bonita
30.01.11,13:18
Mam dojem, ze som to tu dakde videla min, rok, ale neviem to najst podla klucovych slov, tak som zalozila novu temu.

Verim, ze napriek tomu, ze idem pisat za seba, to nebude brane ako reklama, kedze ide o obcianske zdruzenie. Ale ak sa najdu zaujemci zaroven aj na adopciu psov, budem iba rada :)

Tento rok, po 7,5 roka cinnosti sa po prvy raz uchadzame o 2% z dani. Boli doby, ked sme si psov uzivili aj zo svojich, tie vsak skoncili / tiez zasluha krizy, ked padol, realitny- ja a stavebny -muz, trh/, zaroven tiez stupol pocet psov u nas na 42, co uz je dost narocne, zvlast ked clovek hlavne v zome nachadza aj psov so zlomeninami a opercie nie su lacnou zalezitostou.

Tak ak by niekto uvazoval kam darovat 2%, podporte nas. Je to skvela forma pmoci, co vas nic nestoji. Dakujeme.

12: Obchodne meno:
Združenie Ochrancov a Priateľov Zvierat

13: Sidlo , obec ...
Okr. Dunajská Streda, 930 02 Orechová Potôň 10,

14: Právna forma
Občianske združenie

15: Identifikačné číslo, IČO
37849638
verkaz
31.01.11,10:01
Máš úplnú pravdu. prikláňam sa k Tvojmu názoru. Tie zvieratká za nič nemôžu a to, že sú v útulkoch vo väčšine prípadom môžu ľudia.
bonita
03.02.11,12:13
kedze pevna stranka nam z dovodu wymeny webhostigu este nenabehla, sme zatial plne akcni tu:
http://www.facebook.com/#!/pages/ZOPZ-Zdruzenie-ochrancov-a-priatelov-zvierat/284721856277

A trochu o nas, v skratke, kto sme a co robime:

Zdruzenie ochrancov a priatelov zvierat bolo zalozene a evidovane na MV SR v roku 2003. Od prveho dna zacalo pomahat zvieratam z ulice aj poskytnutim docasneho domova v utulku, v rodinnom dome so 17 arovym pozemkom v Orechovej Potoni, ktory je zaroven majetkom predsedkyne zdruzenia. Utulok nie je klasicky, kotercovy, ako ich pozname, ale je jedinym utulkom Bez Mrezi na Slovensku. Psi ziju v spolu, vo velkej psej svorke , spolu s rodinou. Prave kvoli tejto vyhode a moznosti lahsej socializacie plachych a bojazlivych psov nasli v utulku docasne domovy stovky psov z utulkov, kde v koterci nemali ziadnu nadej na socializaciu, na neustaly kontakt s clovekom. Okrem tychto pripadov tu boli liecene desiatky dalsich psov, najma po ortopedickych operaciach.
Domov si za 7,5 roka cinnosti naslo cez 2000 psov a 158 maciek. Po par rokoch cinnosti, ked stav psov narastal a vyskytli sa aj agresivny psi voci mackam, utulok zacal poskytovat opateru uz iba psom. Macky z ulice riesi nahradnymi opaterami.

V sucasnosti sa v utulku nachadza 40 psov, mali, velki, mladi, aj stari psi na dozitie. Z tohto poctu je jedna sucka po narocnej operacii klbu a ma kludovy rezim, kvoli zlomenej panve, dalsia sucka je trvalo postihnuta na zadne nohy. Par suciek sa zotavuje po sterilizacii, kedze cielom zdruzenia je nedavat na adopciu nesterilizovane sucky, aby sa tym zabranilo dalsiemu neziaducemu rozmnozovaniu.

Vydavky na chod utulku su kazdomesacne niekolko sto eur, castokrat aj viac, ak sa vyskytnu vazne pripady z ulice – zrazeni, zraneni psi – ktori potrebuju veterinarne zakroky. Bezne naklady na chod utulku su – krmivo, ockovanie, odblsenie, odcervenie, kastracie, operacie, dezinfekcia, cipovanie, prevozy atd. Utulok ma iba dobrovolnikov, nema ziadnych platenych zamestnancov.

Cinnost zdruzenia je nezavisla na financnych prispevkoch. Cinnost utulku je na ne odkazana. Utulok moze fungovat len do tej doby , kym ma z coho. Preto je odkazany na financne a vecne dary, ktore umoznuju prijimat a postarat sa o dalsich psov bez domova, ktori sa ocitli na ulici vinou nezodpovedneho cloveka.

Pomozte nam pomahat. Vdakou za Vasu pomoc su dalsi stastni psi, ktori opustia brany utulku smer Nova rodina.

Jaroslava Karsli
Predseda ZOPZ
JarkaL
05.02.11,16:55
Posúvam...