arimi
28.01.11,17:56
zdravím. mám problém s výživným na syna od exmanžela. ten je navyše od oktobra min.roku nezvestný. pred rokom nás rozviedli, určili mu platit 50 euro mesačne na syna, to ale neplní, takisto si nevšíma svojich dlhov a nechal všetky podlžnosti, aj jeho aj spoločné riešit mne a mojim detom. v oktobri odišiel do španielska na brigádu, raz sa ozval, ale potom už nie, može byt, že je bud po smrti, alebo sa schoval kvoli dlhom.nevieme o nom nikto,nikomu sa nehlási.pre časom sa nechal zlákat zrejme na reiki, bol potom dost vyšinutý, mal to v hlave popletené, aj sa pokúšal o samovraždu.
neviem čo v tomto prípade robit, ale ja by som už rada aj nejaké peniaze na syna dostala. ani bsm nestihlo prebehnút. ako mám postupovat v prípade, ked mi ani neplatí, ani sa nezaujíma o dlhy.
ani by som po nom nepátrala, je mi lepšie, ked o nom neviem, ale toto ma štve. to akože ked sa nenájde, tak mi výživné na syna nikto nedá?
a čo s tým bsm a jeho dlhmi?
veronikasad
28.01.11,16:58
lujza.j
28.01.11,17:10
ja by som podala trestné oznámenie, kde by som okrem iného uviedla skutočnosti , že nevieš miesto jeho momentálneho pobytu, že by sa mohol zdržiavať v cudzine.ak prebehnú všetky úkony, ktoré polic.orgán musí do spisu vykonať a bude mu vznesené obvinenie a ešte stále nebude "k mání" dá žiadosť na vydanie príkazu na zatknutie a následne sa vyhlási celoštátne pátranie a potom sa už len čaká:(:( kedy ho náhodou niekde chytia:( kedysi si to bolo jednoduchšie keď boli hranice a išiel by spät do SR, cvakli by ho na hranici.
Jakubec
28.01.11,17:23
Dlhy narobene pocas manzelstva (presnejsie pocas existencie BSM) su pravdepodobne spolocne a budu sa prejednavat pocas prejednavania rozdelenia BSM. Podajte navrh na rozdelenie BSM. Podajte trestne oznamenie pre neplatenie vyzivneho, nech sa do patrania po ex-manzelovi zapoji i policia. Pravdepodobne podla rozsudku o vyporiadani BSM Vam pripadne spolocny byt spolu s povinnostou vyplatit nezanedbatelnu sumu ex-manzelovi. Tym padom bude mat ex-manzel majetok, ze ktoreho budete exekuovat pohladavku na Vam patriace vyzivne.
arimi
28.01.11,19:25
no problém mám v tom, a hlavne aj zlost, že on vlastne zmiznul vtedy, ked vedel, že ide dražba na byt, mali sme hypotéku, ktorú mal on platit, ako sme sa dohodli, ale vykašlal sa na to a nechal to mne a detom na krku, potom som zistila, že na LV sa objavuje viac exekúcií z jeho požičiek a providentov a pohotovostí, no a hypotéku som už nezvládla platit sama, takže som chcela predat byt, aby som aspon tie dlhy vyplatila, aj ked boli jeho. no a za manželstva vlastne spoločné, aj ked som ich nepodpísala.
lenže byt som predat už nestihla, lebo exman zmizol. bez jeho podpisu sa to predat nedalo. tak prišla dražba. všetky dlhy sa nevyplatili, preto chcem aby sa aj on podielal na jeho dlhoch, nielen ja s detmi.
my sme to nezapríčinili, ale musíme to riešit.
myslíte že mám šancu uspiet na súde, ak by sa to podalo ako nezákonné obohatenie, a bude sa prihliadat aj na to, že mi neplatil ani nájomné, ani vlastne nič a býval s nami v jednom byte? navyše parazitoval na jedle, nielen na bývaní...
ja teraz bývam preto v podnájme aj s detmi, teda mám vačšie náklady na bývanie, v súvislosti so stahovaním takisto nejaké peniaze bolo treba platit, a to ja všetko sama. nezdá sa mi to spravodlivé.
arimi
28.01.11,19:42
no ateraz odbočím, nechce sa mi písat nová téma, bude to len krátko. kedysi ho oblbla jedna psychopatka a naviedla ho na reiki, jemu z toho fakt preplo, už som o tom popísala pred rokom a pol dost, bol to horor. bol v tranze, prestal sa liečit na psychiatrii, lebo mu to nakázala ona a začal bosorovat spolu s nou. čierne sviečky, vydymovanie sušenými bylinami a podobné orgie, udávali ma spolu, ked som ju odhánala od neho a podobné srandy. najviac išla ako poistovačka po mojich peniazoch, teda zmluvy na moje deti uzatvárala s exmanželom, nejaké úvery chcela vybavovat apod. ked sme sa rozviedli, zrejme sa na neho vykašlala, nebol pre nu zaujímavý, ked už bol vyžmýkaný z penazí a na moje nemala dosah, a chlap chcel spáchat samovraždu. teraz si myslím, že si uvedomil, do čoho ho zatiahla a ktovie, či neskončil tak ako chcel v lete. myslím, že sa chcel zabit kvoli nej. všetko sa mu pokazilo a kvoli takej psychoške prišiel o rodinu. keby sa potvrdilo, že chlap už nežije, dá sa dokázat, že ked ho zatiahla na reiki alebo do sekty, že zapríčinila jeho koniec ona? potrestá ju niekto? lebo my sme s detmi nmali hodne kruté časy kvoli nej. ja viem, že aj on za to mohol, ale bol po protialk. liečení a dost zranitelný a ona toho využila vo svoj prospech aby mala provízie...neviem či som to zrozumitelne napísala.