EMMA33
29.01.11,19:53
Ahojte,

chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu:

Mali sme otca umiestneneho v dome socialnych sluzieb, pricom sme podali ziadost o posudenie stupna odkazanosti na socialnu sluzbu koli prispevku na opateru. Nez prislo rozhodnutie otec zomrel.

Mame aj po smrti narok na spatne vratenie prispevku v pripade, ak by toto rozhodnutie bolo kladne?

Ma byt aj po smrti dorucene rozhodnutie alebo sa po smrti uz rozhodnutie zastavuje?
buchač
29.01.11,20:00
Ahojte,

chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu:

Mali sme otca umiestneneho v dome socialnych sluzieb, pricom sme podali ziadost o posudenie stupna odkazanosti na socialnu sluzbu koli prispevku na opateru. Nez prislo rozhodnutie otec zomrel.

Mame aj po smrti narok na spatne vratenie prispevku v pripade, ak by toto rozhodnutie bolo kladne?

Ma byt aj po smrti dorucene rozhodnutie alebo sa po smrti uz rozhodnutie zastavuje?

...teda nerozumiem ...

Vy chcete , aby vám bolo niečo "vrátené" ...???...teda to , čo Vám ešte ani priznané nebolo ...:confused:

Ti poviem , ak to tak chápem , ako je to písané ....hm , bohová sila ...
Ešte by som bol rád vedieť , že ako by si tá DSS v účtovných knihách viedla ...už zomrelého ...
Ozaj , Vy by ste dostali tak akurát oné ....a nie peniaze do ruky , tie by boli poukazované pre DSS ...:rolleyes:

Rozhodnutie ???
A načo už ???
Na dve veci ...na nič a na to druhé ...nakoľko by sa príspevok okamžite stopol ...v opačnom prípade ide o nedovolené obohatenie , spreneveru ...
EMMA33
29.01.11,22:14
DSS sme platili celý poplatok, t.j. dôchodok plus doplatok ,nakolko sa jednalo o nestatne zariadenie. Mala som na mysli, ze VUC by doplacal doplatok a nie my. O ake obohacovanie by tu islo, ked sme poctivo vsetko platili. Chcela som len vediet, ze ak by bol posudok o odkazanosti V. stupna, tak by sme my neboli doplacali nic. Ale pravepodobne posudok uz nestihol byt doruceny a pravoplatnost nebola potvrdena. No co uz? Odbory socialnych vecí maju vzdy dost casu.
buchač
30.01.11,06:50
DSS sme platili celý poplatok, t.j. dôchodok plus doplatok ,nakolko sa jednalo o nestatne zariadenie. Mala som na mysli, ze VUC by doplacal doplatok a nie my. O ake obohacovanie by tu islo, ked sme poctivo vsetko platili. Chcela som len vediet, ze ak by bol posudok o odkazanosti V. stupna, tak by sme my neboli doplacali nic. Ale pravepodobne posudok uz nestihol byt doruceny a pravoplatnost nebola potvrdena. No co uz? Odbory socialnych vecí maju vzdy dost casu.

30 - 60 dní majú na to ....


ZÁKON
z 30. októbra 2008
o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov

B. ZARADENIE DO STUPŇA ODKÁZANOSTI FYZICKEJ OSOBY NA POMOC INEJ FYZICKEJ OSOBY
NA ZÁKLADE DOSIAHNUTÝCH BODOV A URČENIE ROZSAHU ODKÁZANOSTI
Stupeň Počet bodov Priemerný
rozsah odkázanosti (hod./deň)
Priemerný rozsah odkázanosti (hod./mesiac)
I. 105 – 120 0 0
II. 85 – 104 2 – 4 60 – 120
III. 65 – 84 4 – 6 120 – 180
IV. 45 – 64 6 – 8 180 – 240
V. 25 – 44 8 – 12 240 – 360
VI. 0 – 24 viac ako 12 viac ako 360

VÝŠKA FINANČNÉHO PRÍSPEVKU PRI ODKÁZANOSTI FYZICKEJ OSOBY
NA POMOC INEJ FYZICKEJ OSOBY PRI ÚKONOCH SEBAOBSLUHY
PODĽA STUPŇA ODKÁZANOSTI A FORMY POSKYTOVANEJ SOCIÁLNEJ SLUŽBY

Stupeň odkázanosti fyzickej Výška príspevku pri Výška príspevku pri
osoby na pomoc inej fyzickej poskytovaní pobytovej poskytovaní terénnej
osoby sociálnej služby sociálnej a ambulantnej sociálnej služby/mesiac služby/mesiac

II. stupeň 62,21 eura 89,82 eura
III. stupeň 124,41 eura 179,68 eura
IV. stupeň 177,65 eura 269,47 eura
V. stupeň 248,82 eura 359,29 eura
VI. stupeň 310,99 eura 449,18 eura

P.S.:
Neštátne zariadenie a nedoplácali by ste nič ??? Ten piaty stupeň nič moc ...
Tak to potom starký musel mať fajn dôchodok ........
Jedná sa o to že poplatky sa pohybujú od tých 700 - 800 € vyššie v týchto zariadeniach ...
A tiež len preto vravím , že VIEM , o čom vravím ........osobne čakáme s manželkou na prehodnotenie na VI. stupeň , tiež to dlho trvá ....a svokra nám nervy zatiaľ žerie s tými jej kamarátmi ...Parkinsonom a Alzheimerom....
Mordenroth
06.02.11,12:33
Ak by bol posudok V.stupen alebo VI, slupen, tak by ste nedoplacali nic. A z vlastnej skusenosti vam mozem potvrdit, ze odbor socialnych veci BSK ma na vseko vzdy dost casu a v ramci preposudzovanie klientov v DSS robia aj casto chyby. V jednom DSS preposudili klienta s mentalnym postihnutim stredneho stupna a dali mu posudok do II. stupna. Ziadatelia sa samozrejme ihned proti rozhodnutiu odvolali a nakoniec bol preposudeny do V. stupna.
buchač
06.02.11,12:40
Ak by bol posudok V.stupen alebo VI, slupen, tak by ste nedoplacali nic. A z vlastnej skusenosti vam mozem potvrdit, ze odbor socialnych veci BSK ma na vseko vzdy dost casu a v ramci preposudzovanie klientov v DSS robia aj casto chyby. V jednom DSS preposudili klienta s mentalnym postihnutim stredneho stupna a dali mu posudok do II. stupna. Ziadatelia sa samozrejme ihned proti rozhodnutiu odvolali a nakoniec bol preposudeny do V. stupna.
...určite ???

Pre Boha živého ........:confused:

Veď DSS NEROBÍ posudzovanie , preposudzovanie.... na to nárok , právomoc nemá ....:confused::confused::confused::confused: