a.meckova@zoznam.sk
30.01.11,12:41
Ahoj, potrebovala by som poradiť.
V minulom daňovom priznaní som účtovala na "bločky" no teraz ich toľko nemám a chcela by som to na paušál. Len neviem či sa to dá. Viac ľudí mi vravelo, že áno, pokým si zvýšim zaklad. Ale neviem o čo? "Babo raď". prosím.:confused:
ego.mc
30.01.11,12:14
veronikasad
30.01.11,13:10
Ahoj, potrebovala by som poradiť.
V minulom daňovom priznaní som účtovala na "bločky" no teraz ich toľko nemám a chcela by som to na paušál. Len neviem či sa to dá. Viac ľudí mi vravelo, že áno, pokým si zvýšim zaklad. Ale neviem o čo? "Babo raď". prosím.:confused:
Píšeš o roku 2010, alebo 2011 ?
Ak ide o rok 2010, zostali ti k 31.12.2009 skladové zásoby tovaru alebo materiálu a neuhradené pohladávky ?
Zita5
30.01.11,13:16
Ahoj, potrebovala by som poradiť.
V minulom daňovom priznaní som účtovala na "bločky" no teraz ich toľko nemám a chcela by som to na paušál. Len neviem či sa to dá. Viac ľudí mi vravelo, že áno, pokým si zvýšim zaklad. Ale neviem o čo? "Babo raď". prosím.:confused:

2) Od 1.1.2010 Jednoduché účtovníctvo – na paušálne výdavky - postupujeme podľa § 51a odst.5 a §51a odst.6 Zo DzP
§ 51a
(5) Daňovník, ktorý začne viesť evidenciu podľa § 6 ods. 10 bezprostredne po období, v ktorom účtoval v sústave jednoduchého účtovníctva, 1) základ dane zvýši o zostatky vytvorených rezerv podľa § 20 ods. 9 písm. b), d) až f) v zdaňovacom období, v ktorom došlo k tejto zmene, podľa stavu zisteného k začiatku zdaňovacieho obdobia, v ktorom začne viesť evidenciu podľa § 6 ods. 10.

(6) Daňovník, ktorý začne viesť evidenciu podľa § 6 ods. 10 bezprostredne po období, v ktorom účtoval v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo v sústave podvojného účtovníctva, 1) ak v účtovných obdobiach zaúčtoval opravnú položku k nadobudnutému majetku podľa osobitného predpisu, 1) vedie túto opravnú položku len evidenčne, pričom počas vedenia evidencie podľa § 6 ods. 10 ovplyvňuje táto opravná položka len výšku príjmov; počas vedenia evidencie podľa § 6 ods. 10 nemôže prerušiť a ani predĺžiť dobu zahrnovania tejto opravnej položky do daňových výdavkov alebo príjmov.


http://www.porada.sk/1615318-post121.html

Predpokladám podľa zadania otázky , že v roku 2010 chcete uplatniť paušálne výdavky .
a.meckova@zoznam.sk
30.01.11,14:56
Bolo to za rok 2009 a teraz za rok 2010 chcem prejsť na paušál.