lbzzahradnik
30.01.11,14:51
Pekný deň .Poprosím o radu .Zaučam sa v programe olymp .Chcem sa opýtať ,ako živnostník budem prijímať zamestnancov na dohodu ,vedených na Urade práce .V programe Olymp v v kolonke podnik potrebujem zadať odvody .sadzba urazového poistenia je 0,8% a soc fond je 0,6% je to správne .Mám zafajknuť aj príspevok v nezamestnanosti? Chcela by som to mať správne vyplnené .Ďakujem
lbzzahradnik
30.01.11,15:52
Pri práci na dohodu -a k je zamestnanec vedený na UP nesmie prekročiť určitú sumu tj 136,52 aby ho nevyradili z evidencie . Pri HM napr,130 eur aké sú odvody pre zamestnavateľa .
veronikasad
30.01.11,16:16
Máš demoverziu alebo riadne zakúpený SW ? Kros robí vstupné školenia pre prácu so SW, treba to využiť.
lbzzahradnik
30.01.11,16:37
Mam demoverziu .Chcem sa naučiť a potom program zakupiť.
lbzzahradnik
30.01.11,16:39
učtujem v Alfe .Naučila som sa program ovladať sama ,a s Vašou pomocou .Snáď sa naučím aj tento
lbzzahradnik
30.01.11,16:41
Pre mňa je najvyhodnejšie prijať ľudí na dohodu -jedná sa o sezonnné práce v záhradníctve .preto ma zaujíma teda práca na dohodu -350/hod za rok -Je to správne ?
veronikasad
30.01.11,16:42
učtujem v Alfe .Naučila som sa program ovladať sama ,a s Vašou pomocou .Snáď sa naučím aj tento
Olymp je podstatne náročnejší ako ALFA. Doporučujem školenie, zvlášť keď neovládaš zdravotné, sociálne a daňové zákony. Pri správnom nastavení funguje perfektne, poradia ti aj na hotline (ak máš ostrú verziu)
lbzzahradnik
30.01.11,16:45
Plánujem si ju zakôpiť .len som chcelasa oboznámiť ako to funguje
lbzzahradnik
30.01.11,16:46
Ak môžem ,ako je to teda v mojom prípade s odvodmi ,pri práci na dohodu
lbzzahradnik
30.01.11,16:47
Ako by som mala správne nastaviť teda podnik,písala som to hneď na začitku ,je to správne v %
veronikasad
30.01.11,16:52
Ak môžem ,ako je to teda v mojom prípade s odvodmi ,pri práci na dohodu
Zamestnanca si musíš nastaviť v personalistike ako dohodára. SW ti potom správne vypočíta odvody. Môžeš mu zadať aj uplatnenie NČZD (ak má na ňu nárok), odvody za dohodára platí len do SP len zamestnávatel.

Pokial ti niekto osobne neukáže obsluhu tohto SW, svojimi dotazmi cez Poradu to nezvládneš, narobíš si problémov s výkazmi. Chcem ti naozaj dobre ... Kúp si ručné výplatné listiny, študuj zákony a keď zvládneš výplaty ručne, potom sa pokus nahodiť do mzdového SW. Objednaj si z krosu aspoň príručku OLYMP.

http://www.kros.sk/30695
mondes
13.02.13,10:40
Ahojte, prosím Vás idem urobiť prvú výplatu jednému zamestnancovi, tak Vás týmto prosím o pomoc. Zamestnanec je ZŤP nad 70%, mzdu má minimálnu. V januári bol 1 deň sviatok, 1 deň dovolenky a 1 den P. Takže:
1. Otvorím si novú firmu a v nastaveniach musím zadať:
- mesiac pre automatické zúčtovanie preddavku dane - marec
- mesiac pre automatické zúčtovanie ZP - máj - to mi dal program, je to správne?
- pri neospravedlnenej absencii krátiť dovolenku o 1 deň? - je to správne?
- sledovať nevyčerpanú dovolenku aj po skončení PP - zafajknúť?

Ďakujem.
mondes
13.02.13,13:10
Prosím Vás ako zadám v personalistike dátum začatia pracovného pomeru, keď ten dátum je z r. 2010? Zadávam zamestnanca a program si to pýta. Ako mám zadať dátum z r. 2010? Ďakujem.
veronikasad
13.02.13,14:40
Prosím Vás ako zadám v personalistike dátum začatia pracovného pomeru, keď ten dátum je z r. 2010? Zadávam zamestnanca a program si to pýta. Ako mám zadať dátum z r. 2010? Ďakujem.
Cez pracovné pomery. Vyplníš riadnu pracovnú zmluvu s dátumom skutočného vzniku prac.pomeru. Len si do mzdového SW musíš "dohádzať" ELDP a priemer na dovolenku za IV.štvrťrok 2012
mondes
13.02.13,17:52
Ďakujem, vyplnila som riadnu pracovnú zmluvu so skutočným dátumom vzniku PP. Ale ten pracovný pomer mal byť pôvodne len do 31.08.2012, ale na základe dodatku zo dňa 1.9.2012 sa PP predĺžil do 31.1.2013. Ako to mám správne zadať v personalistike? Ďakujem.
mondes
13.02.13,18:32
Ďakujem, vyplnila som riadnu pracovnú zmluvu so skutočným dátumom vzniku PP. Ale ten pracovný pomer mal byť pôvodne len do 31.08.2012, ale na základe dodatku zo dňa 1.9.2012 sa PP predĺžil do 31.1.2013. Ako to mám správne zadať v personalistike? Ďakujem.

???
KEJKA
13.02.13,18:54
a to teraz ideš robiť spätne všetky mesačné mzdy, či ako?
ukončenie daj podľa dodatku, ak nebolo prerušenie.
mondes
13.02.13,19:06
a to teraz ideš robiť spätne všetky mesačné mzdy, či ako?
ukončenie daj podľa dodatku, ak nebolo prerušenie.

Ale nie, nejdem robiť spätne mzdy. Len zadávam údaje v personalistike a ide o zamestnanca, ktorý pracuje vo firme od 1.9.2010, avšak pracovnú zmluvu mal do 31.8.2012, ale od 1.9.2012 má dodatok k zmluve, kde sa mu predlžuje PP do 31.8.2013. A to potrebujem zadať. Volala som aj do krosu, tak mi poradili, že mám najprv zadať pracovnú zmluvu so skutočným dátumom, tak som tak urobila, ale teraz neviem, ako tam doplním dodatok, pretože podľa zmluvy už má mať ukončený PP.
karpis
13.02.13,19:16
musíš v personalistike v evidencii pracovných pomerov cez oprav zadať ukončenie pracovného pomeru a potom pridaj a zadáš tam dodatok k pracovnej zmluve
mondes
13.02.13,19:22
Ďakujem, ale ak pridávam dodatok, tak mi vypisuje, že nebola nájdená pôvodná pracovná zmluva, ktorej by sa dodatok mohol týkať. Kde robím chybu?
karpis
13.02.13,19:26
myslím že by si to nemala robiť cez dodatok ale zmena pracovnej zmluvy
veronikasad
13.02.13,19:33
Ďakujem, ale ak pridávam dodatok, tak mi vypisuje, že nebola nájdená pôvodná pracovná zmluva, ktorej by sa dodatok mohol týkať. Kde robím chybu?
Urobila si si - tak ako ti povedali v KROS-e - pôvodnú pracovnú dobu určitú ? Ak ano, automaticky ti doplnilo koniec pracovného pomeru 31.8.2012. Ďalej robíš nie dodatok, ale Dohodu o zmene pracovnej zmluvy, lebo sa mení podstatná náležitosť pracovnej zmluvy. Zvyknem to robiť tak, že zmením v nej len ten bod, kde dochádza ku zmene, v ostatných riadkoch napíšem nezmenené. Keď si ju dáš vytlačiť, v texte je odkaz na pôvodnú prac.zmluvu zo dňa ...
mondes
13.02.13,19:37
musíš v personalistike v evidencii pracovných pomerov cez oprav zadať ukončenie pracovného pomeru a potom pridaj a zadáš tam dodatok k pracovnej zmluve

