lstulajter
29.01.11,22:06
Na chrbtoch oboch ruk mam desiatky, mozno stovky malickych bradavic, ktorych sa uz roky neviem zbavit, pomalicky sa mnozia, siria sa uz smerom na prsty a k dlaniam. Nic na ne nazabera. Ani zvonku - cibulova mast, Doufilm, Verrumal, ani zvnutra - Isoprinosine, Polyoxidonium. Isoprinosine som bral niekolko mesiacov, nakoniec to kozna ukoncila s tym, ze sa este nestretla s pripadom, ze by to niekto bral tak dlho. V konecnom dosledku to liecba asi este zhorsila, mam dojem, ze virus je "silnejsi" a siri sa o cosi rychlejsie ako predtym.

Stretol sa niekto s takymto pripadom? Co mam robit?
Halli
29.01.11,21:18
je tu o tom písané dosť, tak skús prečítať..viem , že pomáha lastovičník, ale u teba to bude asi ťažšie.

http://www.porada.sk/search.php?searchid=12720924
Dáša_
29.01.11,21:24
náš syn mal velmi veľa bradavíc na prstoch rúk Zavadzali mu pri písaní. Liečba na kožnom nezaberala. Nakonic mi niekto odporučil homeopatiu. Navštívila som lekárku, ktorá sa tým zaoberá. Po dlhšietrvajúcich konzultáciach mu odporučila dva prípravky. Trvalo asi mesiac a bradavice sa začali strácať. Po troch rokoch sa objavila jedna znova. Tentokrat sme tie isté "guličky" davali asi dva týždne a bradavica zmizla.

Malého kamarát mal bradavice na nohe. Tiež skúšali všeličo, skončili vypaľovaním, ale nepomáhalo. Navštívili rovnakú lekárku. Oni dostali na základe konzultácii iné "guličky" Jemu sa tie bradavice stratili ešte rýchlejšie.

Ak to nie je úplne proti tvojem mysli, tak vyskúšaj
babi2
29.01.11,21:24
Psycholog
30.01.11,07:34
Bradavice (Verrucae) lze likvidovat tak, že je potřeme mlékem, jež vytéká z čerstvě utržené nati vlaštovičníku (Hb. Chelidonie), vrch bradavice vícekrát za den.
Protože se jedná o útvary virové etilogie a vlaštovičník není k dispozici celoročně, doporučuji pít bylinný čaj:
50g čubet/ benedikt lek.
50g maceška polní/ fialka trojfar.
50g třezalka/ ľubovník bodkovaný
10g ostřice/ ostr. piesočná
50g lékořice/sladké drievko
50g list břízy
Jedna lžička směsi na šálek, vařit 3 minuty a pít 2x denně šálek 20 minut před jídlem.
Petr
mariana11
30.01.11,07:56
Mne pomohol lastovičník. Mala som jednu, na prste na nohe, bála som sa ísť to vypáliť. Tak som s tým nič nerobila, až som ich nakoniec mala na celom chodidle. Niekto mi poradil lastovičník. Natierala som si to ako kedy, trikrát denne ale niekedy som aj tri dni zabudla. Dlho sa nič nedialo, až raz zmizli takmer naraz. Trvalo to asi par mesiacov, uz si nepamätám. Od vtedy sa mi este par krát objavila nejaká bradavička, ale tú som hned v zaciatkoch postrašila lastovičníkom. Takže mne to zaberá 100% ale dcere to nechcelo zabrat. Výhoda lastovičníka je v tom, že aj v zime sa dá nájsť. Ja som si ho presadila na záhradu aby bol po ruke. A dá sa aj v odšťavovači z celej rastliny aj z korenmi urobiť šťava, ktorá v chladničke vydrží aj pol roka. Nie je síce pekná oranžová ktorá vyteká z listov a stoniek, ale takisto účinkuje.
ja.nus.ka34
30.01.11,11:40
Ahoj...moja dcéra mala problém s bradavicami na tele...vyskytli sa jej na rukách,ale aj v podpazuší ,vzadu pod kolenami ,na stehnách a zadku...ale to bol asi nejaký iný druh bradavíc,lebo mast jej na to nepomáhala a jej sa to zapálilo,ked si ich poškriabala a spravil sa jej taký nepekný hnisavý vred...skášala kožná aj nejakú vodičku ale nič nepomáhala...tak jej to nakoniec musela vyrezávat...to jej umrtvili a normálne skalpelom jej to vyrezávala....robili jej to asi 4 krát a potom jej to už zmizlo...vraj to mohla chytit na kupalisku,alebo na wc v škole...vytrpela si chuda,mala asi 8 rokov vtedy....odvtedy má pokoj...no nemám riešenie pre teba,ale chcela som prispiet našou skúsenostou...vela štastia prajem...
endura
20.08.12,15:51
Potrebuješ urobiť poriadok s vírusom ktoré ich spôsobuje. Skús pár mesiacov protikandidóznu diétu (nič sladké,kysnuté,ani sladké ovocie) a hlavne užívať výťažok z grapefruitových semien, ktorý má okrem iného protivirotické účinky.
Estetic
21.08.12,05:58
Každé bradavice sa dajú zničiť,ale tie nezničiteľné majú pôvod v hlave.
VerrucaPlantaris
09.03.15,10:06
" Istulajter "


