kotlas666
29.01.11,12:34
Zdravim
...mam 27rokov a z priatelkou si chceme kupit byt do 50 000€.Moj priemerny mesacny cisty prijem za minuli rok bol 940€.Moj poradca z OVB mi zistoval kto by mi mohol dat 100% uver na byt.Su to 2banky, TB a Uni Credit Bank.Tak sa rozhodujem zobrat to od TB z urokom 4.95% na 30rokov.Co myslite da sa zohnat aj nieco lepsie?
day
29.01.11,12:02
kotlas podla mojich info banky, aspon u nas, nikdy nedavali 100% hypo, bol to skor taky reklamny figel.
ked je pravda co hovori Tvoj poradca z OVB pravda, gratulujem, ale neverim, vypytaj si navrh zmluvy

poradca z OVB - inak su to ludia vacsinou bez ekonomickeho vzdelania, len im tlacia do hlavy sektarske bludy
Ice dive
29.01.11,12:20
ehm... a s akými inými bankami má ešte OVB podpísanú zmluvu o spolupráci??? nakoľko ono to možno vyzerá ako nezávislé poradenstvo, avšak OVB sprostredkováva len hypotéky bankám kde má zmluvu o spolupráci a najvyšší percentuálny podiel z čerpaného úveru...

ja byť na tvojom mieste utekám od takéhoto poradcu čo najďalej...
nakoľko ak tvoj príjem za 4 kvartal 2010 bol teda nižší (aj tvojej priateľky) ako 975 € tak beriem hypoteku pre mladych... a na to aby som sa rozkukal mi stačilo 2 min na webe s ujom googlom....

http://www.finance.sk/spravy/finance/44576-hypoteka-pre-mladych-vas-prijem-nesmie-prekrocit-975-eur/

a z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že keď som ako klient tatrabanky s 10 ročnou históriou u nich žiadal o hypotéku dostal som horšie podmienky ako v konkurenčnej banke kde ma brali ako cudzieho človeka... (a okrem iného tatrabanka je jednou z najdrahších bánk na poplatky...)
day
29.01.11,12:29
ja som tiez 9rok v TB a hypo mam v inej :)
kotlas666
29.01.11,12:55
ehm... a s akými inými bankami má ešte OVB podpísanú zmluvu o spolupráci??? nakoľko ono to možno vyzerá ako nezávislé poradenstvo, avšak OVB sprostredkováva len hypotéky bankám kde má zmluvu o spolupráci a najvyšší percentuálny podiel z čerpaného úveru...

ja byť na tvojom mieste utekám od takéhoto poradcu čo najďalej...
nakoľko ak tvoj príjem za 4 kvartal 2010 bol teda nižší (aj tvojej priateľky) ako 975 € tak beriem hypoteku pre mladych... a na to aby som sa rozkukal mi stačilo 2 min na webe s ujom googlom....


a z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že keď som ako klient tatrabanky s 10 ročnou históriou u nich žiadal o hypotéku dostal som horšie podmienky ako v konkurenčnej banke kde ma brali ako cudzieho človeka... (a okrem iného tatrabanka je jednou z najdrahších bánk na poplatky...)
...najskor si poriadne precitaj co som pisal ohladom mojho priemerneho mesacneho zarobku v CISTOM ... :-)
Mne sa zda ze ak mi TB da 100% uver s 4.95% urokom a fixom na 5rokov tak to je moc dobre nezda sa vam?
andreaS
29.01.11,13:09
ehm... a s akými inými bankami má ešte OVB podpísanú zmluvu o spolupráci??? nakoľko ono to možno vyzerá ako nezávislé poradenstvo, avšak OVB sprostredkováva len hypotéky bankám kde má zmluvu o spolupráci a najvyšší percentuálny podiel z čerpaného úveru...

ja byť na tvojom mieste utekám od takéhoto poradcu čo najďalej...
nakoľko ak tvoj príjem za 4 kvartal 2010 bol teda nižší (aj tvojej priateľky) ako 975 € tak beriem hypoteku pre mladych... a na to aby som sa rozkukal mi stačilo 2 min na webe s ujom googlom....

http://www.finance.sk/spravy/finance/44576-hypoteka-pre-mladych-vas-prijem-nesmie-prekrocit-975-eur/

a z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že keď som ako klient tatrabanky s 10 ročnou históriou u nich žiadal o hypotéku dostal som horšie podmienky ako v konkurenčnej banke kde ma brali ako cudzieho človeka... (a okrem iného tatrabanka je jednou z najdrahších bánk na poplatky...)

hypo pre mladych je do 975 eur v hrubom, staci aby podmienku splnil jeden z partnerov (ak ide o manzelov, tak obaja) ... a tento prijem sa nesleduje za posledny stvrtrok, ale je to priemerny hruby plat za cely rok 2010 ... to len vyska toho hrubeho platu sa meni kazdy stvrtrok... ale stale sa sleduje priemerny hruby plat z predchadzajuceho roka...
Ice dive
29.01.11,13:41
tak pardón, nevšimol som si že je to v čistom tým pádom je hypo pre mladých bezpredmetná...

ale napríklad pri fixe na 5 rokov ti dá VUBčka úrok 4,94 %... pri výške úveru 50000 € a splatnosti 30 rokov je splátka 266,58 €
porovnaj si aj výšky poplatkov za poskytnutie úveru, a taktiež možnosti predčasných splátok... na možnosť 100 % hypotéky by som sa v dnešnej dobe veľmi nespoliehal...
luja5
29.01.11,14:34
A naozaj Ti to TB dá, ale to máš len od poradcu OVB?
S tou TB by som si to overila priamo v TB. Nechcem tým nijako hodnotiť činnosť poradcu OVB, ale banky zisťujú rôzne údaje a majú aj svoje vlastné hodnotiace systémy bonity u záujemcov o úvery, ktoré poradcovia (v danej banke nezamestnaní) do detailov nemusia poznať.
Ak by mi poradca OVB povedal, že len dve banky mi dajú 100%-ný úver na byt, zašla by som si do týchto bánk osobne a potom si porovnala ich ponuky. Tiež by som si pozrela (nezáväzné) info na www.hypotekauver.sk (http://www.hypotekauver.sk/), lebo banky priebežne svoje ponuky menia a čo platilo včera, zajtra už nemusí. Ak by som na uvedenej stránke našla ďalšie banky, ktoré by mojím možnostiam a požiadavkám vyhovovali, zašla by som osobne aj tam, kým by som sa rozhodla. V každej banke by som zadala rovnaké požiadavky na hypoúver, aby som si vedela ponuky porovnať. Nezabudla by som na RPMN, poplatky za vedenie účtu a ďalšie úverové podmienky (napríklad pri predčasnom splatení, pri mimoriadnych splátkach ...) ;):).
shureido
05.02.11,05:50
S priateľko sa ožeň a od apríla budete môcť zobrať hypo pre mladých , nakoľko sa bude posudzovať Váš spoločný príjem. Ten nesmie byť vačší ako 2.6 násobok priemernej mzdy, co bude niečo cez 1900 Eur v hrubom. To by ste mohli splniť a hypo dostať.
S OVB mám zlé skúsenosti, nedoporučujem. Naozaj si treba sadnúť ku googlu a hľadať a potom obehať banky. Ide o TVOJE peniaze, bud za ne zodpovedný.