Stevo_Alex19
29.01.11,23:15
Zdravím,

rozbieham jeden portál a okrem iného by som chcel ponúknuť aj možnosť zárobku... To znamená, niekto mi zoženie zákazníka, a ja mu z toho dám povedzme 20% ako odmenu že mi toho zákazníka zohnal. Čo sa týka toho, že mi zákazníka zoženie živnostník... Tomu by som chápal... Vystaví faktúru za sprostredkovanie a ja mu peniaze uhradím... Čo ale s ostatnými ??? Napríklad človek ktorý je študent a chcel by si privyrobiť a bol by mi schopný mesačne zohnať napríklad 5 záujemcov. Za to by dostal povedzme 50 eur. Ale ako alebo akým spôsobom mu mám danú odmenu dať ? Keď nemá živnosť, a brať ho ako brigádnika to je proste pri zárobku 50 eur somarina. Videl som už weby, kde sprostredkúvajú napríklad zasielanie sms a vyplácajú peniaze aj osobám bez živnosti... Podmienkou je viac ako 18 rokov... Neviete mi niekto poradiť ako to mám ošetriť aby to bolo legal ???

Vďaka. ;)
Stevo_Alex19
29.01.11,23:13
---- Na jednej stránke som našiel toto... ----

A teraz mi poraďte nejakú dobrú zmluvu o sprostredkovaní, no ani nie tak dobrú ako takú ktorú by som mohol použiť bez obáv... Takže ak som správne pochopil, nemusí mať ani vek 18 rokov ? Stačí 15 ??? Sú tam nejaké poplatky okolo toho ?

Nájdený text:
Partner vystaví firme INVIA.SK, s.r.o faktúru za províziu z predaja (uskutočneného a vypočítaného podľa bodu 16), 18) a 20) na základe údajov z automatického mesačného vyúčtovania, ktoré mu bude doručené do 5 dní nasledujúceho kalendárneho mesiaca formou e-mailovej správy. V prípade, že nie je subjektom, ktorý môže vystavovať faktúry a pokiaľ ide o jeho prvú žiadosť o výplatu provízie, je mu automaticky zaslaná tzv. Zmluva o sprostredkovaní. Partner je povinný túto zmluvu podpísať a zaslať obratom na adresu uvedenú v zmluve. Zmluva o sprostredkovaní je právny dokument, ktorý umožňuje výplatu provízii Partnerom bez Živnostenského listu.
Stevo_Alex19
27.12.11,11:47
Prešiel pomaly rok a nikto nič :D Portál som chcel od 1.1.2012 spustiť ale asi ho zadarím medzi jeden z tých ktorí sa toho nedožijú... :)

Napríklad ako aj www.domzliav.sk ... Ten sa tiež toho nedožije, lebo som stroskotal na právnych úkonoch... Moja hlúposť že som najprv postavil portál ( vyriešil to čo viem ) a až potom som riešil ( alebo teda chcel riešiť ) to čo neviem... :)) Absolútne neviem ako majú znieť obchodné podmienky, alebo nejaké tie o tom, že ktokoľvek môže u mňa inzerovať svoj produkt na predaj, a narozdiel od ostatných portálov nežiadam ani exkluzivitu ( takže kľudne môžu inzerovať aj na iných portáloch ten istý inzerát ), nežiadam zľavu 50 % ( stačí 20% ) a nežiadam 20% zo sumy, ale 5 % z predajnej sumy ( aj to len na pokrytie nakladov ze som si dal namahu vyrobit portal, zaplatil domenu a prevadzkujem vlastny server na vlastne naklady - kedze aplikacia nebezi na hostingu obycajnom ale na vlastnom serveri )

No tak mám domzliav... :D A nič z neho :)) Je tu niekto kto si myslí že by zvládol spísať podmienky a chcel by sa zaoberať zháňaním nejakých klientov ? Ak áno, portál mám... Zháňam niekoho šikovného ktorý by zvládol zmluvy a VOP... Ja som v tomto smere ľavý...
kezeso
05.01.12,11:57
Pozrel som si domzliav.sk a napr. oceľové prstene, ktoré ponúka pôvodne po 6€, po zľave 58% po 2,5€ dostaneš bežne vo veľkosklade po 0,50€
Niekde sa stala chyba???
Ešte doplním: náramky proti hmyzu vo veľkosklade sú po 1€.
Stevo_Alex19
05.01.12,12:34
Pozrel som si domzliav.sk a napr. oceľové prstene, ktoré ponúka pôvodne po 6€, po zľave 58% po 2,5€ dostaneš bežne vo veľkosklade po 0,50€
Niekde sa stala chyba???
Ešte doplním: náramky proti hmyzu vo veľkosklade sú po 1€.

