1andu1
29.01.11,11:49
Dobry den.
Dcera ide maturovat a potrebovala by som vediet ci je skola povinna oznamit maturitne otazky napr. z nauky o spolocnosti a ak ano v akom termine. Zatial mame len okruhy tem a tie su strasne siroke. Je tam vsetko - ekonomia, pravo, psychologia, filozofia, ekonomika, ....

Priklad:
3. Ekonómia a ekonomika
Základné pojmy:
- potreby, statky, výroba, výrobné faktory - práca, prírodné zdroje, kapitál, výrobok, služby, tovar, spotreba, výmena, reprodukcia, dôchodky, národný dôchodok, mzda, renta, zisk, úrok, ekonómia, ekonomika, základné ekonomické otázky, teórie, trh, typy trhov, typy ekonomík, konkurencia, trhový mechanizmus, dopyt, ponuka, cena, nezamestnanosť, podnik, formy
podnikania, úver, investície, ekonomická samostatnosť, právna subjektivita, peniaze, peňažné ústavy, úrok, inflácia, produkt, bilancia, hospodárska politika štátu - fiškálna, monetárna, integrácia, Európska únia

Dakujem
buchač
29.01.11,11:19
Dobry den.
Dcera ide maturovat a potrebovala by som vediet ci je skola povinna oznamit maturitne otazky napr. z nauky o spolocnosti a ak ano v akom termine. Zatial mame len okruhy tem a tie su strasne siroke. Je tam vsetko - ekonomia, pravo, psychologia, filozofia, ekonomika, ....

Priklad:
3. Ekonómia a ekonomika
Základné pojmy:
- potreby, statky, výroba, výrobné faktory - práca, prírodné zdroje, kapitál, výrobok, služby, tovar, spotreba, výmena, reprodukcia, dôchodky, národný dôchodok, mzda, renta, zisk, úrok, ekonómia, ekonomika, základné ekonomické otázky, teórie, trh, typy trhov, typy ekonomík, konkurencia, trhový mechanizmus, dopyt, ponuka, cena, nezamestnanosť, podnik, formy
podnikania, úver, investície, ekonomická samostatnosť, právna subjektivita, peniaze, peňažné ústavy, úrok, inflácia, produkt, bilancia, hospodárska politika štátu - fiškálna, monetárna, integrácia, Európska únia

Dakujem

Silne pochybujem ...
Ale pozri si tieto stránky ...
http://www.stuzkova.eu/maturita-2011#testy-maturita
camozzi
29.01.11,12:10
Tiez si myslim, ze ziadna takato povinnost nie je. V case ked som ja maturoval sa tiez davali iba okruhy tem a k nim maximalne cvicne otazky na preverenie znalosti z danej temy.
My sme to mali "dohodnute" tak ze sme mali stale nejake pisomky z tem, ktore budu na maturach. Ustretovi ucitelia niektore skutocne otazky nenapadne zakomponovali do pisomiek. Na to sme vsak prisli az na samotnej mature. A pomohlo :)
llubenka
29.01.11,14:18
318/2008]
V Y H L Á Š K A
Ministerstva školstva Slovenskej republiky
z 23. júla 2008
o ukončovaní štúdia na stredných školách
Témy na jednotlivé časti teoretickej časti odbornej
zložky, praktickej časti odbornej zložky s uvedením
učebných pomôcok, ktoré môže žiak používať, schvaľuje
na návrh predmetovej komisie riaditeľ školy do 31.marca
Pri ústnej forme internej časti maturitnej skúšky
z predmetu teoretická časť odbornej zložky si žiak žrebuje
jednu z 25 schválených tém.
Na praktickú časť odbornej zložky sa určí podľa
náročnosti a špecifík odboru 1 téma až 15 tém, ktoré
zahŕňajú charakteristické činnosti, na ktorých výkon
sa žiaci pripravujú.
pepsikova
29.01.11,17:42
..my sme dostali predbežné otázky,spolu 25, ktoré obsahovali každá asi 7 podotázok zo všetkých tých predmetov, ktoré si uviedla, plus informatika, účtovníctvo, hospodárske právo a obchodné hospodárstvo.....je to sumár zo všetkých predmetov, okrem jazykov...nie je to ťažké, vypracovanie všetkých 25*7=175 otázok mi trvalo 10 dní vo volnom čase...
1andu1
30.01.11,13:28
Diky moc, velmi mi to pomohlo, idem si pozriet celu vyhlasku, este mi je nejasne hodnotenie.
A.