Tu píšeš, že ukončenie mám zadať cez oprav. Ale ja keď som zadávala PP na dobu určitú, tak ma nepustí ďalej, ak nezadám dátum ukončenia. A potom ak chcem pridať dodatok, tak mi vypisuje, že nemôže nájsť zmluvu, ktorej sa ten dodatok týka.
veronikasad
13.02.13,19:44
Tu píšeš, že ukončenie mám zadať cez oprav. Ale ja keď som zadávala PP na dobu určitú, tak ma nepustí ďalej, ak nezadám dátum ukončenia. A potom ak chcem pridať dodatok, tak mi vypisuje, že nemôže nájsť zmluvu, ktorej sa ten dodatok týka.
Ten dátum ukončenia ti SW doplnil sám, určite si si ho zmazala. Tak ho tam znovu zadaj. Lebo prac.pomer na základe tejto zmluvy už dávno skončil.Nepridávaš dodatok, ale Dohodu o zmene prac.zmluvy - čítaj čo ti píšeme.
veronikasad
13.02.13,19:49
Mondes, prečo sa "morduješ" s tými mzdami, keď Krosáci majú kopec výborných pomocníkov

http://www.kros.sk/pzm
http://www.kros.sk/publikaciarzd
http://www.kros.sk/najlepsietriky
mondes
13.02.13,20:04
Ďakujem Veronika, určite si tú publikáciu objednám, ale prvú mzdu musím urobiť do zajtra a ja sa tu trápim s takými somarinami. Neviem, že či ak to teraz nezadám, či tá mzda bude dobre vypočítaná. A čo sa týka toho ukončenia PP. Nenapísal mi ho sám program. Keď som zadávala PP na dobu určitú, tak ma nepustil program ďalej, kým nezadám ukončenie PP. Tak som to zadala a stlačila OK. No teraz mám v evidencii PP zamestnanca s PP ukončeným k 31.8.2012, avšak potrebujem doplniť dodatok, ktorý sa robil k zmluve o predlžení PP do 31.8.2013, ale to zase program mi vypisuje, že neexistuje zmluva, ktorej by sa dodatok týkal. A vraj nemám pridávať dodatok, ale zmenu pracovnej zmluvy. No bude to správne, ak v skutočnosti sa k zmluve robil dodatok a nie zmena? Už som z toho načisto dopletená.
veronikasad
13.02.13,20:07
Ďakujem Veronika, určite si tú publikáciu objednám, ale prvú mzdu musím urobiť do zajtra a ja sa tu trápim s takými somarinami. Neviem, že či ak to teraz nezadám, či tá mzda bude dobre vypočítaná. A čo sa týka toho ukončenia PP. Nenapísal mi ho sám program. Keď som zadávala PP na dobu určitú, tak ma nepustil program ďalej, kým nezadám ukončenie PP. Tak som to zadala a stlačila OK. No teraz mám v evidencii PP zamestnanca s PP ukončeným k 31.8.2012, avšak potrebujem doplniť dodatok, ktorý sa robil k zmluve o predlžení PP do 31.8.2013, ale to zase program mi vypisuje, že neexistuje zmluva, ktorej by sa dodatok týkal. A vraj nemám pridávať dodatok, ale zmenu pracovnej zmluvy. No bude to správne, ak v skutočnosti sa k zmluve robil dodatok a nie zmena? Už som z toho načisto dopletená.
Prečo chceš za každú cenu robiť dodatok, keď musíš robiť dohodu o zmene pracovnej zmluvy ? To čo máš v papierovej forme od predch.účtovníčky si nevšímaj.
mondes
13.02.13,20:16
No, takže som dala zmenu pracovnej zmluvy. Pustilo ma to ďalej, ale ma upozornilo, že musím opraviť aj dátum ukončenia v pôvodnej pracovnej zmluve. Je to správne? A je správne aj to, že v papierovej zmluve išlo o dodatok a ja som urobila zmenu? Vďaka.
mondes
13.02.13,20:37
Aj tak Ti ďakujem.
mondes
14.02.13,06:44
Ahojte, prosím Vás na výpočet denného VZ aká mzda sa berie do úvahy? Čistá? Počítajú sa k tomu aj náhrady a ošetrenia u lekára? Ďakujem pekne.
veronikasad
14.02.13,06:49
Ahojte, prosím Vás na výpočet denného VZ aká mzda sa berie do úvahy? Čistá? Počítajú sa k tomu aj náhrady a ošetrenia u lekára? Ďakujem pekne.
§ 134 ZP - berie sa do úvahy hrubá mzda bez náhrad a skutočne odpracované hodiny

http://www.porada.sk/t199399-zakonnik-prace-od-01-01-2012-do-31-12-2012-a.html#134
mondes
14.02.13,06:51
Srdečná vďaka, si super Veronika, že aj napriek včerajšku mi odpovedáš. Vážim si to.
mondes
14.02.13,07:01
Ešte si chcem ujasniť. Mám pred sebou mzdový list zamestnanca za rok 2012. Priemer dovolenky je za 1.štvrťrok každým mesiacom rovnaký, aj za 2.štvrťrok a taktiež za 3. štvrťrok ale v 4.stvrťroku je uvedený priemer dovolenky v októbri 1,88, v novembri 1,8591 a v decembri 1,9476. Je to správne? Nemal by byť priemer dovolenky v 4. štvrťroku taktiež každým mesiacom rovnaký?

Pýtam sa preto, lebo Olymp pri doplnení z iného softu si pýta priemer za 4. štvrťrok. A ja neviem, či mám zpriemerovať október, november a december zo mzdového listu, alebo nanovo prepočítať priemer. Ďakujem.
Mila123
14.02.13,07:02
Ešte si chcem ujasniť. Mám pred sebou mzdový list zamestnanca za rok 2012. Priemer dovolenky je za 1.štvrťrok každým mesiacom rovnaký, aj za 2.štvrťrok a taktiež za 3. štvrťrok ale v 4.stvrťroku je uvedený priemer dovolenky v októbri 1,88, v novembri 1,8591 a v decembri 1,9476. Je to správne? Nemal by byť priemer dovolenky v 4. štvrťroku taktiež každým mesiacom rovnaký?

Pýtam sa preto, lebo Olymp pri doplnení z iného softu si pýta priemer za 4. štvrťrok. A ja neviem, či mám zpriemerovať október, november a december zo mzdového listu, alebo nanovo prepočítať priemer. Ďakujem.
preiemer za štvrťrok nemá byť prečo za každý mesiac iný....
urob si ručný, nový priemer......
mondes
14.02.13,07:11
Ďakujem pekne, veď to ma mýlilo, že v prvých 3. kvartáloch je v každom mesiaci z kvartálu rovnaký, len posledný kvartál je každý mesiac iný priemer. A ten svoj nový priemer zapíšem do softu. A nebude vadiť, že v mzdovom liste je taký priemer a ja mám iný? Bojím sa, že zadám niečo zle, a program bude ťahať zlé údaje.
veronikasad
14.02.13,07:15
Ešte si chcem ujasniť. Mám pred sebou mzdový list zamestnanca za rok 2012. Priemer dovolenky je za 1.štvrťrok každým mesiacom rovnaký, aj za 2.štvrťrok a taktiež za 3. štvrťrok ale v 4.stvrťroku je uvedený priemer dovolenky v októbri 1,88, v novembri 1,8591 a v decembri 1,9476. Je to správne? Nemal by byť priemer dovolenky v 4. štvrťroku taktiež každým mesiacom rovnaký?

Pýtam sa preto, lebo Olymp pri doplnení z iného softu si pýta priemer za 4. štvrťrok. A ja neviem, či mám zpriemerovať október, november a december zo mzdového listu, alebo nanovo prepočítať priemer. Ďakujem.
Nebol v III. štvrťroku PN a tým bol v IV. štvrťroku počítaný pravdepodobný zárobok ?
mondes
14.02.13,07:19
Presne. Pozerám do mzdového listu, že v júli aj v auguste bol zamestnanec na PN. Takže čo mám teraz zadať do "údajov z iného softu" za 4. štvrťrok?
veronikasad
14.02.13,07:23
Presne. Pozerám do mzdového listu, že v júli aj v auguste bol zamestnanec na PN. Takže čo mám teraz zadať do "údajov z iného softu" za 4. štvrťrok?
Mondes, pozerala si ten odkaz na ZP ako sa počíta priemerný zárobok ? Suma, ktorá je uvedená v mzdovom liste ťa nezaujíma, ty si musíš vypočítať priemerný zárobok ručne a zadať ho do OLYMPu.

Súčet hrubých miezd za 10-12/2012 (bez náhrad) / počet skutočne odpracovaných hodín. Dostaneš hodinový priemer, ktorý zadáš do OLYMP-u. (Platí v prípade ak nemal vyplatenú nejakú ročnú odmenu, ta sa rozpočítava na štvrťroky).
mondes
14.02.13,07:34
Áno to som čítala, ďakujem veľmi pekne. Len som si myslela, že mám vychádzať zo mzdového listu za rok 2012.

