tio289
30.01.11,12:18
Zdravim, prosim Vas, ked som mal v tomto roku prijem

3942,63 €

Mozem si odpocitat nezdanitelnu sumu 4025,70 a este 40% naklady, cize 1577,05 a vyrobit tak danovu stratu

- 1660,12 € ?

Mimochodom, vyfakturovany prijem som mal okolo 2400 a zvysok je prijem z vycerpanej dotacie, mozem pouzit tie pausalne vydavky aj na ten prijem z dotacie?

A este jedna otazka, kedze som zacal podnikat od 9. mesiaca, mozem pouzit nezdanitelnu sumu v plnej vyske? lebo kamos hovoril ze to ma byt alikvota.

Dakujem.
KEJKA
30.01.11,11:26
Zdravim, prosim Vas, ked som mal v tomto roku prijem
3942,63 €
Mozem si odpocitat nezdanitelnu sumu 4025,70 a este 40% naklady, cize 1577,05 a vyrobit tak danovu stratu
- 1660,12 € ?
Mimochodom, vyfakturovany prijem som mal okolo 2400 a zvysok je prijem z vycerpanej dotacie, mozem pouzit tie pausalne vydavky aj na ten prijem z dotacie?

A este jedna otazka, kedze som zacal podnikat od 9. mesiaca, mozem pouzit nezdanitelnu sumu v plnej vyske? lebo kamos hovoril ze to ma byt alikvota. môžeš použiť celú, ale do výšky základu dane, teda nepôjdeš "do mínusu".

Dakujem.
postup je opačný
príjem mínus výdavky = základ dane/ZD/
ZD mínus odpoč.suma = max. nula, nie mínus.
takto sa do straty nedostaneš.
pri paušálnych výdavkov je tvoj príjem celá dotácia, noe vyčerpaná dotácia, takže asi začiatok zadania bude chybný. Pozri si cez tlačítko "hľadaj" paušálne výdavky, účtovanie dotácie a iné kľúčové slová / slovné spojenia.
tio289
30.01.11,11:40
diky za odpoved, ale prave tu v tomto fore som sa docital ze dotacia je PNZD. Vycerpana cast uz ale je POZD.

Kedze odpoc. suma sa nesmie ratat do minusu tak vydavky nemusim vobec pocitat a tym padom nemozem vyrobit ani danovu stratu.

Dik za informaciu.