duggle
28.01.11,15:40
dcéra má 10 rokov. mliečne zuby má krásne biele. no trvalé jej narástli /a rastú/ hnedé. zubárka sa veľmi čudovala , pýtala sa či neužívala veľa antibiotík alebo železo. antibiotík mala asi 2 - 3 , železo neužívala, žiadne iné lieky nebrala. zubárka mi nevedela poradiť, tak naozaj neviem. zuby si umýva stále /niekedy to aj preháňa/. kde je chyba? chýba jej niečo? alebo je to genetikou? mrzí ma to no neviem čo s tým, keď mi už zubárka neporadila :(................ ďakujem
zdenka131
29.01.11,04:03
Žiadaj o vyšetrenie dcéry , aby sa zistila príčina tmavnutia zubov.

Sfarbenie môže byť spôsobené vrodenými poruchami, metabolickými, farmakologickými, úrazovými - veľmi často stmavnú zuby po úraze (pri športe atď. , to ale asi nebude jej problém) toto stmavnutie môže poukazovať na problém s nervom v zube .alebo iatrogénnymi príčinami, ako napr. otrava fluórom, požitie tetracyklínových antibiotík počas vývinu zúbkov, ...
Mária27
30.01.11,20:17
Niečo minule vysvetľovali v TV okolo skloviny (vrstva nad ňou či pod ňou), nerozumela com z toho ani mäkké f, len toľko, že sa to dá vybieliť na špeciálnom pracovisku - už ich je dosť. A tiež poznám prípad, že to krásne vybielili 16-ročnému chlapcovi.