Veronika, viem, že ťa otravujem, ale skús mi ešte poradiť. Potrebujem vypočítať mzdu do poobedia a seknem sa na takých maličkostiach.

Keď zadávam mesačnú mzdu s tarifou 337,70 Eur, tak v kalendári musím odklikať všetky dni, ktoré zamestnanec odpracoval? A potom cez tlačidlo pridaj pridávam 1 deň dovolenky, 1 deň sviatok, a 1 deň P. Však? A to P to je prosím ťa pod akým kódom? Ďakujem veľmi, veľmi, veľmi pekne.
veronikasad
14.02.13,07:38
Áno to som čítala, ďakujem veľmi pekne. Len som si myslela, že mám vychádzať zo mzdového listu za rok 2012.

Veronika, viem, že ťa otravujem, ale skús mi ešte poradiť. Potrebujem vypočítať mzdu do poobedia a seknem sa na takých maličkostiach.

Keď zadávam mesačnú mzdu s tarifou 337,70 Eur, tak v kalendári musím odklikať všetky dni, ktoré zamestnanec odpracoval? A potom cez tlačidlo pridaj pridávam 1 deň dovolenky, 1 deň sviatok, a 1 deň P. Však? A to P to je prosím ťa pod akým kódom? Ďakujem veľmi, veľmi, veľmi pekne.
Nerobíš mzdy dobre.
Vygeneruj si výplatu. Cez oprav do nej vojdi a pridaj zložku mzdy dovolenka (tuším 310). SW ti sám upraví hrubú mzdu a pridá riadok - Náhrada mzdy za dovolenku. Do výpočtu nezasahuj (samozrejme, musíš mať v personalistike nastavený správny pracovný kalendár). Rovnako postupuješ aj pri P-čkach a pri sviatkoch len v prípade, ak máš nastavené v personalistike "sviatok platiť priemerom". Ak je sviatok platený mesačnou mzdou, je súčasťou výplaty. Ako samostatná zložka mzdy sa ti na výplatnej páske neobjaví.

Čo sa týka priemerného zárobku - vychádzaš zo mzdového listu, ale neopisuješ priemerný zárobok, ktorý tam máš uvedený v jednotlivých mesiacoch IV. štvrťroku. Ak ti stará mzdárka nedala vypočítané podklady, musíš si ho vypočítať sama.
veronikasad
14.02.13,07:49
mondes, ešte jedna dôležitá vec. V personalistike v časti "zložky mzdy" musíš mať nastavenú mzdu zamestnanca - hodinovú, alebo mesačnú (podľa pracovnej zmluvy). Z nej ti SW počíta mzdu, keď spustíš generovanie výplaty.
mondes
14.02.13,07:53
Prosím Ťa za náhradu mzdy za dovolenku a "P"- čko mi program vypočítal rovnakú sumu. Je to OK?
veronikasad
14.02.13,07:55
Prosím Ťa za náhradu mzdy za dovolenku a "P"- čko mi program vypočítal rovnakú sumu. Je to OK?
samozrejme - veď v obidvoch prípadoch zamestnancovi patrí náhrada mzdy v sume priemerného zárobku.
Pokial tým P-čkom si nerozumela náhodou náhradu príjmu pri dočasnej prac.neschopnosti.
mondes
14.02.13,08:00
Ďakujem, nie, myslela som tým ošetrenie zamestnanca. Dúfam, že to som mala dať, že to sa volá ľudovo P-čko.
veronikasad
14.02.13,08:02
Ďakujem, nie, myslela som tým ošetrenie zamestnanca. Dúfam, že to som mala dať, že to sa volá ľudovo P-čko.
ano je to OK. Dúfam že si zadala správnu zložku mzdy, lebo SW ti sleduje 7 dní v kal.roku.
mondes
14.02.13,08:02
Veronika, ďakujem Ti veľmi pekne, už som v oveľa väčšom obraze oproti včerajšku. Neviem, čo by som si bez Teba počala. (Niekde som tu na Porade čítala, že tu si všetci tykáme, tak som si dovolila. Dúfam, že nevadí.:))
mondes
14.02.13,08:04
ano je to OK. Dúfam že si zadala správnu zložku mzdy, lebo SW ti sleduje 7 dní v kal.roku.

A zase nerozumiem, čo tým myslíš. Zadala som kód 361 a v kalendári som označila 16 deň, t.j. vtedy bol na ošetrení.
veronikasad
14.02.13,08:10
A zase nerozumiem, čo tým myslíš. Zadala som kód 361 a v kalendári som označila 16 deň, t.j. vtedy bol na ošetrení.
Zložka mzdy je správna, postup zadania rovnaký ako ako pri dovolenke. Po jej zadaní klikneš v kalendári na deň, za ktorý bude vyplatená
mondes
14.02.13,08:14
... a moje meno je Monika. Veľmi si vážim tvoje odpovede na porade.
mondes
14.02.13,11:51
Ešte poprosím o pomoc. Program s pýta aj priemer na nemoc. Na jeho výpočet potrebujem vymeriavací základ pre rok 2012. Takže to je opäť hrubá mzda celková bez náhrad vyplatená za celý rok 2012, ktorú vyčítam zo mzdového listu? A taktiež počet skutočne odpracovaných dní. Však?
veronikasad
14.02.13,11:53
Ešte poprosím o pomoc. Program s pýta aj priemer na nemoc. Na jeho výpočet potrebujem vymeriavací základ pre rok 2012. Takže to je opäť hrubá mzda celková bez náhrad vyplatená za celý rok 2012, ktorú vyčítam zo mzdového listu? A taktiež počet skutočne odpracovaných dní. Však?
nie. Ak máš mesačné výkazy, spočítaj si VZ na nemocenské poistenie a vydeľ počtom kal.dní trvania prac.pomeru v roku 2012 (ak máš VZ na nem.poistenie na mzdovom liste - spočítaj ho z neho).
mondes
14.02.13,11:58
Hmm, výkazy momentálne nemám k dispozícii žiadne, ale mám mzdový list za rok 2012 a tam je kolonka "Nemocenské - denný vymeriavací základ". Ale ten VZ je uvedený len v mesiacoch august a september vo výške 10,8627 a ostatné mesiace sú prázdne.
veronikasad
14.02.13,12:01
Hmm, výkazy momentálne nemám k dispozícii žiadne, ale mám mzdový list za rok 2012 a tam je kolonka "Nemocenské - denný vymeriavací základ". Ale ten VZ je uvedený len v mesiacoch august a september vo výške 10,8627 a ostatné mesiace sú prázdne.
Vymeriavací základ je spravidla hrubá mzda. V ostatných mesiacoch nepracoval ? Alebo pozeráš niečo úplne iné - v 08 a 09 bol na PN-ke ?

Ešte ma napadlo, ak máš prístup do EZU v SP, mesačné výkazy si tam môžeš pozrieť.
mondes
14.02.13,12:09
Áno, bol vtedy na PN a presne v tých istých mesiacoch má vypočítaný denný VZ vo výške 10,8627. A celkový úhrn príjmov tam má 4006,37 Eur.
mondes
14.02.13,12:42
...a sviatok sa prepočítava mesačnou mzdou. Však? A ešte poprosím, v Olympe soc. fond zadám len v nastaveniach na 0,06%? Ďakujem.
VERONIKA6
15.02.13,05:15
Dajú sa v olympe dohrať mzdy za celý rok 2012? Robím v softipáckom programe a preto sa pýtam. Jedná sa o inú firmu.
VERONIKA6
15.02.13,06:42
Posúvam
Dajú sa v olympe dohrať mzdy za celý rok 2012? Robím v softipáckom programe a preto sa pýtam. Jedná sa o inú firmu.
mondes
15.02.13,06:49
Prosím Vás, ktoré všetky výstupné zostavy potrebujem ku mzde napr. 1 zamestnanca? A ktorý typ výplatnej pásky používate vy? Totižto som vytlačila jednu z ponúkaných typov pásky, ale známej sa nepáčila, že odvody sú len tak stlačené v poslednom riadku. Ale čo pozerám, aj v ostatných je to tak. Ona potrebuje mať pekne vidiiteľné, koľko platila odvody. Doteraz mala mzdy v MRP a to sa jej videlo lepšie. Takže ktorý typ pásky tlačíte vy? Vďaka.
veronikasad
15.02.13,06:49
Dajú sa v olympe dohrať mzdy za celý rok 2012? Robím v softipáckom programe a preto sa pýtam. Jedná sa o inú firmu.čo rozumieš pod dohrať ? Nanovo spracovať mzdy za celý rok 2012 alebo "presunúť" spracované zo SOFTIP-u ?
truch
15.02.13,06:58
Prosím Vás, ktoré všetky výstupné zostavy potrebujem ku mzde napr. 1 zamestnanca? A ktorý typ výplatnej pásky používate vy? Totižto som vytlačila jednu z ponúkaných typov pásky, ale známej sa nepáčila, že odvody sú len tak stlačené v poslednom riadku. Ale čo pozerám, aj v ostatných je to tak. Ona potrebuje mať pekne vidiiteľné, koľko platila odvody. Doteraz mala mzdy v MRP a to sa jej videlo lepšie. Takže ktorý typ pásky tlačíte vy? Vďaka.
Tlačím hneď tú prvú v ponuke, výplatná páska - výpis zložiek, zatiaľ sa nikto nesťažoval:)
mondes
15.02.13,07:01
Tlačím hneď tú prvú v ponuke, výplatná páska - výpis zložiek, zatiaľ sa nikto nesťažoval:)

