Modrak
30.01.11,13:46
:mee: Dobrí deň prosím poradte mi.Som SZČO v oblast stavebníctva remeselnik.Vystavujem fakturu za pracu Českej firme čiže v CZK korunách. S týchto penazí vyplácam dalšiu SZČO ktora pracuje podomnou tiež v CZK.Ako to zapíšem do JU cez Interné doklady alebo môžem aj cez pokladňu keď mám aj PD a VD?Musím prepočítať aj CZK s ktorích vyplacam dalšiu osobu na EUR ked mi dava faktúru v CZK.

Ďakujem Vám
veronikasad
30.01.11,13:02
Chceš si sám robiť účtovníctvo bez akýchkolvek znalostí zákonov ?
Modrak
30.01.11,14:24
Chceš si sám robiť účtovníctvo bez akýchkolvek znalostí zákonov ?
Nie som v tom síce profík ale dačo predsa len ovládam.Chcem sa o to aspoň pokusit ak to nepôjde zverím to odborníkom.
Modrak
30.01.11,17:21
Môžem zaučtovať DF aj cez pokladňu ked mém ktomu PD aj VD? aspon to ukaže aj stav pokladnice.Nie?
Monika Kováčová
30.01.11,17:24
Faktúru eviduješ v knihe došlých faktúr v časovej následnosti (podľa dátumu). VPD sa účtuje v peňažnom denníku ako výdaj z pokladne členenie VOZD (materiál, réžia, tovar...) ako úhrada záväzku - dodávateľskej faktúry.
Zoltán Kovács
30.01.11,17:27
Nehovoriac o pravidlách prepočtu cudzej meny na naše.....
veronikasad
30.01.11,17:30
Nie som v tom síce profík ale dačo predsa len ovládam.Chcem sa o to aspoň pokusit ak to nepôjde zverím to odborníkom.
držím ti palce - s prihliadnutím na túto odpoveď http://www.porada.sk/1637654-post2.html
Modrak
31.01.11,05:27
Faktúru eviduješ v knihe došlých faktúr v časovej následnosti (podľa dátumu). VPD sa účtuje v peňažnom denníku ako výdaj z pokladne členenie VOZD (materiál, réžia, tovar...) ako úhrada záväzku - dodávateľskej faktúry.
Ďakujem Monike Kovačovej konečne dakto kto mal ochotu pomôcť. A pre ostatných nula bodov odpovede ako držím palce a pod...take viem aj sam inak podnikam síce s prerušením ale od doby ked podaktorí nevedeli ešte čo je PD.Robila mi to učtovnička.

Niektorí majú dokonca napísane že poraďák hi-hi-hi-hi
Modrak
31.01.11,05:38
Sem tam si treba prečítat aj odpovede alebo reakcie ...a na toto som už reagoval dotyčnej osobe.
Modrak
31.01.11,05:41
Sem tam si treba prečítat aj odpovede alebo reakcie ...a na toto som už reagoval dotyčnej osobe.Už to tu píšem 2krát.
monspa
31.01.11,08:38
Modrak, ani sa nečuduj, že ti chce niekto držať palce, pretože odvahy máš podľa tvojich reakcií za troch.
veronikasad
31.01.11,09:10
pri činnosti, ktorú vykonáva, nie je najdôležitejšie zaevidovanie faktúr. Na pokutách za nesplnenie povinností v súvislosti s DPH "zarobí" viac ako ušetrí na účtovníčke.

Potom sa budú hi hi hi poraďáci ...