To nie je tovar na predaj, je to tovar, ktory som tam dal kedze som potreboval nakodovat sablonu vyrobku... :)) Povodne tam bol kamion za 70 centov ;) Tak som tam dal prsten... Co sa tyka ceny, velkoskladova cena presne tohto prstena je 75 centov za kus, neviem teda kde je za 50 centov ( mozno iny sklad ) ale ak aj je za 50 centov tak na to nezalezi. Pretoze cenu si mozem stanovit ja sam. Takze poviem ze jeden prsten predavam za 6€. To je moja predajna cena. Ak ho niekto nechce je to jeho vec, nie moja. Aby sme to vzali az uplne do zakladov, ja tie prstene kupujem po 12 centov za kus lebo ich nekupujem po 5 kusov ;) Ale kupujem ich radovo v 100 kusoch ;) Kde je riziko ze ich nepredam a prisiel som o peniaze ktore som investoval, a prave to zohladnujem v cene. Urcite ich vsak nebudem davat po 6 centov :)) Je logicke ze zlava nieje z velkoskladovej ceny. Ktory obchodnik by kupil nieco za 10€ a predal to za 5€ ??? Asi ziaden. Ked pridem do obchodu kde predavaju jelly hodinky za 6,5 € mam sa s nimi hadat aby mi dali tie hodinky za 2€ pretoze ja ich kupujem za 1,8 € za kus od vyrobcu ??? To je akokeby mi niekto isiel vycitat, ze predavam mobily po 100 € a niekde na bazosi videl taky isty kradnuty za 50 € ... Ked si ja stanovim, ze prstene budem predavat po 6 €, tak ich budem po tolko predavat a nikto mi nemoze nic vycitat je to proste moja cena. :) Co sa este konkretne tyka tychto prstenov, ak predam jeden kus za 3€ spocitajte si kolko stoji posta, obalka, vystavenie faktury ( papier, atrament ... ), peciatka, cas ktory pri tom stravim a odvedenie dane... Nejdem predsa robit zlavovy portal preto aby som siel do straty. Ale ja tak je to jedno, portal zomrel na pravnicine, takze je to aj tak jedno.

Co sa týka náramkov proti hmyzu, to je to iste co som popisal vyssie. Pozrite si stranku vyrobcu, - http://www.biorepelent.sk/bugslock/ - ze to predava za 4,9 € za kus ! Ja nedavam zlavu z velkoskladovej ceny, ale z predajnej ceny. 3 kusy dokopy stoja 14,7 € ja som uviedol pôvodnú cenu 14 € ... A dávam to za 4 aj s poštovným. A znova omyl, velkoskladova cena nie je 1 € ! Je percentualne o dosť nižšia ;)

Nech odo mna stat nepyta dane, nech mi posta posiela veci zdarma, nech mi zadarmo davaju atrament a preplatia moj volny cas, a ja vam potom tie prstene budem predavat za velkoskladovych 50 centov. Ak si to niekto vie pozhanat za 50 centov, prosim nech si to pozhana. Ak teda viete pozhanat tieto prstene za 50 centov ako pisete, tak dam na vas na stranku kontakt, uvediem ze ich predavate za 25 centov uz aj s postovnym v zlave a mozte ich predavat za 25 centov a kupovat za 50 :)) Zlavove portaly nie su o tom, ze obchodnik nakupi za 200 € a preda za 100 € ... Treba predat tak, aby bola cim nizsia cena a aby sa na tom este nieco aj zarobilo :)) Tym sa to preda vo velkom mnozstve kedze rabat pada nizsie, takze 200 x 1€ ( v cistom ) zarobene == 200 € ... A 5 x 6€ ( za 6 € sa predavaju malo ) = 30 € ... V konecnom dosledku sa mi vyplati nizsi rabat lebo je vysoky pocet kupujucich... To je tu chyba v mentalite na Slovensku ze kazdy len vie povedat ja viem zohnat lacnejsie a potom sa zabudne na drobny detail... Ze nikto to nespravi. Rovnako ako je to aj vo Vasom pripade, pridete spasonosne oznamit ze ste jednym z vyvolenych ktori to vedia zohnat lacnejsie a nespravite to. PRECO ??? Netreba vodu kazat a vino pit. Ludia ktori to nevedia zohnat vobec nepovedia ani pol kriveho slova lebo su radi ze to maju za 3€ aj s postou :) A presne pre takych ludi je to urcene. Vy si to viete zohnat lacnejsie, tak prosim zozente si. Ak poznate ludi ktori by to chceli kupit odo mna, oslovte ich ze im to viete zohnat za 50 centov... Ale ja tu nerobim dobrocinne akcie.

Vy ste uviedli skladove ceny 50 centov za prsten a 1 € za bugslock naramok... Takze ak by som to bral z vasho pohladu, tak prsten bez zlavy za 50 centov ??? Ved ja ho mam bez zlavy za 12... Niekde sa stala chyba ??? Naramok za 1 € ??? Ja ho mam za 10 centov... Niekde sa stala chyba ???

Ano stala, kym sa to od vyrobcu dostalo do skladu stupla cena kvoli cene za prevoz :)) Ja si prevoz zabezpecim od vyrobcu sam a cena mi nestupne ;)
kezeso
05.01.12,13:34
Neviem, prečo sa rozčuluješ? Ja som ti napísal fakty. Aby som nekecal: sklad PEJATO.BA
Stevo_Alex19
05.01.12,13:50
Pretoze tvoje fakty nie su objektivne vzhladom na sposob predaja tovaru :)) Nezohladnil si ake vydaje mam ja ako predajca a prislo mi to celkovo neferove uviest tu iba velkoskladovu cenu ( ukazat jednu stranku veci ) a naklady s tym spojene si jednoducho nevsimat. Kto si to potom cital moze povedat asi tolko: Aha, oj*bovak ! Nakupuje za 0,50 a odo mna chce 2,5 :)) Bez zisku sa nenajem, bez zisku neprezijem jednoducho a v skratke :) Takze som citil potrebu pre nezasvetenych to tu rozviest a to sa aj stalo :))