Hmm ved aj ja som vytlačila túto a známej sa nepáčila, že tie odvody sú len v poslednom riadku "natlačené". No skúsim jej poslať aj ostatné typy, nech si vyberie. A prosím ťa, čo ešte jej mám poslať k tomu? Dakujem.
VERONIKA6
15.02.13,07:08
čo rozumieš pod dohrať ? Nanovo spracovať mzdy za celý rok 2012 alebo "presunúť" spracované zo SOFTIP-u ?

Nanovo spracovať mzdy za celý rok 2012. Konatelia prevzali jednu firmu, kde sa stali spoločníkmi. Externá pracovníčka nespracovala mzdy za november a december 2012 , nakoľko sa s ňou nepohodli a nechcú už naďalej s ňou spolupracovať. Nemôžem urobiť zamestnancom RZD a ani im vydať potvrdenie o príjme, nakoľko mzdy nie sú dopracované. Ja to mám dať teraz do poriadku. Konateľ z tej firmy mi natiahol do počítača prázdny program OLYMP, v ktorom mzdy robili. Ja v našej s.r.o. robím mzdy v SOFTIP HR plus, ale tento je iba pre jednu firmu, takže musím tie mzdy robiť v tom ich prázdom programe, na ktorý majú licenciu. Čiže ho mám prázdny a musím dohrať ľudí a všetko ostatné. Mám od nich výplatné pásky, z ktorých by sa to dalo.
veronikasad
15.02.13,07:12
Nanovo spracovať mzdy za celý rok 2012. Konatelia prevzali jednu firmu, kde sa stali spoločníkmi. Externá pracovníčka nespracovala mzdy za november a december 2012 , nakoľko sa s ňou nepohodli a nechcú už naďalej s ňou spolupracovať. Nemôžem urobiť zamestnancom RZD a ani im vydať potvrdenie o príjme, nakoľko mzdy nie sú dopracované. Ja to mám dať teraz do poriadku. Konateľ z tej firmy mi natiahol do počítača prázdny program OLYMP, v ktorom mzdy robili. Ja v našej s.r.o. robím mzdy v SOFTIP HR plus, ale tento je iba pre jednu firmu, takže musím tie mzdy robiť v tom ich prázdom programe, na ktorý majú licenciu. Čiže ho mám prázdny a musím dohrať ľudí a všetko ostatné. Mám od nich výplatné pásky, z ktorých by sa to dalo.Ak s OLYMP-om nevieš robiť a moc ťa nesúri čas, objednaj si z KROS-u príručku začínajúceho mzdára. Kolko je to zamestnancov ?
VERONIKA6
15.02.13,07:27
Je tam 5 zamestnancov a súri to.
Tá predchádzajúca neodposlala ani výkazy za november a december a samozrejme, nie sú odvedené ani odvody. A k tomu všetkéhu nepoznám vôbec program. Veronika, bolo mi toto treba na staré kolená?[
QUOTE=veronikasad;2252160]Ak s OLYMP-om nevieš robiť a moc ťa nesúri čas, objednaj si z KROS-u príručku začínajúceho mzdára. Kolko je to zamestnancov ?[/QUOTE]
mondes
15.02.13,11:29
Prosím Vás, kde v olympe nájdem tlačivo vyhlásenie o uplatňovaní NČZD? Ďakujem.
Mila123
15.02.13,11:31
dokumenty, možnosť posledná voľba a cez vyhľadávač si napíš vyhlásenie....a je to
mondes
15.02.13,11:39
Ďakujem.
veronikasad
15.02.13,11:41
dokumenty - personalistika - písomné dokumenty pracovníkov - vyhlásenie ...
mondes
15.02.13,13:29
...a ešte, čo všetko musím vytlačiť k jednej mzde pracovníka?
mondes
17.02.13,19:38
Ahojte, prosím Vás, známa je SZČO, ktorá ma momentálne 1 zamestnanca. Avšak cca. od apríla do septembra bude mať cca. 20 dohodárov. Účtovníčka predtým jej netvorila SF. Ja som teraz začala tvoriť. Ale musím tvoriť SF aj z miezd dohodárov? Ak nie, ako to mám v olympe nastaviť, aby mi to z miezd dohodárov nesťahovalo. Dakujem.
mondes
18.02.13,07:19
Ahojte, prosím Vás, známa je SZČO, ktorá ma momentálne 1 zamestnanca. Avšak cca. od apríla do septembra bude mať cca. 20 dohodárov. Účtovníčka predtým jej netvorila SF. Ja som teraz začala tvoriť. Ale musím tvoriť SF aj z miezd dohodárov? Ak nie, ako to mám v olympe nastaviť, aby mi to z miezd dohodárov nesťahovalo. Dakujem.

Posúvam.
mondes
18.02.13,13:52
Ahojte, prosím Vás, známa je SZČO, ktorá ma momentálne 1 zamestnanca. Avšak cca. od apríla do septembra bude mať cca. 20 dohodárov. Účtovníčka predtým jej netvorila SF. Ja som teraz začala tvoriť. Ale musím tvoriť SF aj z miezd dohodárov? Ak nie, ako to mám v olympe nastaviť, aby mi to z miezd dohodárov nesťahovalo. Dakujem.
Ahojte, prosím Vás, už som zistila, že ani od 1.1.2013 dohody nevstupujú do VZ pre výpočet SF. Ale nie je mi jasné, ako to zadám v Olympe. Alebo to je tam už automaticky zadané, že SF sa tvorí len z HM zamestnancov? Alebo mám niečo zakliknúť? Ďakujem.
KEJKA
18.02.13,19:06
ak si dáš tvorbu SF, tak ti svieti políčko z HPP, a DVP nie je HPP, takže to brať do výpočtu SF nebude.
Ja som nič neklikala a takto mi to funguje - kde je dohodár, tam nie je SF.
mondes
18.02.13,19:21
ak si dáš tvorbu SF, tak ti svieti políčko z HPP, a DVP nie je HPP, takže to brať do výpočtu SF nebude.
Ja som nič neklikala a takto mi to funguje - kde je dohodár, tam nie je SF.
Ďakujem.
mondes
20.02.13,20:06
Prosím Vás, idem prvýkrát podať výkaz do SP. Takže Vás prosím o pomoc. Idem cez Dokumenty - Odvody poistného - Výkazy - Sociálna poisťovňa - a mám tam 3 ponuky:
1. Mesačný výkaz poistného
2. Výkaz poistného a príspevkov
3. Źiadosť o vrátenie poistného

.... ja zrejme potrebujem mesačný výkaz poistného. Ale ak naňho kliknem, tak tam mám aj nejakú prílohu. To mám poslať aj tú prílohu? A výkaz poistného a príspevkov kedy zasielam? Ďakujem.
mondes
20.02.13,20:27
Posúvam.
mondes
20.02.13,20:57
Prosím Vás, idem prvýkrát podať výkaz do SP. Takže Vás prosím o pomoc. Idem cez Dokumenty - Odvody poistného - Výkazy - Sociálna poisťovňa - a mám tam 3 ponuky:
1. Mesačný výkaz poistného
2. Výkaz poistného a príspevkov
3. Źiadosť o vrátenie poistného

.... ja zrejme potrebujem mesačný výkaz poistného. Ale ak naňho kliknem, tak tam mám aj nejakú prílohu. To mám poslať aj tú prílohu? A výkaz poistného a príspevkov kedy zasielam? Ďakujem.

