Xantypa
28.01.11,22:56
Ahojte,
má niekto naštudovaný zákon č. 546/2010 Z. z., ktorým sa dopĺňa zákon č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony?
Potrebovala by som vedieť, či ako súkromná škola sme povinná zverejňovať zmluvy príp. faktúry? Dozvedela som sa, že štátna škola bude zverejňovať faktúry nad 500 eur a všetky zmluvy (napr. s elektrárňami, kúpno-predajné zmluvy a pod.). Platí to aj pre nás? Pre súkromné zariadenia?
Ďakujem veľmi pekne.:)
lenkak
28.01.11,22:09
aglv
02.02.11,07:16
Nevie nikto odpovedať jednoznačne? Aj mňa by to totiž zaujímalo.
Xantypa
02.02.11,07:26
Aj mne by pomohla jasnejšia odpoveď :-D ... som z toho úplne mimo :-(
Dodkoo
03.02.11,15:00
Ste financovaný z verejných prostriedkov? Ak nedostávate verejné financie ale iba súkromné tak nemusíte zverejňovať.

Povinne zverejňovaná zmluva je písomná zmluva,
ktorú uzaviera povinná osoba a ktorá obsahuje informáciu,
ktorá sa získala za verejné prostriedky,7a) alebo
sa týka používania verejných prostriedkov, nakladania
s majetkom štátu, majetkom obce, majetkom vyššieho
územného celku alebo majetkom právnických osôb zriadených zákonom, na základe zákona alebo nakladania
s finančnými prostriedkami Európskej únie.
Xantypa
03.02.11,20:43
Áno, dostávame financie zo štátneho rozpočtu prostredníctvom KŠÚ, taktiež fin. príspevok z Vyššieho územného celku a aj dotáciu z mesta (z podielových daní). Sme súkromné zariadenie - škola. Z vyššie uvedeného príspevku teda vyplýva, že by sme mali zverejňovať faktúry, zmluvy.... Čiastku od akej zverejňovať zmluvy určí zriaďovateľ? Napr. viem, že mesto určilo štátnym materským školám zverejňovať faktúry nad 500 eur. Týka sa to teda aj nás? Stačí nascenovať faktúru a zavesiť na oficiálnu stránku školy?
Dodkoo
04.02.11,18:49
Čiastku určí vláda a zatiaľ ju neurčila, takže platí, že sa zverejňuje všetko. A stačí to dať na Váš web, prípadne ak niečo urobí na zverejňovanie Váš zriaďovateľ a na svojom webe len dáte odkaz, že kde je to zverejnené.
My budeme preferovať aby nám faktúry posielali aj vo formáte PDF mailom a tie hodíme na web aby sa nemuselo skenovať. napríklad T-com a mobilný operátory nám už dávno posielajú faktúry aj na mail, alebo ak objednávame cez internetové e-shopy tak sa dá tam takisto zobraziť faktúra tú si cez PDFCreator "vytlačíme" do PDF súboru.
Jeden z príkladov zverejňovania je na vucke.sk > Úradná tabuľa > Zmluvy, objednávky, faktúry

§ 5b

(1) Povinná osoba zverejní na svojom webovom sídle objednávky tovarov a služieb do desiatich pracovných dní odo dňa ich vyhotovenia. To neplatí, ak objednávky súvisia s povinne zverejňovanou zmluvou, ktorá nadobudla účinnosť podľa zákona.7g)
(2) Povinná osoba zverejní na svojom webovom sídle faktúry na tovary a služby do desiatich pracovných dní odo dňa ich doručenia povinnej osobe, najneskôr však do 30 dní odo dňa ich zaplatenia.
(3) Vláda Slovenskej republiky môže nariadením ustanoviť objednávky tovarov a služieb a faktúry za tovary a služby, ktoré sa nezverejňujú, a to podľa ich hodnoty.
zanka 311
10.02.11,15:07
Je to tak jednoduché, ale zároveň postavené na hlavu. Snažila som sa dať to na www ale bohužiaľ nemám aktivovanú službu na zadávanie faktúr...treba si to predplatiť za 195€.A nehovorím o tom, koľko času mi to zaberie, lebo už naozaj nič iné nemáme na práci.
Dodkoo
11.02.11,20:07
Je to tak jednoduché, ale zároveň postavené na hlavu. Snažila som sa dať to na www ale bohužiaľ nemám aktivovanú službu na zadávanie faktúr...treba si to predplatiť za 195€.A nehovorím o tom, koľko času mi to zaberie, lebo už naozaj nič iné nemáme na práci.

Nájdite si na škole študenta, čo vám urobí jednoduchú stránku cez ktorú tie faktúry budete vedieť vkladať. Oskenovanie 15 faktúr aj s preskúmaním programu na OCR mi trvalo pol hodinu.