martina1g
30.01.11,10:40
Dobrý deň, som začínajúca mzdárka a potrebujem poradiť. Mám zamestnakyňu, ktorá poberá rodičovský príspevok. Chce sa vrátiť do práce, ale možno len na pár mesiacov. Ako to mám riešiť.Môže sa vrátiť na TPP, poberať RP a potom sa vrátiť na RD? Alebo jej mám dať paralelnú zmluvu na dohodu? Prosím Vás o radu, lebo naozaj neviem ako to mám vyriešiť.Za Vašu pomoc vopred ďakujem.
Tweety
30.01.11,10:13
Tweety Dnes, 12:12 PM

ÁNo, môže s vrátiť do PP a aj naďalej poberať RP.
martina1g
30.01.11,10:59
Ja viem, že môže pracovať a poberať RP. Ale ona sa chce vrátiť len na pár mesiacov. A potom čo? Vráti sa na RD? Alebo jej dám zmluvu na dohodu, a zaplatím len koľko odrobí. To mi nie je jasné.
Tweety
30.01.11,11:18
Prečo jej ideš dávať novú zmluvu, veď ona ju už má. Ak bude pracovať len pár mesiacov, alebo dokonca dní, na zmluve sa nič nemení.
martina1g
30.01.11,11:27
Ano, ona je u nás na dobu neurčitú, teraz je na rodičovskej dovolenke. Chce sa vrátiť, ale asi len na pár mesiacov. Takže normálne nastúpi, a keď mi po troch mesiacoch oznámi, že musí kvôli malej znovu zostať doma, tak sa nič nedeje? Zostane doma a mne z toho čo vyplýva, aké povinnosti voči SP a ZP.
Tweety
30.01.11,11:29
ÁNo, odíde na RD a naďalej ostáva vašou zamestnankyňou. Voči poisťovniam si treba splniť svoje povinnosti, t.j. rovnako ako pri nástupe na MD a RD.