Prosím Vás o pomoc. Ktorý výkaz mám vlastne poslať?
mondes
20.02.13,22:31
Prosím Vás, aký je rozdiel medzi mesačným výkazom poistného a výkazom poistného a príspevkov? Vo výkaze poistného a príspevkov sú samé nuly. Je to OK?
veronikasad
20.02.13,22:35
Prosím Vás, aký je rozdiel medzi mesačným výkazom poistného a výkazom poistného a príspevkov? Vo výkaze poistného a príspevkov sú samé nuly. Je to OK?
Výkaz príspevkov sa posiela pri nepravidelnom príjme.

http://www.socpoist.sk/ext_dok-poistne_01022013_poucenie-na-vyplnenie-vykazu-poistneho-a-prispevkov-platneho-od-112013/54825c
mondes
20.02.13,22:42
Super, dakujem, takže ja posielam mesačný výkaz + prílohu. Áno?
veronikasad
20.02.13,22:44
Super, dakujem, takže ja posielam mesačný výkaz + prílohu. Áno?
Nemám zázračnú gulu - nevidím akých máš zamestnancov.
mondes
20.02.13,22:46
jedného zamestnanca na HPP, dobu určitú - ZŤP
veronikasad
20.02.13,22:51
jedného zamestnanca na HPP, dobu určitú - ZŤP
Posielaš mesačný výkaz + prílohu (elektronicky)
mondes
20.02.13,22:52
Srdečná vďaka.
mondes
21.02.13,09:46
Ahojte, mám ďalší "neprekonateľný":) problém. Keď som si pozrela výkaz poistného do SP, tak som zitila, že nemám zadané IČZ. Ako ho doplniť? Skúšala som cez Organizácia - Podnik, ale nič som tam nenašla. Ďakujem.
A výkaz possielam cez Exporty, však?
mondes
21.02.13,10:07
Ahojte, mám ďalší "neprekonateľný":) problém. Keď som si pozrela výkaz poistného do SP, tak som zitila, že nemám zadané IČZ. Ako ho doplniť? Skúšala som cez Organizácia - Podnik, ale nič som tam nenašla. Ďakujem.
A výkaz possielam cez Exporty, však?

...prosím
veronikasad
21.02.13,10:11
Ahojte, mám ďalší "neprekonateľný":) problém. Keď som si pozrela výkaz poistného do SP, tak som zitila, že nemám zadané IČZ. Ako ho doplniť? Skúšala som cez Organizácia - Podnik, ale nič som tam nenašla. Ďakujem.
A výkaz possielam cez Exporty, však?
Si na správnej "adrese" z adresy sa preklikni na nastavenia
mondes
21.02.13,10:18
A ešte Veronika, prosím Ťa, olymp si pýta aj rodné priezvisko zamestnávateľa, dátum narodenia a miesto narodenia, vraj to ide do výkazu. Je to povinné zadávať?
veronikasad
21.02.13,10:20
A ešte Veronika, prosím Ťa, olymp si pýta aj rodné priezvisko zamestnávateľa, dátum narodenia a miesto narodenia, vraj to ide do výkazu. Je to povinné zadávať?
Tieto údaje idú do reg.listu zamestnávatela. Doplň si ich tam, neuvádzajú sa v mesačnom výkaze.
mondes
21.02.13,11:38
A ďalší problém. Snažím sa poslať výkaz do SP elektronicky, ale mi ho nechce akceptovať, pretože vraj:
"V prílohe mesačného výkazu sú uvedené RČ, ktoré sa v rovnakom počte nenachádzajú v registri SP alebo v registri SP sa nachádzajú RČ, ktoré nie sú v rovnakom počte uvedené v prílohe mesačného výkazu:


Totižto zamestnávateľ má ešte jedného zamestnanca v evidencii a práve jeho rodné číslo sa mi ukazuje pri riadnych zamestnancoch a toho môjho ZŤP tam nikde nevidím. Prosím, vôbec neviem, čo s tým, pomôžte mi. Ďakujem.
mondes
21.02.13,11:52
Prosím Vás, ako si skontrolujem register SP, že aké, resp. koľko tam je rodných čísiel?
mondes
21.02.13,12:03
Nikto nevie, ako mám ďalej pokračovať?
skola
21.02.13,12:43
Nikto nevie, ako mám ďalej pokračovať?
Prihlásiš sa na stránku Soc.poisťovne, na ľavej strane sú prehľady-aj RLFO klikneš, potom zadáš rodné číslo zamestnanca a vyhodí Ti, či je prihlásený, alebo nie je, a ktorý je prihlásený a ktorý nie je. Píšeš, že firma má ešte jedného zamestnanca, pre neho nerobíš výplatu? A toho tvojho ZŤP si prihlásila?
mondes
21.02.13,12:44
Takže, som si otvorila register SP a je tam r.č. toho "môjho ZŤP" ale 2x a vo výkaze v prílohe ho mám len raz. V registri je najprv v prvom riadku poistený od 1.2.2010 do 31.1.2011 s typom 13, t.j. dohoda do 31.12.2012 a druhýkrát je poistený od 1.9.2010 a ukončenie ešte nemá. Typ má 1 čo je zamestnanec. Takže ten druhý riadok je správny, len neviem, prečo je evidovaný do 31.12.2012 ako dohodár, typ 13. Ja som fakt z toho "magor". Ak máte s tým niekto skúsenosti, prosím poraďte. Vďaka.
veronikasad
21.02.13,12:49
Takže, som si otvorila register SP a je tam r.č. toho "môjho ZŤP" ale 2x a vo výkaze v prílohe ho mám len raz. V registri je najprv v prvom riadku poistený od 1.2.2010 do 31.1.2011 s typom 13, t.j. dohoda do 31.12.2012 a druhýkrát je poistený od 1.9.2010 a ukončenie ešte nemá. Typ má 1 čo je zamestnanec. Takže ten druhý riadok je správny, len neviem, prečo je evidovaný do 31.12.2012 ako dohodár, typ 13. Ja som fakt z toho "magor". Ak máte s tým niekto skúsenosti, prosím poraďte. Vďaka.
U mojich klientov sa podobný problém nevyskytol. Rieš to osobne na registri svojej pobočky. Podobná situácia bola pred pár rokmi, keď sa začali dohodári prihlasovať. Vtedy im tiež ponaťahovalo do zoznamov všeličo a "čistiť" to museli zamestnávatelia. Choď tam pre istotu s majitelom firmy, ak by bolo treba podpísať RL FO v papierovej forme.
mondes
21.02.13,12:54
Ďakujem.
skola
21.02.13,13:03
Takže, som si otvorila register SP a je tam r.č. toho "môjho ZŤP" ale 2x a vo výkaze v prílohe ho mám len raz. V registri je najprv v prvom riadku poistený od 1.2.2010 do 31.1.2011 s typom 13, t.j. dohoda do 31.12.2012 a druhýkrát je poistený od 1.9.2010 a ukončenie ešte nemá. Typ má 1 čo je zamestnanec. Takže ten druhý riadok je správny, len neviem, prečo je evidovaný do 31.12.2012 ako dohodár, typ 13. Ja som fakt z toho "magor". Ak máte s tým niekto skúsenosti, prosím poraďte. Vďaka.
Podľa mňa najprv musíš ukončiť to poistenie od 1.9.2010-ktorý nie je ukončený potom budeš mať výkaz v poriadku. Môžeš to robiť aj elektronicky, vlani mala som podobný problém z roku 2006 !!! a vedela som to elektronicky spraviť.
mondes
21.02.13,13:04
ale prečo by som mala ukončiť poistenie, ak pracovný pomer trvá?
veronikasad
21.02.13,13:08
ale prečo by som mala ukončiť poistenie, ak pracovný pomer trvá?
zrejme im natiahlo všetky dohody, ktoré neboli "ručne" ukončené k 31.12.2012. Rieš to minimálne cez infolinku EZU, kde ti poradia ako to opraviť. Nepokúšaj sa opravovať sama. Alebo choď osobne na pobočku.
mondes
21.02.13,13:11
Rodné číslo
Meno
Priezvisko
Poistený od
Poistený do
Typ poistenej FO
Rola ukončená v SP


xxxxxxxxxx

Jana

xxxxxxxxx

01.02.2010
31.01.2011
13.



xxxxxxxxxx

Jana

xxxxxxxxx

01.09.2010

1.





