Petra Mrvová
29.01.11,09:51
Som SZČO, v roku 2010 som mala auto písané na IČO, v decembri som ho predala. Musím podať daňové priznanie? A ak by som auto nechcela rátať do nákladov ??? Dá sa vyhnúť plateniu ?
Tweety
29.01.11,08:55
Som SZČO, v roku 2010 som mala auto písané na IČO, v decembri som ho predala. Musím podať daňové priznanie? A ak by som auto nechcela rátať do nákladov ??? Dá sa vyhnúť plateniu ?
Choroba slovákov? šíri sa to tu ako mor. Každý by sa len vyhýbal plateniu. Ak si MVpoužívala na podnikanie, mala si si splniť oznamovaciu povinnosť, podať DP a daň aj zaplatiť.
Kristina27
29.01.11,08:59
Čo je to písané na IČO?
Oznámila si DÚ vznik daňovej povinnosti?
Ak áno, musíš podať DP, pretože DÚ eviduje, že nejaké to auto využívaš na podnikanie.
Takisto do 30 dní odkedy si auto predala, musíš DÚ oznámiť zánik daňovej povinnosti.
Petra Mrvová
29.01.11,09:00
Žiadna choroba... Auto som nepoužívala, tak sa mi nechce platiť ;) A čo mám teraz akože vybaviť ???
Tweety
29.01.11,09:01
Žiadna choroba... Auto som nepoužívala, tak sa mi nechce platiť ;) A čo mám teraz akože vybaviť ???
Ak si ho nepoužívala, mala si ho z dane odhlásiť.
Petra Mrvová
29.01.11,09:02
Nikomu som nič neoznamovala....
Ani v r.2009 som nič také nerobila.
Iba som zaplatila cestnú daň za r. 2009
Tweety
29.01.11,09:04
Nikomu som nič neoznamovala....
Ani v r.2009 som nič také nerobila.
Iba som zaplatila cestnú daň za r. 2009
Tak to bola chyba, ak by si aspoň letmo prečítala zákon o dani z MV, vedela by si , že si si nesplnila svoju povinnosť.
Petra Mrvová
29.01.11,09:06
A čo mám akože teraz ???
Tweety
29.01.11,09:07
A čo mám akože teraz ???
A čo akože?:confused:
Petra Mrvová
29.01.11,09:14
Vybaviť...
Vypísať...
JA sa v týchto úžerníckych veciach ako sú odvody, dane, ZP nevyznám.
Kristina27
29.01.11,09:15
V roku 2009 si mala podať aj DP na daň z MV. Teraz DÚ má platbu od teba a nemá ju priradenú k čomu, čudujem sa, že sa ešte DÚ neohlásil.
Ja by som išla na DÚ za svojou správkyňou a dala to doporiadku. Správkyňa nie je kat, u nás sú veľmi zlaté a poradia.
Tweety
29.01.11,09:17
Vybaviť...
Vypísať...
JA sa v týchto úžerníckych veciach ako sú odvody, dane, ZP nevyznám.
A to je veru chyba. Nie len podnikanie je dôležitíé, ale aj ostatné vecí s ním spojené, ak si na ne netrúfaš, treba to dať skúsenejším.
KEJKA
29.01.11,09:22
Žiadna choroba... Auto som nepoužívala, tak sa mi nechce platiť ;) A čo mám teraz akože vybaviť ???


Nikomu som nič neoznamovala....
Ani v r.2009 som nič také nerobila.
Iba som zaplatila cestnú daň za r. 2009
Ak sa v tom nevyznáš, ako si vedela, že máš zaplatiť, koľko a na aký účet?
Ak si auto iba kúpila, následne predala, nepoužívala na podnikanie, tak si nemala ani platiť daň - nie je to cestná daň, ale daň z motorových vozidiel.
Môžeš ísť za správkyňou, toto jej povedať a nech urobí záver, že si "cestnú daň" zaplatila bez dôvodu. DU to eviduje ako preplatok, nemá to k čomu priradiť. Napíšeš žiadosť o vrátenie preplatku - aj to je možnosť.
Petra Mrvová
29.01.11,09:36
Ženy, toľko otázok ;)
No za rok 2009 som podávala aj DP - to mi robila účtovníčka a sa mi dačo také marí, že som tam niesla aj dáky papier o aute. Takže som ho ohlásila ;)
Ale čo teraz, keď som ho v decembri predala a nikomu som to nenahlásila ?
Takže je rozdiel medzi cestnou daňou a daň z MV ???
aaaaaaaaaaaaaach
Tweety
29.01.11,09:46
Ženy, toľko otázok ;)
No za rok 2009 som podávala aj DP - to mi robila účtovníčka a sa mi dačo také marí, že som tam niesla aj dáky papier o aute. Takže som ho ohlásila ;)
Ale čo teraz, keď som ho v decembri predala a nikomu som to nenahlásila ?
Takže je rozdiel medzi cestnou daňou a daň z MV ???
aaaaaaaaaaaaaach
Cestná daň nie je, je len daň z MV. Ak si teda mala vozidlo k dani prihlásené, máš povinnosť ju aj zaplatiť. Predajom ti vznikla oznamovacia povinnosť taktiež, a to odhlásenie MV z dane.
KEJKA
29.01.11,09:59
predaj si mala nahlásiť aspoň účtovníčke.
Ona by ti dala papier, ktorý by si zaniesla na DU - oznámenie k DMV.
cestná daň=DMV, ale v rôznych rokoch. Tri roky už platí DMV=daň z motorových vozidiel.