať názov aplikovaný dejepis a už je to iný predmet . A tiež poprehadzovať učivo poprípade niečo vynechať niečo doplniť a šup ho ...
ivka70
30.01.11,14:05
ivka70- mal by zakazovat vysokym skolam davat studentom opakovat skusku z predmetu ktory uz raz v tom studijnom programe na tej skole absolvovali. To sa mi zda logicke nie? Ved ked som to uz raz spravil tak by som to predsa nemal robit znova!

logiku, aby toto bolo riesene zakonom, v tom teda nevidim
a ziadnu skusku, ktoru uz urobenu mas, predsa robit znovu nebudes ....
je to uplne ina skuska ..podla toho, co pises
aj pri akejkolvek snahe ...tvoj pripad by sa legislativne osetrit nedal ...
svk_businessman
30.01.11,14:09
Xanti - ten priklad je zly!!! Lebo to je normalne ze su zapocty a potom je skuska ale nie je normalne ze skusku ktoru spravis v 1 rocniku musis robit znovu presne to iste aj v 3 rocniku. Uz chapes??

A to co sa stalo tym ostatnym co studovali na prechode obdobi bolo tiez zle a malo sa to teda vyriesit nejako inac ale to teraz neporovnavaj s tymto...
svk_businessman
30.01.11,14:12
Vy to fakt nechapete!



a ziadnu skusku, ktoru uz urobenu mas, predsa robit znovu nebudes ....

BUDEM! keby si pozorne citala, totiz to ta skuska sa sklada z predmetov chemia fyzika ktore prenasam a dejepis geografia ktore som uz spravil. Predmety chemia a fyzika sa hodnotia zvlast a dejepis a geografia zvlast, a z tych znamok sa spravi priemer a vysledna znamka bude len jedna za vsetky 4 predmety. Ale v tom dejepise a geografii bude presne to iste co bolo aj v prvom rocniku!!!
svk_businessman
30.01.11,14:14
To si fakt taký naivný?
Pre študijné oddelenie danej školy nie je problém vymyslieť nový názov predmetu ked máš dejepis, tak mu dať názov aplikovaný dejepis a už je to iný predmet . A tiež poprehadzovať učivo poprípade niečo vynechať niečo doplniť a šup ho ...

Ale preco by to mali robit?? Sak trochu rozmyslat treba nie? Ked sme ten predmet uz raz robili tak asi by bolo spravne aby sme ho nemuseli robit a aby sme robili len ten ktory si prenasame...
Xanti
30.01.11,14:16
Posledný komentár....

porada Ti tvoj problém nevyrieši, zákon neexistuje, ak nechceš byť vyhodený zo školy tak sa na tú skúšku musíš dostaviť a aj ju urobiť.
Nech robíš čo chceš nič neporiešiš, a celá táto debata je o "nesmrteľnosti chrústa"

Howg.
Slayer666
30.01.11,14:29
Este raz sa spytam tu otazku, ktoru som sa pytal ako prvy, lebo si nie som isty, ci sme sa pochopili.

Ten predmet, ktory si mal v prvom rocniku, dostal si zanho X kreditov. Za tento predmet, ktory mas robit teraz, dostanes Y kreditov. Mas este stale tych X kreditov za tamten predmet, alebo ti ich dodatocne odratali?
svk_businessman
30.01.11,14:44
No myslim ze tych X kreditov by mi malo ostat, nemali by ich asi odratat