< [1] >


Typ poistenej FO:
1. Zamestnanec - pravidelný príjem,
2. Zamestnanec - nepravidelný príjem,
3. Dohoda o vykonaní práce - pravidelný príjem,
4. Dohoda o vykonaní práce - nepravidelný príjem,
5. Dohoda o pracovnej činnosti - pravidelný príjem,
6. Dohoda o pracovnej činnosti - nepravidelný príjem,
7. Dohoda o brigádnickej práci študentov - pravidelný príjem,
8. Dohoda o brigádnickej práci študentov - nepravidelný príjem,
9. Dohoda o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia - pravidelný príjem,
10. Dohoda o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia - nepravidelný príjem,
13. Dohoda do 31.12.2012

Pri zobrazení príznaku "automatického ukončenia" roli dohodára k 31.12.2012 (stĺpec "Rola ukončená v SP")
- v prípade trvania právneho vzťahu dohody aj po 31. 12. 2012, zaslať RLFO prihláška, a to najneskôr do 31.1.2013 s dátumom prihlásenia 1.1.2013, dátumom vzniku právneho vzťahu – dohodár (dátum vzniku samotnej dohody pred 1.1.2013) a špecifikáciou typu roli dohodára,
- v prípade ukončenia právneho vzťahu dohody, zaslať RLFO odhláška.


Takže takto to mám v registri SP, ale dohoda už skončila a len ten druhý riadok je správny. R.č. a priezvisko som schválne vymazala.
skola
21.02.13,13:22
Tak táto Jana by bola v poriadku, ale pred tým si písala, že más jedného zamestnanca ZŤP, potom že firma má ešte jedného zamestnanca, pre neho si robila výplatu, nie tam je problém - s tým druhým?
mondes
21.02.13,13:31
Nie, práve tá Jana je ZŤP. A jej robím výplatu aj jej výkaz potrebujem poslať do SP. Len neviem, prečo sú tam 2 riadky v registri, keď ona už na dohodu nepracuje, ale od 1.9.2010 je na HPP. Firma má ešte jedného zamestnanca, ale ho vedie len v evidencii, nič zaňho neodvádza ,je na RD. A pri zasielaní mesačného výkazu Jany mi SP hlásila túto chybu:

V prílohe mesačného výkazu sú uvedené RČ, ktoré sa v rovnakom počte nenachádzajú v registri SP alebo v registri SP sa nachádzajú RČ, ktoré nie sú v rovnakom počte uvedené v prílohe mesačného výkazu:

Čiže v registri SP je Janine rodné číslo 2x a vo výkaze len raz. Aspoň ja som to tak pochopila, ale nemám s tým skúsenosti, takže neviem.
veronikasad
21.02.13,13:53
Ale nie, nejdem robiť spätne mzdy. Len zadávam údaje v personalistike a ide o zamestnanca, ktorý pracuje vo firme od 1.9.2010, avšak pracovnú zmluvu mal do 31.8.2012, ale od 1.9.2012 má dodatok k zmluve, kde sa mu predlžuje PP do 31.8.2013. A to potrebujem zadať. Volala som aj do krosu, tak mi poradili, že mám najprv zadať pracovnú zmluvu so skutočným dátumom, tak som tak urobila, ale teraz neviem, ako tam doplním dodatok, pretože podľa zmluvy už má mať ukončený PP.
pracovníčka na RD tiež uvádzaš v mesačnom výkaze
mondes
21.02.13,14:22
hmm a ako ju do výkazu dstanem, ak jej nerobím mzdu?
veronikasad
21.02.13,14:23
hmm a ako ju do výkazu dstanem, ak jej nerobím mzdu?
Nemusíš jej robiť mzdu, stačí ak ju máš správne zaevidovanú v pracovných pomeroch v personalistike. Odtiaľ ju ťahá do mesačného výkazu.

Mondes, budem znovu protivná - prečo si nekúpiš tú OLYMP príručku ?
mondes
21.02.13,14:30
Nemusíš jej robiť mzdu, stačí ak ju máš správne zaevidovanú v pracovných pomeroch v personalistike. Odtiaľ ju ťahá do mesačného výkazu.

Mondes, budem znovu protivná - prečo si nekúpiš tú OLYMP príručku ?

Ďakujem. A príručka už je zaplatená, len čakám na jej doručenie. :)
mondes
21.02.13,20:48
No pri každom kroku problém. Prosím Vás, ako správne zaaevidovať do personalistiky zamestnanca, keď mám len jeho meno, priezvisko, r.č. a viem, že sa v registr. liste robila zmena, že je od 10.10.2012 na MD? Dá sa to vôbec na základe týchto málo údajov urobiť to, aby mi tohto zamestnanca stiahlo do výkazu? Ďakujem.
mondes
22.02.13,07:58
No pri každom kroku problém. Prosím Vás, ako správne zaaevidovať do personalistiky zamestnanca, keď mám len jeho meno, priezvisko, r.č. a viem, že sa v registr. liste robila zmena, že je od 10.10.2012 na MD? Dá sa to vôbec na základe týchto málo údajov urobiť to, aby mi tohto zamestnanca stiahlo do výkazu? Ďakujem.

Posúvam. Ďakujem.
mondes
26.02.13,09:42
Ahojte, prosím Vás o pomoc. Idem zadať do personalistiky zamestnanca, ktorý je na MD. Keďže preberám mzdy z iného softu, tak ma zaujíma toto:
-. ak zadám začiatok PP, t.j. 20.4.2010 a boli tam potom robené zmeny (bola na MD, potom na RD a znova je na MD), musím si zadať všetky zmeny od začiatku vzniku PP, alebo stačí, ak zadám začiatok PP a poslednú zmenu, t.j. od novembra 2012 prešla z rodič. prísp. na materskú. Ďakujem.
veronikasad
26.02.13,09:45
Ahojte, prosím Vás o pomoc. Idem zadať do personalistiky zamestnanca, ktorý je na MD. Keďže preberám mzdy z iného softu, tak ma zaujíma toto:
-. ak zadám začiatok PP, t.j. 20.4.2010 a boli tam potom robené zmeny (bola na MD, potom na RD a znova je na MD), musím si zadať všetky zmeny od začiatku vzniku PP, alebo stačí, ak zadám začiatok PP a poslednú zmenu, t.j. od novembra 2012 prešla z rodič. prísp. na materskú. Ďakujem.
Musíš správne zadať všetky zmeny za trvania prac.pomeru, lebo budeš mať neskôr problém s ELDP.
mondes
26.02.13,19:36
Ahojte, prosím Vás ako správne zaevidujem do personalistiky zamestnanca, ktorý je momentálne na MD? Začiatok PP má 20.4.2010, ale 1.5.2010 išla na MD, tá jej skončila 13.11.2010 a od 14.11.2010 je na RD. A v r. 2012 t.j. 9.11. má opäť zmenu a je opäť na MD. Prosím Vás o pomoc pri zaevidovaní do personalistiky. Srdečná vďaka.
mondes
26.02.13,20:10
Ahojte, prosím Vás ako správne zaevidujem do personalistiky zamestnanca, ktorý je momentálne na MD? Začiatok PP má 20.4.2010, ale 1.5.2010 išla na MD, tá jej skončila 13.11.2010 a od 14.11.2010 je na RD. A v r. 2012 t.j. 9.11. má opäť zmenu a je opäť na MD. Prosím Vás o pomoc pri zaevidovaní do personalistiky. Srdečná vďaka.
Prosím Vás, pomôžte mi s tým, lebo potrebujem poslať výkaz a už nemám veľa času.
mondes
26.02.13,20:24
Takže skúsim sama. V pracovných pomeroch som si zadala cez pridaj - nová zmluva, začiatok pracovného pomeru 20.4.2010, HPP. A teraz ak chcem zaevidovať jej odchod na dovolenku, tak dám opäť pridaj a ďalej? Prosííím.
mondes
27.02.13,06:38
No, už to máááám. :) Len Vás ešte prosím, na karte ZP ju zadám od začiatku PP do ukončenia MD? Ďakujem.
mondes
27.02.13,09:30
Zdravím Vás, nikto mi neporadí?
Len potrebujem vedieť, ak zamestnankyňa má PP napr. od 20.4.2010 a na MD išla napr. 1.5.2010, z MD išla na RD v novembri 2010 a následne v r. 2012 išla opäť na MD.
Na zdravotnej karte v personalistike som zadala dátum začiatku poistenie, čiže 20.4.2010 a to je všetko? Alebo tam musím ešte zaevidovať zmeny, že z MD išla na RD a opačne? Prosím Vás pekne o pomoc. Vďaka.
mondes
27.02.13,12:42
Prosím Vás, čo znamená žltý rámik pred menom zamestnanca?:) Vďaka.
Mila123
27.02.13,12:45
Prosím Vás, čo znamená žltý rámik pred menom zamestnanca?:) Vďaka.
žlté pole pred menom ? je to zamestnanec či dohodár, kt. si si označila.....
mondes
27.02.13,13:05
Zamestnanec na MD. To ja som si ho označila? Ani o tom neviem. Má to byť žlté, alebo nie?
KEJKA
27.02.13,13:08
Zamestnanec na MD. To ja som si ho označila? Ani o tom neviem. Má to byť žlté, alebo nie?
Je to len vyberove kriterium pre zostavy. Ak to nechces vyuzivat alebo nevieš tak dvojklikom to žlté pole odstraniš.
mondes
27.02.13,14:39
Ešte Vás poprosím, kde v olympe nájdem mesačný prehľad ktorý sa posiela na DU? Potrebujem to vytlačiť,nNeposielam ešte elektronicky.
Ivenka
27.02.13,14:41
Dokumenty - Odvod poistného - tam máš prehľad ZP, ale SP sa predsa posiela už elektronický.
Odvod dane mesačný prehľad
mondes
27.02.13,14:46
Ďakujem, ale mi ho nechce otvoriť, vraj mám vytvoriť aspoň jeden prevodný príkaz. Prosím, poraďte, ako mám ten prehľad vytvoriť, pretože už zajtra je posledný termín na odovzdanie, však?
mondes
27.02.13,14:56
Prosím Vás, poraďte mi, prečo mi ten prehľad nechce otvoriť. Vraj mám vytvoriť prevodný príkaz. Ako na to? Ďakujem pekne.
Paula
27.02.13,15:11
Klikni na ikonku "prevodný príkaz", daj generovať (každý mesiac tak treba urobiť). zadaj dátum vystavenia...cez oprav zadaj dátum úhrady v riadku pre odvod preddavkov. Je však potrebné pre odvody do poisťovní a na DÚ mať zabudované údaje v bankových účtoch a v organizácia , podnik, nastavenia zadať dátum výplaty (skutočný).
mondes
27.02.13,15:26
Klikni na ikonku "prevodný príkaz", daj generovať (každý mesiac tak treba urobiť). zadaj dátum vystavenia...cez oprav zadaj dátum úhrady v riadku pre odvod preddavkov. Je však potrebné pre odvody do poisťovní a na DÚ mať zabudované údaje v bankových účtoch a v organizácia , podnik, nastavenia zadať dátum výplaty (skutočný).

