canga
30.01.11,13:08
Dobry den.
Chcem sa opytať aku živnosť potrebujem ak by som chcel predavať desiatove rožky so šunkou alebo bagety ktore kupim v obchode.ale doma to všetko urobim a zabalim do folie.Vlastne rožky,bagety,šunku a ine kupim v obchode.A potom to chcem ponukať do potravin.možem to baliť doma?a vlastne čo a ake povolenia k tomu potrebujem a asi aj nejaku etiketu.
Ďakujem
canga
30.01.11,12:18
Ja viem ale ,trocha som to skumal a v okrese to nieje a preto potrebujem vediet ako sa to da.
camozzi
30.01.11,12:35
Do vasho okresu este nodorazila firma Leopardee? Ak nie, tak sa spoj s nimi a rob im zastupenie v okrese. Ulahcis si kopec starosti a papierovaciek.
canga
30.01.11,12:41
jasne že je ,ale aka tam je Cena!!!!! no ale je to len na benzinke.

Naozaj skuste niekto poradiť ako to začať realizovať.
Ďakujem.
Xanti
30.01.11,12:57
Potrebuješ výrobné priestory schválené hygienou - Regionálny úrad verejného zdravotníctva,
potrebuješ mať určite potravinarske minimum,
zdravotný preukaz a k tomu živnosť na danú výrobnú činnosť. A kedže je to výrobná činnosť tak neviem či tam pri živnosti nebudeš musieť splniť aj odbornú spôsobilosť resp. mať garanta.

Nie je to také jednoduché. Na tvojom mieste by som sa šla opýtať na "Regionálny úrad verejného zdravotníctva"
Stefan2005
30.01.11,13:21
jasne že je ,ale aka tam je Cena!!!!!...

takže k tej tvojej cene si pripočítaj všetko to, čo uviedla Xanti, ďalej možná ERP, a spústu ďalších vecí a potom porovnávaj cenu :)...
Dáša_
30.01.11,13:44
pár rokov dozadu sme doma pozerali Milagros (už netuším, ako presne sa ten serial volal) A vždy ma tam fascinoval, ako v južnej amerike jednoducho podnikajú - proste narobí rožky doma a hajde predávať.
niečo podobné som videla aj na Spectre - tam v chalupe pre rieke Hugh navarí doma to čo mu vyrastie v záhrade, najde v lese, uloví a hajde na farmárske trhy - predáva tiež podľa všetkého jednoducho.

A keď som si to porovnala, čo by to znamenalo u nas ... Už len také ubytovanie typu BandB teda posteľ a raňajky, to je úplne nemožné podávať domáce raňajky. maximálne tak zabalené rožky z obchodu...

Ale ak chceš do toho fakt ísť, tak začni na tom egionálnom úrade zdravotníctva.
Danielle369
30.01.11,15:44
Keby to bolo také jednoduché že kúpim zabalím a hajde do potravín, tak potraviny by o tvoje rožky nemali záujem ale každé ránko by si vyrobili svoje obložené bagety...bohužial.....
Predlož na hygienu HACCP ,Prevádzkový poriadok, zdravotné minimum, zriad si prevádzku so všetkými náležitosťami čo sa týka výroby potravín ..