LuciinkAA
28.01.11,18:23
Ahojte,

potrebovala by som poradiť. Ako môžem zrušiť životnú poistku, ktorú som uzavrela 1.12.2010 cez agenta, hneď som platila prvotný vklad 70 eur. V zmluve bola uvedená 30 dňová lehota na odstúpenie od uzavretia zmluvy. Ja som zistila, že poistka je nevýhodná až po uplynutí tejto doby. Komunikovala som aj s agentom, ale ten mi ju nechcel nijako zrušiť. Ako mám zrušiť túto poistku?

Veľká vďaka
bubkoch
28.01.11,17:32
obciansky zakonnik

§800
(2) Možno tiež dohodnúť, že poistenie môže vypovedať každý z účastníkov do dvoch mesiacov po uzavretí poistnej zmluvy. Výpovedná lehota je osemdenná; jej uplynutím poistenie zanikne.

§803
(2) Ak zanikne poistenie pred uplynutím doby, za ktorú bolo bežné poistné zaplatené, je poistiteľ povinný zvyšujúcu časť poistného vrátiť.

ak uz 2 mesiace od uzavretia zmluvy uplynuli, mas poslednu moznost:

§801
(2) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie,
video1983
28.01.11,17:33
30 dnovu lehotu si uz zmeskala,
aka to je poistovna?
agent zastupuje maklersku spolocnost alebo priamo poistovnu?
precitaj si podmienky tam to bude napisane ale pochybujemze svojich 70€ dostanes spat.
ivka70
28.01.11,17:36
Z poistnej zmluve musi byt definovane aj ako sa da poitstna zmluva zrusit, pripadne si to najdi na stranke poistovne, s ktorou si ju uzavrela.
Pocitaj ale s tym , ze o zaplatene peniaze s najvacsou pravdepodobnostou prides.

Napr.:
http://www.poistenie.sk/chcem-zrusit-poistku.phtml?id3=41197&module_action__95735__id_art=13041
Chobot
28.01.11,23:49
30 dnovu lehotu si uz zmeskala,
aka to je poistovna?
agent zastupuje maklersku spolocnost alebo priamo poistovnu?
precitaj si podmienky tam to bude napisane ale pochybujemze svojich 70€ dostanes spat.

... a ešte bude musieť asi zaplatiť aj za nasledujúce poistné obdobie ďalších 70 EUR (ak to bolo mesačne platené poistenie).
matt66
29.01.11,03:50
obciansky zakonnik

§800
(2) Možno tiež dohodnúť, že poistenie môže vypovedať každý z účastníkov do dvoch mesiacov po uzavretí poistnej zmluvy. Výpovedná lehota je osemdenná; jej uplynutím poistenie zanikne.

§803
(2) Ak zanikne poistenie pred uplynutím doby, za ktorú bolo bežné poistné zaplatené, je poistiteľ povinný zvyšujúcu časť poistného vrátiť.

ak uz 2 mesiace od uzavretia zmluvy uplynuli, mas poslednu moznost:

§801
(2) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie,

resp. výpoveďou doručenou do poisťovne najmenej 6 týždńou ( 42 dní ) pred koncom poistného obdobia ( u životných zmlúv sa poistné obdobie obvykle kryje s dobou splátok ) - je to korektnejšie ako čakať na výpoveď od poisťovne pre neplatenie, ktorá príde po druhej upomienke odhadujem tento proces na cca 2,5 - 3 mesiace samozrejme s nárokom poisťovne na úhradu za túto dobu poistenia
LuciinkAA
08.02.11,08:46
Ďakujem.