Dátum vystavenia môže byť aj dnešný? Ak mala podpísané vyhlásenie na uplatnenie NČZD, tak preddavky neplatila, však?
Tie "zabudované" údaje na bank. účtoch a v organizácia, podnik, - tak tam mám dať aj účet zamestnancov?
Paula
27.02.13,15:35
Dátum vystavenia môže byť aj dnešný? Ak mala podpísané vyhlásenie na uplatnenie NČZD, tak preddavky neplatila, však?
Tie "zabudované" údaje na bank. účtoch a v organizácia, podnik, - tak tam mám dať aj účet zamestnancov?


Ak výplaty za január, môže byť aj dnešný. Neplatenie preddavkov pri nároku na NČZD záleží od výšky príjmu. Bankové účty ohľadom zamestnancov - ak im posielaš výplatu prevodom.
mondes
27.02.13,15:40
Ešte ťa poprosím, olymp mi vyggeneroval prehľad na DU, avšak v 0. riadku sú zúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy ........ vo výšk 339,40 Eur, v riadku 1 je dátum 08.02.2013 (prečo práve tento dátum mi tam program dal?) a ostatné riadky sú nulové. Môže to byť správne? Neviem to posúdiť, pretože takéto niečo posielam prvýkrát. Ďakujem pekne.
Paula
27.02.13,15:48
Dátum ťahá z toho, čo som písala : organizácia , podnik, nastavenia..."deň určený na výplatu miezd". Tam treba napísať dátum, kedy skutočne bola výplata. Ak neboli zrazené preddavky, nebol priznaný daň. bonus, nebolo ročné zúčtovanie za r. 2012, od r.1 sú nuly.
mondes
27.02.13,18:04
Dátum ťahá z toho, čo som písala : organizácia , podnik, nastavenia..."deň určený na výplatu miezd". Tam treba napísať dátum, kedy skutočne bola výplata. Ak neboli zrazené preddavky, nebol priznaný daň. bonus, nebolo ročné zúčtovanie za r. 2012, od r.1 sú nuly.

myslíš ročné zúčtovanie dane? tak to hádam bolo, to mala ešte urobiť predošlá účtovníčka, tak dúfam, že to urobila, ale to som si nie istá. Ó Bože, mám robiť mzdy a nemám komplet podklady. Píšeš, že "ak nebolo ročné zúčtovanie... to akože nemusí byť? Veď sa to má robiť, či?
mondes
27.02.13,19:43
Dátum ťahá z toho, čo som písala : organizácia , podnik, nastavenia..."deň určený na výplatu miezd". Tam treba napísať dátum, kedy skutočne bola výplata. Ak neboli zrazené preddavky, nebol priznaný daň. bonus, nebolo ročné zúčtovanie za r. 2012, od r.1 sú nuly.

Tak potom prečo mi do prehľadu dáva dátum 8.2.2013, ak v nastaveniach mám určený deň na výplatu 10 - teho
veronikasad
27.02.13,20:02
Tak potom prečo mi do prehľadu dáva dátum 8.2.2013, ak v nastaveniach mám určený deň na výplatu 10 - teho
však pozri do kalendára - 10.2. bola nedela, posledný pracovný deň (pred splatnosťou-tak to máš nastavené) - bolo 8.2
mondes
27.02.13,20:05
Ahojte, prosím Vás, do nastavenia bankových účtov mám zadať všetky účty, t.j. účet zo ZP a SP, kde SZČO odvádza odvody, aj zamestnancov účet, kde mu SZČO posiela výplatu? Prosím, pomôžte mi s tým.
mondes
27.02.13,20:21
Jaj, to by ma ani nenapadlo. Druhýkrát už budem vedieť. Veľká vďaka.
mondes
27.02.13,20:33
Prosííím, mám všetky tieto účty zadať do "bankových účtov?" Alebo len účet SZČO, z ktorého sa vyplácala mzda zamestnancovi a odvody do SP a ZP?
veronikasad
27.02.13,20:37
Prosííím, mám všetky tieto účty zadať do "bankových účtov?" Alebo len účet SZČO, z ktorého sa vyplácala mzda zamestnancovi a odvody do SP a ZP?Mondes, veď trošku rozmýšľaj, kým zadáš otázku,. Ako chceš aby ti SW vygeneroval prevodný príkaz na mzdu zamestnanca (píšeš, že sa posiela na účet), keď do bankových účtov tento účet nezadáš.
mondes
27.02.13,21:38
Ešte Vás pekne prosím o pomoc.
1.Ak má zamestnanec mminimálnu mzdu a má podpísané vyhlásenie.... a daňový bonus si neuplatňuje, tak ten mesačný prehľad bude okrem riadku 0 nulový?
2. a čo s ročným zúčtovaním za rok 2012, ako ho tam dostanem, ak som ho ja nerobila?
Pekne prosím o vysvetlenie.
veronikasad
27.02.13,21:46
Ešte Vás pekne prosím o pomoc.
1.Ak má zamestnanec mminimálnu mzdu a má podpísané vyhlásenie.... a daňový bonus si neuplatňuje, tak ten mesačný prehľad bude okrem riadku 0 nulový?
2. a čo s ročným zúčtovaním za rok 2012, ako ho tam dostanem, ak som ho ja nerobila?
Pekne prosím o vysvetlenie.
2. Neskúšala som, ale mohlo by to takto fungovať :
Mzdy - zúčtovanie preddavkov (nastavený rok 2012) - oprav - pridaj - podklady pre zúčtovanie dane. Tam naťukáš údaje z RZD od inej účtovníčky.
mondes
27.02.13,21:53
2. Neskúšala som, ale mohlo by to takto fungovať :
Mzdy - zúčtovanie preddavkov (nastavený rok 2012) - oprav - pridaj - podklady pre zúčtovanie dane. Tam naťukáš údaje z RZD od inej účtovníčky.

