reneme
29.01.11,20:18
Chcem sa spytat, neviete,co moze sposobovat stipanie oci?Pripadne ako to liecit. Bezne kvapky v lekarni /visine a pod./ mi moc nepomahaju,naopak štipanie je intenzivnejsie. Nie je to z alergie, pretoze stipanie je celorocne a na PC moc nebyvam. Ani zo slnka to nie je. Neviete mi poradit nejake kvapky alebo nieco s cim mate aj osobne skusenosti?nebranim sa ani homeopatikam,pokial su z dobreho zdroja.Za odpoved dakujem.:)
arizona
29.01.11,19:27
Malujes sa? Mozno ti skodia sminky. Ak sa malujes, skus sa nejaky cas nemalovat, ci nepomoze.
lujza.j
29.01.11,19:35
mňa štípu oči keď sa mi dostane očný krém do očí
zdenka131
29.01.11,19:36
Príčiny štípania očí môžu byť rôzne. Aká je príčina u Teba, to najlepšie posúdi očný lekár. Môže to byť syndróm suchého oka, ale aj niečo iné.

Príznaky spomínaného syndrómu pálenie oči, pocit ako by v ňom bolo cudzie teliesko, tlak, suchosť a častejšie žmurkanie.

Ťažkosti sa zhoršujú v klimatizovaných priestoroch, so suchým alebo znečisteným ovzduším, alebo aj pri uprenom pohľade na monitor počítača. V prípade ťažkostí je vhodné použiť napríklad tzv. umelé slzy, ktoré si treba kvapkať do očí.
reneme
29.01.11,19:41
hehe si ma pobavila..som chalan..:D očne tiene mi moc nepristanu..:D
arizona
29.01.11,19:56
hehe si ma pobavila..som chalan..:D očne tiene mi moc nepristanu..:D
:D:D:D

Mozno to sposobovat krem,hoda po holeni ,alebo hocico ine...odsleduj si to. Mozes mat aj alergiu na nieco,ani nemusis o tom vediet

Moze to byt aj nejaky zapal spojiviek,ten treba preliecit...
Alebo na alergia
alebo
alebo
....

tazko radit,najlepsi poradi lekar, my mozeme len hadat :)
pasuliatko
29.01.11,20:42
mňa keď dlho sedím za pc, alebo sa odmalujem...
a odkial vieš,že to nie je alergia?
mipavtak
29.01.11,20:47
Ta alergia to kludne moze byt. alergia sa prejavuje roznymi sposobmi, nemusi Ti pri tom zakonite slzit nos alebo sa objavit urtikaria. Treba sa nechat vysetrit na alergiu. Okrem toho stipanie moze byt zo slnka alebo z mrazu a chladu, z prasneho prostredia, alebo klimatizacie. Dovodov je viac. Ale ked Ti to trva dlhsiu dobu, urcite odporucam vysetrenie.
BXLmiami
30.01.11,06:41
:) veta-nie je to alergia,lebo je to celoročné je úsmevná.Myslíš,že nebývajú celoročné alergie?:)
Dav
30.01.11,07:06
Zmeň očné kvapky. Visin má dobrú reklamu, ale nie každému zaberá tak, ako v reklame. Niekomu vyslovene škodí. Skús Opthalmo Evercil. Dávaj si obklad z čierneho čaju, rumančeka alebo repíka. A samozrejme, navštív lekára. Na lekársky predpis je mnoho výborných kvapiek a mastičiek. Možno potrebuješ okuliare.
Psycholog
30.01.11,07:20
Alergii musí zjistit odborný lékař, jinak může jít o suchý katar spojivek (Keratokon junktivitis sicca), který vzniká při snížené sekreci slz z různých příčin. Nemocní si stěžují na pálení, řezání, světloplachost, suchost očí, která se nezlepšuje a na obtíže při práci na blízko, hlavně při umělém osvětlení. (Často trpí i bolestmi kloubů).
Doporučuji obklady očí:
20g malva (sléz lesný)
20g jitrocel
10g hluchavka
10g rmen římský (paruman spanilý, ľudovo: rumanček rímský)
1/2 lžíce na 2/3 šálky vody, vařit 1 minutu a procedit.
Preventivně na alergické oči (nespecifik. alergie) doporučuji pít čaj z kořene lopuchu menšího, heřmánku a řebříčku - stejným dílem.
Jinak na oči příznivě působí dieta bohatá na mrkev, petržel, brambory a anýz.
Petr
pasuliatko
30.01.11,19:34
alebo skoč k očnému lekárovi...
buchač
30.01.11,19:57
alebo skoč k očnému lekárovi...

Pasuliatko ....nemám veľmi v obľube tieto Tvoje odpovede , aj keď ich , samozrejme , dobre mieniš ...;)

No tentoraz Ti dávam za úplnú pravdu ...dokonca neskutočnú ...:)
Nie je jedno , či štípu z toho alebo onoho dôvodu ...a keď už to dlhšie trvá , ani nevravím ...

No jedno poviem , radšej by som o ruku prišiel , ako o oči ...
delonka
31.01.11,06:20
hehe si ma pobavila..som chalan..:D očne tiene mi moc nepristanu..:D
Doporučujem návštevu lekára, očami prijímaš 80% informácii, nezanedbaj to., keď nebudeš spokojný s vyjadrením jedného lekára, navštív ďalšieho.,
reneme
01.02.11,13:20
Dakujem, jj u očného lekára som bol, dal mi klasicke kvapky...ale mate pravdu,navstivim dalsieho...
delonka
03.02.11,06:40
Dakujem, jj u očného lekára som bol, dal mi klasicke kvapky...ale mate pravdu,navstivim dalsieho...
reneme, mne sa ešte osvedčilo, si čo to o mojom "trápení" prečítať na internete, aby som bola ako tak pripravená pred návštevou u lekára., ja mám problémy s očami a naozaj som musela navštíviť viacerých lekárov aby som tomu vybranému "dôverovala"., dôvera je pri liečbe najdôležitejšia.,
ak ti môžem poradiť, zamysli sa najskôr ty nad tým a odpovedz si na pár otázok: kedy začali tvoje problémy, zmenil si niečo? napr.kozmetiku, jedlo, čaje, muselo sa niečo prihodiť, ked tvoje oči takto zareagovali, psychika? ked pôjdeš touto cestou, pomôžeš aj lekárovi., držím palce.