arizona
28.01.11,21:02
Vzdy,ked citam nejaku stranku,alebo pisem nejaky dokument,tak pri posunuti mysou sa mi na obrazovke strati text a automaticky mi nabehne tapeta.
Ked mys nepouzivam,chcem ju mat polozenu na boku klavesnice ( vtedy mi nabieha ta tapeta).Ale musim ju mat polozenu oproti obrazovke, co mi dost zavadzia.

Viete mi prosim poradit, ci sa da tato funkcia niekde vypnut? (win7,angl.)
Ďakujem
Chobot
29.01.11,00:01
Vzdy,ked citam nejaku stranku,alebo pisem nejaky dokument,tak pri posunuti mysou sa mi na obrazovke strati text a automaticky mi nabehne tapeta.
Ked mys nepouzivam,chcem ju mat polozenu na boku klavesnice ( vtedy mi nabieha ta tapeta).Ale musim ju mat polozenu oproti obrazovke, co mi dost zavadzia.

Viete mi prosim poradit, ci sa da tato funkcia niekde vypnut? (win7,angl.)
Ďakujem

Pozri v nastaveniah myši alebo šetriča obrazovky. Kedysi (neviem ktorá verzia Windowsu) mala tzv. Sleep Corner - teda keď si posunula myš do určitého rohu, tak sa aktivoval šetrič obrazovky. Win7 nemám, takže ti to nemôžem ja pozrieť.
arizona
29.01.11,04:39
Diky za odpoved.
Skusala som to hladat,ale nic som doteraz nenasla.Ani neviem,kde to presnejsie hladat,lebo som sa s tym doteraz nestretla.


...posuvam
marko182
29.01.11,14:51
Vo Win 7 je v pravom dolnom rohu maly obdlznik, na ktory ked prejdes kurzorom, tak sa ti automaticky zobrazi plocha (ako keby sa minimalizovali vsetky okna).

Ked nan kliknes pravym tlacitkom, tak mas moznost odfajknut, aby to robilo. Potom to funguje tak, ze sa ti plocha zobrazi iba, ked na ten obdlznik kliknes.
arizona
29.01.11,17:36
Dakujem za pomoc,podarilo sa mi to!:)

...kede by niekto mal rovnaky problem tu je riesenie:
Synaptic pointing device - pointer options - hide pointer while typink - zrusit odfajknutie