msweb
29.01.11,12:49
Ahojte, chcel by som sa vas opytat ci je mozne aby nas farar zosobasil cirkevne mimo kostol. Mame uz rezervovany krasny priestor kde bude hostina a je tam krasna zahrada na ktorej je aj nadherny altanok a tak nas napadlo zeby sme sa tam mohli aj zosobasit. Predstava sobasa v krasnej zahrade ako to vidime v americkych filmoch a telenovelach je krasna.
Ako by sme mali postupovat ak chceme mat teda cirkevny sobas na zahrade a nie v kostole? Je vobec takenieco mozne alebo sa da sobasit len v kostole?
A Vraj pri cirkevnom sobasi neje uz potom potrebny dodatocny uradny, tak by sme mali len jeden. Dalej by sme chceli aby svadba bola spojena aj s krstom nasho malickeho drobca ktory sa ma narodit pred svadbou, tiez by bolo krasne keby to bolo v tom altanku na zahrade. Myslite si ze nasa predstava je realna? ak ano ako postupovat?
prosim poradte

dakujem
Lukas
buchač
29.01.11,12:06
Ahojte, chcel by som sa vas opytat ci je mozne aby nas farar zosobasil cirkevne mimo kostol.
To je otázka na príslušnú cirkev ...
Mame uz rezervovany krasny priestor kde bude hostina a je tam krasna zahrada na ktorej je aj nadherny altanok a tak nas napadlo zeby sme sa tam mohli aj zosobasit. Predstava sobasa v krasnej zahrade ako to vidime v americkych filmoch a telenovelach je krasna.
Nádhernááááááááááááááááááááá ááááááááááá.....;):---:D:D:D:D
Ako by sme mali postupovat ak chceme mat teda cirkevny sobas na zahrade a nie v kostole? Je vobec takenieco mozne alebo sa da sobasit len v kostole?
Viď vyššie ...
A Vraj pri cirkevnom sobasi neje uz potom potrebny dodatocny uradny, tak by sme mali len jeden.
Len dva druhy existujú ....jeden alebo druhý ...obe sú právoplatné ...
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=331
Dalej by sme chceli aby svadba bola spojena aj s krstom nasho malickeho drobca ktory sa ma narodit pred svadbou, tiez by bolo krasne keby to bolo v tom altanku na zahrade. Myslite si ze nasa predstava je realna? ak ano ako postupovat?

prosim poradte

dakujem
Lukas
.....ach jo ...

Altánky , girlandy , balóny ......čistá Amerika ...:(
A tie love ...to by som bol teda zvedavý ....:confused:

P.S.:
Poznámky moje si nevšímaj ...;)
katarina.j
29.01.11,12:22
Ak píšeš, že ti ide o cirkevný sobáš-z toho mi vyplýva, že si alebo ste greko-katolici. Veľa záleží aj od farára-sobášiaceho, či pristupi na to, aby sa svadba konala mimo cirkvi. Neviem, či absolvujete nejaku pred-prípravu na sobáš v kostole, tak hned tam by som zistila, či sa to dá. čo sa týka krstu, tak ten asi výlučne len v kostole. Inak my sme tiež mali cirkevný sobáš, musel byť v kostole nakolko u nás sa vykonáva jeden sobášny akt-vývodky nevesty (ked nevesta klačí pod obrazom,farár hovorí modlitbu,aby žena mala potomkov....)a krst v kostole, lebo farár dieťa dvíha nad oltár, kde sa s nim modlí...tak najlepšie je všetko zistiť priamo u sobašiaceho farara. žial, nie sme Amerika, ale Slovensko....
fíha, dieťatko sa narodí pred svadbou? dufam len, že sa narodí hodne pred svadbou a nie tesne pred....lebo si neviem predstaviť ženu po pôrode hopsať.....