sonic99
30.01.11,12:09
Takže s týmto NB mam hneď dva problémy:
1. Doma používam Wi-Fi router D-Link DI-524UP. Problém je v tom, že ak dám vyhľadať bezdrôtové siete tak mi nájde všeličo možné samozrejme okrem tej mojej. Skúšal som vyhľadávať aj cez iné NB iných značiek a tieto moju sieť našli.
2. Druhý problém je že som sa pokúšal pripojiť tlačiareň Epson Stylus SX100 k môjmu NB. Inštalácia prebehla v poriadku ale ako náhle chcem zistiť stav tlačiarne tak mi napíše chyba v komunikácii. Najprv som myslel, že chyba je vo win (mal som Vistu) tak som ho preinštaloval na XP ale zase to isté. Pripájal som ju na rôzne počítače (stolové aj NB) s rôznymi windowsmi a všetko fungovalo iba na mojom nie.:mad:
Tak neviem. Ak niekto vie tak mi prosím poraďte. Ďakujem.
srska
30.01.11,12:32
Takže s týmto NB mam hneď dva problémy:
1. Doma používam Wi-Fi router D-Link DI-524UP. Problém je v tom, že ak dám vyhľadať bezdrôtové siete tak mi nájde všeličo možné samozrejme okrem tej mojej. Skúšal som vyhľadávať aj cez iné NB iných značiek a tieto moju sieť našli.
2. Druhý problém je že som sa pokúšal pripojiť tlačiareň Epson Stylus SX100 k môjmu NB. Inštalácia prebehla v poriadku ale ako náhle chcem zistiť stav tlačiarne tak mi napíše chyba v komunikácii. Najprv som myslel, že chyba je vo win (mal som Vistu) tak som ho preinštaloval na XP ale zase to isté. Pripájal som ju na rôzne počítače (stolové aj NB) s rôznymi windowsmi a všetko fungovalo iba na mojom nie.:mad:
Tak neviem. Ak niekto vie tak mi prosím poraďte. Ďakujem.
prejdi na link: http://www.sws.cz/prod_img/d-link/manualy/di-524_manual_full_cz.doc stiahni súbor - je to komplet manuál pre nastavenie domácej siete s DI-524
tranzistor20
31.01.11,06:45
Na tvojom routri mas nastavene "skryt ssid " . Je to bezpecnostne nastavenie ...hladaj niekde v securitz nieco ako "hide ssid" .
Vlado40
31.01.11,06:55
sonic99 píše :
Skúšal som vyhľadávať aj cez iné NB iných značiek a tieto moju sieť našli.
mecky
31.01.11,08:01
skus zmenit kanal
tranzistor20
31.01.11,08:18
aky mas windows ?
sonic99
31.01.11,10:58
Na tvojom routri mas nastavene "skryt ssid " . Je to bezpecnostne nastavenie ...hladaj niekde v securitz nieco ako "hide ssid" .

nj. ale akoto ze ak je ssid skryte tak ostatne NB siet najdu iba moj nie?
Vlado40
31.01.11,11:07
nj. ale akoto ze ak je ssid skryte tak ostatne NB siet najdu iba moj nie?

Ak je SSID skryté windows to nájde pod názvom ako iná sieť.
sonic99
31.01.11,11:16
niesom teraz doma aby som to skusil ale ked to bude mozno tak urcite vyskusam. len nerozumiem tomu, ze ak som nainstaloval siet zadal som nazov aj heslo, tak moj NB nenasiel moju siet (siete susedov ano) a ked som skusal cez ine NB (v routri som nic neprestavoval) tak moju siet nasli...mam taky pocit ze je to v NB lebo ten isty problem mam aj s tou tlaciarnou
sonic99
01.02.11,10:50
ok tak net mi uz ide. v nastaveniach bolo zaskrtnute aby automaticky pridelilo kanal. dal som ti na manual zvolil som kanal a uz to fici.....dakujem