kuratenko795
30.01.11,11:09
Dobry den chcela by som sa opytat maly ma zapal priedusiek uz 2 tyzden poslali nas na kramare a po vysetreniac zapal pluc nezistili dali nam lieky.obvodna lekarka nasadila dalsie antibiotika pretoze sa jej dychanie maleho stale nepacilo v pondelok ideme na krvne testy,ale vcera dostal 39.6 horucku,ktoru sme nemohli 2 hodiny stiahnut tak sme to riesili pohotovostou tam mu nic nedali ibaze zabaly.vecer zacal zvracat uz aj dnes ale doteraz sa horucky ani zvracania neobjavili do vcera a to je uz 2 tyzdne lieceny.moze to byt nieco vazne???
BXLmiami
30.01.11,13:48
Kedy bola zmena antibiotík?Môže to byť aj reakcia,ak ich netoleruje.Pokiaľ zvracia doteraz,je na mieste pohotovosť.Ak teplota klesla a zvracanie prestalo,treba dieťa zavodnovať a zajtra ísť na vyšetrenia krvi a hlavne nech zoberú výtery zovšadial.
lianett
30.01.11,14:04
Ak malý zvracia častejšie určite by mal ísť k lekárovi. Okrem reakcie na antibiotiká by mohlo ísť aj o vírus /aj to sa dá vyšetriť a dosť presne/. My sme sa nedávno vrátili z nemocnice, malý / 5 rokov/ tiež začal so zápalom priedušiek, antibiotiká nezaberali a po výmene zvracanie a hnačky. Nakoniec sme boli na infuzkach v nemocnici a zistili mu rotavírus zo stolice. Rotavírusy ale môžu byť pre malé deti do roka nebezpečné. A ešte by mohlo ísť aj o tzv. RS vírus, v prípade toho zápalu priedušiek, určite sa lekára na tieto veci opýtaj, najmä u malých detí takéto vírusy nie sú sranda.
kuratenko795
02.02.11,07:46
dakujem dostali sme inhalacny pristroj a dufam ze sa z toho dostaneme bez hospitalizacie
kuratenko795
02.02.11,07:49
ale hlavne je ze vsetky krvne vysledky ma super
osky
02.02.11,09:21
davaj mu cerstvo odstavene ovocie a zeleninu,ale zmiesane s vodou v pomere 1:1.a po malych davkach,aby zase nezvracal.

teraz telo potrebuje dost tekutin ,ale caj a voda to samy neutiahnu.
okrem toho,telo potrebuje vela zivin,ktore moze lahko stravit a preto stavy su vybornym riesenim.aj miesto jedla.
ziadne prisladzanie!!!!
nekombinuj ovocie so zeleninou,kombinuj len sladsie s kyslejsim,aby to dieta bolo schopne vypit.a hlavne je,aby to nebolo z chladnicky.vyloz si vecer kusky,co budes potrebovat a rano mu ich odstav a zmiesaj s vlaznou vodou/najlepsie by bolo s fitrovanou/.staci mu vypit pol pohara kazdu hodinu,ale musi to byt certsve.nevadi ze musis stale umyvat odstavovac.

kombinacie,napriklad:

2 mrkvy,1 petrzlen,kus brokolice
1 paradajka,kus karfiolu
1 velky kalerab,1 mrkva,kusok zeleru
2 male grepy,1 sladke jablko
1 pomaranc,1 kyslejsie jablko,2 mandarinky
4 slivky,1 maly citron,polovica jablka,1 hruska.........
mato3374
02.02.11,15:20
To s tými štavami by som vynechal. nič v zlom, ale malý má ATB ak som správne pochopil. Mnoho z nich je kontraindikovaných s ovocím a kyslými produktmi!
ODvodnenie by som riešil preto cez zavodňovacie prostriedky, ktoré doplnia intra a extra celulárnu tekutinu: sú to najma: Fluidex, Kulíšek, Elektrolyty (humana) a spol. Dúfam že pomohlo :)
duggle
03.02.11,08:28
ja by som ešte pridala probiotiká, napriklad Nutrolin B plus
mato3374
03.02.11,13:13
neviem ci by to zrovna pomohlo... ak sa to dostalo do tela je jedno ci uzivam probiotika alebo nie..... mozno skor ako zotavovacia liečba.. neviem, ešte nemám skúsenost s probiotikami a varicellou.
mato3374
03.02.11,13:14
pardon, zlá téma :D