dani.b
29.01.11,08:47
Ahojte...
Chcela by som vedieť, či musí mať niekto, kto má záujem o prácu správcu počítačových sietí v Špeciálnej základnej škole ukončené vysokoškolské štúdium minimálne s titulom Bc.???? Jeden kamarát totiž dostal ponuku od riaditeľa takejto školy, no hneď aj s podmienkou, že mu nestačí maturita v škole tohto smeru. Ja som v žiadnom zákone takúto podmienku nenašla, ale napriek tomu, si to chcem overiť, lebo riaditeľ trvá na doplnení si VŠ štúdia
(paradoxne ak zamestnávateľ môže určovať výnimky z kvalifikovanosti, nejde mi do hlavy, že má voľné pracovné miesto, ktoré ponúkne, no následne nechce (???) prijať niekoho, kto nemá VŠ vzdelanie - to sa týka aj ekonómok v tej škole pracujúcich)...

Ďakujem za pomoc
day
29.01.11,07:53
zo zakona to nebude povinost, ale napr.: sestranica pred nastupom do TatraBanky dostala podmienku VS, tak tento rok dostudovala a v TB uz nerobi :D
dani.b
30.01.11,07:02
zo zakona to nebude povinost, ale napr.: sestranica pred nastupom do TatraBanky dostala podmienku VS, tak tento rok dostudovala a v TB uz nerobi :D


Hmm... ja viem, že to takto býva a práve preto, že riaditeľ Špeciálnej základnej školy, ktorý sám ponúkol môjmu kamarátovi pracovné miesto, vraj NEVIE (alebo skôr nechce?) nájsť výnimku, podľa ktorej by mohol mať správca počítačovej siete "iba" maturitu v danom odbore, chcela by som aby mi niekto pomohol nájsť zákon, ktorý vyslovene prikazuje mať VŠ vzdelanie pre takúto pozíciu, lebo ja som ho zatiaľ nenašla. Ale pomohli by mi aj citácie zákonov, ktoré hovoria, o tom, ako môže zamestnávateľ udeliť výnimku zo vzdelania... upozorňujem - kamarát nebude pedagógom, ale len správcom počítačovej siete....
judita1971
31.01.11,20:14
požadované vzdelanie - alebo skôr požadovaný stupeň vzdelania hľadaj v katalógu pracovných činností - verejný záujem - prevaha duševnej práce - hľadaj najnáročnejšiu pracovnú činnosť, ktorú budete od správcu počítačových sietí vyžadovať v časti INFORMATIKA: Dúfam, že pomôže
dani.b
01.02.11,11:20
požadované vzdelanie - alebo skôr požadovaný stupeň vzdelania hľadaj v katalógu pracovných činností - verejný záujem - prevaha duševnej práce - hľadaj najnáročnejšiu pracovnú činnosť, ktorú budete od správcu počítačových sietí vyžadovať v časti INFORMATIKA: Dúfam, že pomôže

Judita1971, ďakujem, ja by som však chcela zistiť, či existuje aj nejaké usmernenie, ktoré by mohol známy použiť, aby dokázal riaditeľovi Špeciálnej základnej školy, že nemusí mať VŠ. Napriek tomu mi to pomôže, lebo pošlem kamarátovi odkaz na katalóg pracovných činností.:rolleyes:
judita1971
02.02.11,07:54
Judita1971, ďakujem, ja by som však chcela zistiť, či existuje aj nejaké usmernenie, ktoré by mohol známy použiť, aby dokázal riaditeľovi Špeciálnej základnej školy, že nemusí mať VŠ. Napriek tomu mi to pomôže, lebo pošlem kamarátovi odkaz na katalóg pracovných činností.:rolleyes:

To riaditeľovi nedokáže. Riaditeľ školy v zmysle § 2 ods. 8 zákona č. 553/2003 Z.z. môže vo vnútornom predpise stanoviť tieto kvalifikačné požiadavky. Neviem či to táto škola má alebo nie. Po druhé : Riaditeľ školy stanovuje pracovnú náplň správcovi poč.sietí - on stanovuje, aké práce od neho požaduje. Ak riaditeľ školy od správcu vyžaduje práce, na ktoré je v katalógu pracovných činností stanovené vysokoškolské vzdelanie - tak ten správca vysokoškolské vzdelanie musí mať. Mrkni na § 2 zákona č. 553/2003 Z.z.

napr. na 11 PT :

11. PLATOVÁ TRIEDA
Kvalifikačné predpoklady: vysokoškolské vzdelanie a osobitný kvalifikačný predpoklad, ak
je ustanovený osobitným predpisom.
11.8.4. Pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie, orientačná dĺžka
odbornej praxe viac ako 3 roky:
01 Tvorba používateľských softvérových aplikácií pre rôzne typy počítačových architektúr
a sietí alebo zabezpečovanie prevádzky, správy a inovácií web aplikácií.
02 Zabezpečovanie prevádzky zložitých počítačových sietí typu WAN.
03 Zabezpečovanie správy systémovej údržby databáz, databázového prostredia a
databázových aplikácií.
04 Zabezpečovanie bezpečnostnej politiky v oblasti informačných a komunikačných
technológií.
05 Systémová a metodická činnosť pri vývoji a správe informačných systémov.
06 Koordinovanie zavádzania projektov aplikačného programového vybavenia vrátane
metodického usmerňovania a testovania systémového a aplikačného programového
vybavenia s celoštátnou pôsobnosťou.
judita1971
02.02.11,07:57
v katalogu pracovných činností v časti INFORMATIKA, je pekne stanené na akú činnosť sa aký stupeň vzdelanie požaduje. Ja neviem, aké práce riaditeľ školy bude od správcu siete požadovať, aký stupeň náročnosti prác. Od toho sa bude odvíjať aj stupeň vzdelanie, ktorý bude musieť správca mať.