mna trapi ten isty problem..... nakolko moj problem zacal malinkou 1 verukou na chodile.... nemohol som sa jej za 1,5 zbavit na koznom kde mi to vypalovala a davala colodium vodicku.... Tak som to siel riesit na chirurgiu kde mi to vyrezali 3,5 x 3,5 cm ploska 4 stehy. Do mesiaca ked sa mi uz zacala rana hojit mi tam zacala opatovne rast ale bola uz skoro 2x taka velka..... po pol roku som to dal opatovne vyrezat kde mi chirurgu uz odobra 4,5 x 4,5 cm a povedal ze ked sa mi to spravi tak uz nevie ako mi pomoct..... Samozrejem ze sa to spravilo.... a je opat vacsia a dalsie nove sa mi z nej rozsirili.... Tak som siel na Imunologiu kde mi zistili ze mam znizenu imunitu fajn.... Dali mi to iste ako tebe " ISOPRINOSINE " ze teraz mi to zaberie nic.... take kulove len som vydrbal cez 100 euro za tie lieky lebo jeden blbka krabicka stoji 20 euro a mal som jest 4 tobolky denne. Ked videli ze mi to vobec nepomoha tak mi dali POLYOXIDONIUM ze su to velmi silne stumulatory imunity a toto uz zaberie .... take tudle dalsie vyhodene prachy za ampulky kde 5 ampuliek stoji dalsich 20 eurooo..... Bez zlepsenia len sa to roztahuje dalej ta bradavica....
Potom :
Kupil som si kyselinu mravciu akurat mi to len spieklo kozu zosuplo sa to a ta bradavacica tam proste je nadalej...


Zo zufalstva som siel do Kosic kde mi to za 70 Euro vypalovali LASEROM samozrejme ze mi to nezmizlo.... o stipku je ta mrcha opat vacsia.....




CO maaaam robit ????


Pomohlo vobec nieco tebe ? Trapi ta to dodnes ??? :((( Ja uz neviem co mam robit planujem ist z PO do BA na nejaku kliniku kde to vypaluju elektro pristrojom co spaluje kozu ale verim tomu ze to bude opat zbytocne.


Dakujem za radu.. Pripajam FOTKY.
Gabi03
09.03.15,10:16
ja som si s tým v puberte pekne prešla... vačšinou mi to kožná vypalovala dusíkom, ale to bolo dočasné riešenie. potom som používala ten Verumal, bolo to menej bolestivé, nemusela som chodiť do ambulancie a bradavice sa vypálili. Ale podľa mňa príčinu som odstránila vnútorne. Užívala som najmä selén a zinok. Buď pomohlo toto, alebo som z toho "vyrástla".
taiko
09.03.15,10:23
Mne moju bradavicu na lakti vyliecill beta-glukan. ( podporuje prirodzenu imunitu tela ) Mala asi 1 cm a bola si 2 mm vysoka. Bola tam, kde ukazuje oranzova ciarka. Este tam troska niecoho je, ale to uz vidim asi len ja :D a podla mna pojde prec vsetko :)

