Modrak
30.01.11,10:13
:mee: Dobrí deň prosím poradte mi.Som SZČO v oblast stavebníctva remeselnik.Vystavujem fakturu za pracu Českej firme čiže v CZK korunách. S týchto penazí vyplácam dalšiu SZČO ktora pracuje podomnou tiež v CZK.Ako to zapíšem do JU cez Interné doklady alebo môžem aj cez pokladňu keď mám aj PD a VD?Musím prepočítať aj CZK s ktorích vyplacam dalšiu osobu na EUR ked mi dava faktúru v CZK.

Ďakujem Vám
IvoM
30.01.11,13:14
Modrak, prehliadnuc skutočnosť že asi porušujete /jeden alebo druhý/ daňové zákony v ČR /DPH/, predsa ten čo pracuje podtebou / asi na lešení :-) / keďže je SZČO tak nestačí že mu vyplatíš peniaze, musíš mať aj nejaký doklad najlepšie faktúru a tú zaeviduješ v knihe DF, jedine žeby robil u Teba na dohodu a potom neplatí to čo som napísal v prvej vete ohľadne DPH.
Modrak
30.01.11,14:20
Modrak, prehliadnuc skutočnosť že asi porušujete /jeden alebo druhý/ daňové zákony v ČR /DPH/, predsa ten čo pracuje podtebou / asi na lešení :-) / keďže je SZČO tak nestačí že mu vyplatíš peniaze, musíš mať aj nejaký doklad najlepšie faktúru a tú zaeviduješ v knihe DF, jedine žeby robil u Teba na dohodu a potom neplatí to čo som napísal v prvej vete ohľadne DPH.
Mame medzi sebou podpísanu zmluvu o dielo,faktury to je samozrejmost ktomu prisluchajuce VD,PD len neviem či to zaučtovat cez interné doklady alebo sa da aj cez pokladnu.
monspa
31.01.11,08:29
Ste platca DPH alebo nie? Ak áno, váš dodávateľ je povinný sa prihlásiť na daňovom úrade v ČR, nakoľko predpokladám,že vy dodávate služby pre daňový subjekt v ČR a fakturujete bez DPH v zmysle § 16 zák. 222/2002 o DPH.
Modrak
31.01.11,08:44
Ste platca DPH alebo nie? Ak áno, váš dodávateľ je povinný sa prihlásiť na daňovom úrade v ČR, nakoľko predpokladám,že vy dodávate služby pre daňový subjekt v ČR a fakturujete bez DPH v zmysle § 16 zák. 222/2002 o DPH.
Ja platca nie som a odhadli ste to spravne dodávam služby pre subiekt v ČR ktorí je platca DPH. Ide mi len o to ak je DF alebo OF či je možne zaučtovat ju cez pokladnu ak mám k tomu príslušný PD a VD a nafakture je forma uhrady hotovost ktora bola uhradená v deň vystavenia faktury.
monspa
31.01.11,08:54
Faktúru od dodávateľa zaradiť do knihy záväzkov, pri úhrade v hotovosti zaúčtovať cez pokladňu do PD. Faktúry vystavené v cudzej mene je potrebné prepočítať kurzom a v prípade vyplatenia v hotovosti ste povinný viesť valutovú pokladňu.