dilla
28.01.11,23:04
Pozdravujem a rád by som sa spýtal majiteľov e-shopov,

určite sa každý stretávame s nepríjemným problémom ako je napr. neprebraný tovar. Tovar si zákazník objedná, objednávku potvrdí a následne je tovar zaslaný na dobierku. Tovar si nepreberie a tým vzniká nezanedbateľná škoda.
Chcel by som sa spýtať ako ju riešite?

Ja mám v pláne daný stratu vymáhať a účtovať napr. 20 euro ako napr. storno poplatok alebo balné za zrušenú objednávku.

Je to v súlade s legislatívou?

A ak tovar zákazník vráti do 7 dní je možné mú naučtovať napr. storno poplatok? V USA sa to nazýva restocking fee a je to úplne bežná záležitosť vyjadrená v percentách napr. 10%

ďakujem za Vaše príspevky
blavaciko
29.01.11,00:09
odpoviem k druhej casti otazky.
podla zak. c. 108/2000 o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a zasielkovom predaji v zneni neskorsich predpisov,
par. 12

odsek (4) Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Predávajúci je povinný
a) prevziať tovar späť alebo nepokračovať v poskytovaní služby,
b) vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, ktorý spotrebiteľ uhradil za tovar alebo za službu vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby. Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ len v tom prípade, ak výrobok plne zodpovedal kvalitatívnym požiadavkám a nebol vadný.

To znamena ze v pripade, ak vyrobok nebol vadny v ziadnom smere, kupujuci znasa postovne a balne, aby sa tovar vratil predajcovi.
V opacnom pripade ma kupujuci narok na preplatenie takychto nakladov.

V podstate to znamena, ze pri vrateni tovaru spotrebitelom do 7 dni od prevzatia (ak boli splnene informacne povinnosti) je predavajuci do 15 dni odo dna odstupenia vratit kupujucemu sumu za tovar plus postovne ktore zaplatil predajcovi a ak bol tovar vadny, ma spotrebitel pravo pozadovat aj preplatenie nakladov na vratenie tovaru

k prvej otazke len tolko, ze je tu toho na porade uz velmi vela, staci vyuzit hladanie, ale aj tak sa dozvies len tolko, ze zial, je to riziko podnikania a neda sa s tym prakticky nic robit.
dilla
29.01.11,10:58
Poprosil by som Vás napísať "kľúčové slovo pre hladanie" k tematike prvej otázke.
Bohužiaľ som nevedel nič nájsť.

Vopred ďakujem
arizona
29.01.11,11:32
blavaciko
29.01.11,12:11
je mi naozaj luto, ze niektori ludia prevadzkujuci e-shop a teda ludia podnikajuci s internetom nie su schopni vyuzivat funkcie stranok ako vyhladavanie a nedokazu sami najst ani len kludove slovo pre vyhladavanie temy, ktoru potrebuju, napriek tomu ze na jednoduchu otazku "ako riesit neprevzatie dobierky" len samotny google vygeneruje 381 vysledkov, z ktorych hned prvy odkazuje na porada.sk kde sa to riesi, samozrejme vyhladavanim na priamo na porade dokazeme najst mnoho dalsich prispevkov.
Ked ste zacinali podnikat s e-shopom, pytali ste sa na forach ako mate pomenovat stranku a kolko eur mate pytat za postovne?

spamatajte sa a budte aspon trosku samostatny.
samozrejme, za 50% zisku vam s tym trosku pomozem :DDD

zatial takto http://www.porada.sk/1238760-post19.html
camozzi
29.01.11,12:25
Az 50%? Ved stat chce "len" 20% :)
dilla
29.01.11,14:20
je mi naozaj luto, ze niektori ludia prevadzkujuci e-shop a teda ludia podnikajuci s internetom nie su schopni vyuzivat funkcie stranok ako vyhladavanie a nedokazu sami najst ani len kludove slovo pre vyhladavanie temy, ktoru potrebuju, napriek tomu ze na jednoduchu otazku "ako riesit neprevzatie dobierky" len samotny google vygeneruje 381 vysledkov, z ktorych hned prvy odkazuje na porada.sk kde sa to riesi, samozrejme vyhladavanim na priamo na porade dokazeme najst mnoho dalsich prispevkov.
Ked ste zacinali podnikat s e-shopom, pytali ste sa na forach ako mate pomenovat stranku a kolko eur mate pytat za postovne?

spamatajte sa a budte aspon trosku samostatny.
samozrejme, za 50% zisku vam s tym trosku pomozem :DDD

zatial takto http://www.porada.sk/1238760-post19.html

Ospravedlňujem sa ale bol som až tak zaneprázdnený, že som nemal čas prehľadávať podobné témy na google takže som vo svojom príspevku poprosil link na konkrétnu tému a dostal som link na tému s výpovednou hodnotou a odpoveďou na moju otázku.

V prípade ak máte aj Vy zásielkový obchod a máte čas na také dlhé "bezvýznamné príspevky" ponúkam Vám marketingové služby a verím, že Váš predaj sa zvýši na toľko, že nebudete mať čas na podobné príspevky.
Kontakt na mňa nájdete horeuvedenou metódou na google
blavaciko
29.01.11,14:25
zakladom mojho podnikania je dosiahnut stav, kedy mam cas na dlhe podobne prispevky a nerobi mi to problem.
Dáša_
29.01.11,16:53
Pozdravujem a rád by som sa spýtal majiteľov e-shopov,

určite sa každý stretávame s nepríjemným problémom ako je napr. neprebraný tovar. Tovar si zákazník objedná, objednávku potvrdí a následne je tovar zaslaný na dobierku. Tovar si nepreberie a tým vzniká nezanedbateľná škoda.
Chcel by som sa spýtať ako ju riešite?

Ja mám v pláne daný stratu vymáhať a účtovať napr. 20 euro ako napr. storno poplatok alebo balné za zrušenú objednávku.

Je to v súlade s legislatívou?

A ak tovar zákazník vráti do 7 dní je možné mú naučtovať napr. storno poplatok? V USA sa to nazýva restocking fee a je to úplne bežná záležitosť vyjadrená v percentách napr. 10%

ďakujem za Vaše príspevky

pri neprebratých zásielkach teoreticky môžeš vymáhať tých 20€, ale náklady na to a strávený čas budú také, že je lepšie s tým kalkulovať a rovno to započítať do ceny.

Čo sa týka vrátenia tovaru do 7 dní, tak na to má zákazník právo, tam mu nemôžeš úštovať poplatok. Akurát náklady na doručenie takéhoto tovaru ku tebe znáša on.
DemiM
26.02.11,15:02
Ja len taký detail....nie 7 dní, ale 7 pracovných dní....
DemiM
26.02.11,15:06
Moja otázka na - možno až právnikov....rada by som predišla práve uvedeným "neprevzatie tovaru", takže by som chcela riešiť platbu vopred, je to OK? alebo nejaký odsek v zákone toto zakazuje?...niekedy moje vysvetlenia zákonov nie sú totožné s tým ako si ho vysvetlia právnici, tak prosím HELP ME...
Dantess
26.02.11,15:51
Moja otázka na - možno až právnikov....rada by som predišla práve uvedeným "neprevzatie tovaru", takže by som chcela riešiť platbu vopred, je to OK? alebo nejaký odsek v zákone toto zakazuje?...niekedy moje vysvetlenia zákonov nie sú totožné s tým ako si ho vysvetlia právnici, tak prosím HELP ME...
je to ok, ale odrádza to mnoho klientov (napríklad aj mňa)