Najprv som bral tento b-glukan http://www.natures.sk/produkty/beta-glucan-500plus.html
a potom som objednal tento, ze vraj najlepsi na svete. (som sa cosi nacital recenzii :D )
http://www.prirodniprevence.cz/cz/koupit.html?Action=Add&Code=2106909210060 tam som si tiez kupil ten 500mg

B-glukan mozes brat aj do smrti, na dosiahnutie takehoto stavu som ho bral asi 4 mesiace. ( 2x denne)
lstulajter
09.03.15,11:31
Mne osobne nepomohlo nič. Kožná ma poslala na chirurgiu, aby odobrali vzorku, chirurg ma vrátil naspäť s tým, že nevie vybrať miesto, na ktorom by tá vzorka bola dosť jasná. Tak ma poslala do nemocnice za profesorkou Jautovou, tam som dopadol rovnako. Keď som naliehal, uzavrela to s tým, že je to kontaktná dermatitída. Tú možnosť som hneď vylúčil aj ja sám ako laik a následne môj názor potvrdilo aj ďalšie vyšetrenie u mojej kožnej. Ale ona je už bezradná, nevie, čo s tým ďalej.

Chodil som aj na imunoalergológiu, liečba mi pomohla z pohľadu "zimných" ochorení, ale na toto nemala žiadny vplyv.

Jediný čiastkový úspech som dosiahol, keď mi to zmrazovali tekutý m dusíkom - jedna bradavička dosť vzialená od ostatných sa mi už nikdy nevrátila. Ale to ostatné sa už roky prakticky nemení, len párkrát do roka to zasvrbí, niekde sa mi urobí pľuzgierik, a zakrátko sa to vráti do predchádzajúceho stavu.

Ako hovorím, som laik, ale podľa doterajšieho priebehu si myslím, že je to vírus. Či verruca alebo niečo iné, si netrúfam povedať. Vyzerá to trošku inak, u mňa sú to maličké, sotva viditeľné hrbolčeky, pokrývajúce celý chrbát ruky.

Inak, mal som aj pár "klasických" bradavíc na tele, s tými nebol žiadny problém, odpadli po jednej aplikácii dusíka.
lujza.j
09.03.15,11:40
Jasne ,ze je to virus.....
Ovena1
09.03.15,12:01
Pridávam svoju skúsenosť, viem čo to obnáša, taktiež mi nezaberalo vypalovanie, ani rôzne tinktúry, ani lastovičník. Mala som ložisko s asi 40 bradavicami. Tak som googlila a našla som radu, že im skrátka treba zamedziť prísun vzduchu a to jednoducho prelepiť ich lepiacou páskou alebo prelakovať bežným bezfarebným lakom na nehty. Tak som to skúsila. Lakovala som si ich každý deň po kúpeli a po čase som zistila, že tam nie sú. Bradavicu veľkú a bolestivú mal aj syn na nohe. Mojej rade sa smial a dal si bradavicu vypáliť. Po mesiaci si ju začal pretierať lakom. Po ďalšom mesiaci sa bradavice zbavil. Mne to trvalo dlhšie, nemám zaznačené koľko, ale jednoznačne mi to pomohlo. Inak tiež som barala betaglukán, ako to tu niekto spomína a možno jedno s druhým to malo pozitívny účinok.
gufy
10.03.15,22:05
Z lekárne vodičku, myslím že Verrumal sa volá (vraj najúčinnejšia) a nejakú zinkovú obyčajnú masť. Na noc okolo bradavice mastičkou naniesť prstienok a do stredu vodičku. Mastička je na to, aby nespálila okolitú pokožku. Prekryť igelitom (+ obväz, ponožka, atď). Na druhý deň 15 min v slanej vode odmočiť, zobrať povrch pemzou (nie do poranenia či do krvi - potom by sa do zahojenia muselo s aplilkáciou prestať) usušiť a znovu prstienok, vodičku, igelit. A tak dookola. Rob to poctivo, nestrácaj čas hlúposťami a o 3 týždne tu budeš ďakovať. Samozrejme, ak ti bradavice netvorí nejaký rýchlomnožný vírus.
Vďaka za túto radu patrí pani doktorke.