tinkas
28.01.11,20:06
dobrý večer...chcem sa stať platcom dph...čo je potrebné urobiť? je možné, že by mi danový úrad nevyhovel? Je možné poziadať o registráciu aj spätne od 1.12011? ako dlho trva vybavenie? ..... dakujem
KEJKA
28.01.11,19:40
dobrý večer...chcem sa stať platcom dph...čo je potrebné urobiť? je možné, že by mi danový úrad nevyhovel? Je možné poziadať o registráciu aj spätne od 1.12011? ako dlho trva vybavenie? ..... dakujem
je možné, že by mi danový úrad nevyhovel? áno, ale je to v rozpore so zákonom
Je možné poziadať o registráciu aj spätne od 1.12011? nie
ako dlho trva vybavenie? 7 dní - 30 dní?
podaj si žiadosť, a pošli ju doporučene na DU.
Ak pôjdeš osobne, podľa toho, aký je to DU, budeš vyplňovať ešte ich tlačivo......
tinkas
30.01.11,18:23
dakujem kejka...este by som sa ta chcela spytať, kde by som tieto info mohla najst...napr tych 7 -30 dní na vybavenie.....aby som si to vedela neštudovať....:) dakujem
srska
30.01.11,18:42
je možné, že by mi danový úrad nevyhovel? áno, ale je to v rozpore so zákonom
Je možné poziadať o registráciu aj spätne od 1.12011? nie
ako dlho trva vybavenie? 7 dní - 30 dní?
podaj si žiadosť, a pošli ju doporučene na DU.
Ak pôjdeš osobne, podľa toho, aký je to DU, budeš vyplňovať ešte ich tlačivo......
ak sa chceš tzv. dobrovoľne registrovať podľa §4/4 zákona o DPH priprav si ako prílohu k žiadosti aj toto: paragraf_4_dph.pdf
Kejka má pravdu tým, že ťa odmietnu zaregistrovať porušujú zákon. podľa §5 sú povinní ťa zaregistrovať a vydať osvedčenie.
KEJKA
30.01.11,18:42
nechcelo sa mi pozerať do zákona o DPH - mrkni sa
do § REGISTRACIA - je to tam uvedené.
tinkas
30.01.11,18:57
dakujem Vam velmi pekne...este sa chcem spýtať....ked si podam ziadosť napr. k 1.2.2011, znamená to teda, že mi daju osvedčenie od 1.2.2011 alebo mi ten dátum odkedy sa stanem platcom stanoví DU?
KEJKA
30.01.11,19:16
dátum ti stanoví DU, ty si podáš žiadosť, a v tej predpísanej lehote ti DU má určiť dátum, odkedy si platiteľom. Mne vyhoveli za 4 dni.
Kludne môžeš byť platiteľom hociktorý deň v mesiaci.
a zvykni si na správnu terminologiu - budeš platiteľom, nie platcom.