jimino
29.01.11,22:25
Dobry den,

moja situacia je nasledovna:

som nezaopatrene dieta, denny student 1. semestra vysokej skoly v zahranici a splnam podmienky pre postup do nasledovneho semestra. moje studium ma standardnu dlzku studia 3 roky. chystam sa vsak prerusit studium na jeden rok, pocas ktoreho budem pracovat. moja otazka je nasledovna: ak budem po roku prerusenia studia pokracovat v studiu, bude za mna platit odvody do ZP stat a ja budem musiet platit odvody az treti rok tohto studia (kedze standardna dlzka studia bude predlzena o jeden rok)? alebo budem musiet odvody do ZP platit okamzite po nastupe na skolu?

velmi pekne Vam vopred dakujem za odpovede, pevne verim, ze som to napisal zrozumitelne
jimino
31.01.11,13:45
posuvam
jimino
03.02.11,19:39
ocividne uz nejak porada nefunguje ako kedysi, alebo neradi v zakl. otazkach..
Xanti
03.02.11,19:58
Trpezlivosť ruže prináša,
:)
posúvam.
Andyke
04.02.11,07:35
Nebudeš platiť zdravotné poistenie po prerušení štúdia, lebo Ty neprekročíš štandardnú dĺžku štúdia. Doba prerušenia sa do doby štúdia nezapočítava (= za sústavnú prípravu na povolanie sa nepovažuje doba, po ktorú sa štúdium prerušilo)
Samozrejme zdrav.poisťovňu budeš musieť doriešiť – rozhodnutie dekana o prerušení zanesieš do ZP a odhlásiš sa zo ZP ako poistenec štátu. Zamestnanie – zamestnávateľ Ťa prihlási do ZP ako zamestnanca. Ukončíš PP – zase zamestnávateľ Ťa odhlási.
Nastupuješ znovu do školy – ideš do ZP a prihlásiš sa ako poistenec štátu – potvrdenie o návšteve školy prinesieš so sebou do ZP.
jimino
04.02.11,12:58
Dakujem velmi pekne za odpoved a ospravedlnujem sa za moju nedockavost. :)