Veronika, ďakujem pekne. Ale čo v prípade, ak tie podklady nebudem mať zajtra (posledný deň) k dispozícií?
Totižto ona už chodí do práce a určite zo sebou nebude mať RZD. Apropo, to RZD sa musí dokedy podať? Rozmýšľam, že čo ak ho ešte nepodala?
veronikasad
27.02.13,21:57
Veronika, ďakujem pekne. Ale čo v prípade, ak tie podklady nebudem mať zajtra (posledný deň) k dispozícií?
Totižto ona už chodí do práce a určite zo sebou nebude mať RZD. Apropo, to RZD sa musí dokedy podať? Rozmýšľam, že čo ak ho ešte nepodala?
Načo ti je zajtra RZD ? Zrejme robíš ešte len výplatu za január a v januárovej výplate by sa RZD ani robiť nemalo, lebo termín je do 15.2. (podanie žiadosti)

http://www.porada.sk/t199411-zakon-o-dani-z-prijmov-od-30-06-2012-do-31-12-2012-a.html#38

PS : Objednaj si príručku ČO má vedieť mzdová účtovníčka ...

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=%C4%8Do%20m%C3%A1%20vedie%C5%A5%20mzdov%C3%A1%20 %C3%BA%C4%8Dtovn%C3%AD%C4%8Dka%202013&source=web&cd=1&cad=rja&sqi=2&ved=0CDoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ajfaavis.sk%2F&ei=_Y8uUZj6J5OThgev04HACA&usg=AFQjCNFgN9nzkhT1rY5y03CQkZRuXj8nhQ&bvm=bv.42965579,d.d2k
mondes
27.02.13,22:08
Dátum ťahá z toho, čo som písala : organizácia , podnik, nastavenia..."deň určený na výplatu miezd". Tam treba napísať dátum, kedy skutočne bola výplata. Ak neboli zrazené preddavky, nebol priznaný daň. bonus, nebolo ročné zúčtovanie za r. 2012, od r.1 sú nuly.

Veronika, ja robím mesačný prehľad na DU, zajtra je posledný deň a viď hore zvýraznené.
mondes
27.02.13,22:18
Veronika, ďakujem pekne. Ale čo v prípade, ak tie podklady nebudem mať zajtra (posledný deň) k dispozícií?
Totižto ona už chodí do práce a určite zo sebou nebude mať RZD. Apropo, to RZD sa musí dokedy podať? Rozmýšľam, že čo ak ho ešte nepodala?
Takže Veronika, z Tvojho linku som vyčítala, že RZD sa môže podať najneskôr do konca marca. Takže bývalá účtovníčka ho možno ešte nepodala. Zajtra zistím. Tým pádom ten prehľad bude predsa nulový. Vďaka.
veronikasad
27.02.13,22:18
Načo ti je v januárovom prehľade RZD ? Ja mám už všetky prehlady odoslané a ešte som žiadnemu zamestnancovi RZD za rok 2012 neurobila.
veronikasad
27.02.13,22:21
Takže Veronika, z Tvojho linku som vyčítala, že RZD sa môže podať najneskôr do konca marca. Takže bývalá účtovníčka ho možno ešte nepodala. Zajtra zistím. Tým pádom ten prehľad bude predsa nulový. Vďaka.
RZD sa nikde nepodáva, to zostáva zamestnávatelovi. Do 31.3.2013 podáva zamestnávatel na DU ročné Hlásenie=sumár mesačných prehladov za rok 2012. Kúp si tú publikáciu, čo som ti priložila. Odoberám ju už niekolko rokov. Je tam podrobný popis na vyplnenie mzdových tlačív.
mondes
27.02.13,22:27
Musíš správne zadať všetky zmeny za trvania prac.pomeru, lebo budeš mať neskôr problém s ELDP.

Veronika, ešte sa vrátim k tomu. Prosím ťa, ak nejaký zamestnanec robí u jedného zamestnávateľa 10 rokov a mzdová účtovníčka (externá) sa po napr. 8 rokoch vymení, tak to musí do personalistiky nahádzať celých 8 rokov? To snáď nie, mne dali zabrať aj tie 2 roky.:)

A ešte prosím o radu, o ktorú som už myslím prosila a nikto nereagoval.
Čo všetko si potrebujem vytlačit a založiť k jednému zamestnancovi po vypracovaní mzdy?
Mám banálne otázky, ale fakt som to ešte nerobila, tak sa učím a za väčšinu vedomosti, čo sa olympu týka, vďačím tebe.
veronikasad
27.02.13,22:33
Veronika, ešte sa vrátim k tomu. Prosím ťa, ak nejaký zamestnanec robí u jedného zamestnávateľa 10 rokov a mzdová účtovníčka (externá) sa po napr. 8 rokoch vymení, tak to musí do personalistiky nahádzať celých 8 rokov? To snáď nie, mne dali zabrať aj tie 2 roky.:)

A ešte prosím o radu, o ktorú som už myslím prosila a nikto nereagoval.
Čo všetko si potrebujem vytlačit a založiť k jednému zamestnancovi po vypracovaní mzdy?
Mám banálne otázky, ale fakt som to ešte nerobila, tak sa učím a za väčšinu vedomosti, čo sa olympu týka, vďačím tebe.
Do OLYMPu si musíš nahrať zmeny (MD, RD) a údaje z ELDP aj za predch.roky, aby ti pri odchode zamestnanca vytlačilo jeden ELDP, inak ho budeš musieť vypisovať ručne. Mzdy nanovo nahadzovať za predch.roky nemusíš, stará účtovníčka by však mala odovzdať mzdovú a personálnu agendu, vrátane mzdových listov, ELDP, mesačných výákazov do ZP a SP, a prehladov a Hlásení na DU. Tieto všetky doklady, vrátane pracovných zmlúv, budeš potrebovať (a predkladať - starú účtovníčku majitel už hľadať nebude) kontrole z DU, ZP a SP.

K druhej otázke - dnes sa mi už písať nechce,
mondes
27.02.13,22:34
Načo ti je v januárovom prehľade RZD ? Ja mám už všetky prehlady odoslané a ešte som žiadnemu zamestnancovi RZD za rok 2012 neurobila.

Tak potom prečo Paula písala, že ak nebolo žiadne ročné zúčtovanie za rok 2012....
Myslela som si, že ak sa urobí RZD, tak sa to uvedie v prehľade ale asi som zle myslela.
..a to, že RZD sa nepodáva na DU, to je pre mňa novinka, som myslela, že je to ako DP typ A.
veronikasad
27.02.13,22:36
Tak potom prečo Paula písala, že ak nebolo žiadne ročné zúčtovanie za rok 2012....
Myslela som si, že ak sa urobí RZD, tak sa to uvedie v prehľade ale asi som zle myslela.
..a to, že RZD sa nepodáva na DU, to je pre mňa novinka, som myslela, že je to ako DP typ A.
V Prehľade sa uvádzajú nedoplatky, príp. preplatky, nárok na zamestnaneckú prémiu. Ale nemusí to byť v januárovom ...

Mondes, investuj do tej publikácie, stojí za to ... Aj na Drakovi ešte stále šetríš, už sa ti mohla investícia vrátiť bezplatnou účasťou na seminári p. Mihála.
mondes
27.02.13,22:36
K druhej otázke - dnes sa mi už písať nechce,[/QUOTE]

Ale niekedy mi to napíšeš, však? ;) A za všetky odpovede veľké ďakujem.
veronikasad
27.02.13,22:37
K druhej otázke - dnes sa mi už písať nechce,

Ale niekedy mi to napíšeš, však? ;) A za všetky odpovede veľké ďakujem.[/QUOTE]
Požičiam ti radľšej tú publikáciu
mondes
27.02.13,22:39
V Prehľade sa uvádzajú nedoplatky, príp. preplatky, nárok na zamestnaneckú prémiu. Ale nemusí to byť v januárovom ...

Mondes, investuj do tej publikácie, stojí za to ... Aj na Drakovi ešte stále šetríš, už sa ti mohla investícia vrátiť bezplatnou účasťou na seminári p. Mihála.
Nad Drakom som už rozmýšľala, ale teraz neviem, či tú publikáciu, aleb Draka. Obidve by bolo asi nateraz veľa:cool:.
veronikasad
27.02.13,22:40
Napíš mi cez pochvalu svoju adresu do profilu (hneď ju zmažem) zajtra idem na poštu, pošlem ti tú knižku.
mondes
27.02.13,22:53
Veronika, ale ja sa tam neviem dostať.
mondes
20.03.13,13:00
Ahojte, skúsim aj tu sa opýtať. Ak posielate výkazy do ZP z olympu, tak Vám ich bez problémov zoberie? Idem prvýkrát podať elektronicky, ale mi vypisuje, že vraj ten formát nie je podporovaný či čo. Aj som volal do ZP, ale mi povedali, že to bude problém v Olympe. Pomôžete mi s tým? Aký je postup podania výkazu do ZP z Olympu? Exportovala som si ho do počítača. A prihlásila som sa do ZP. A ďalej? Vďaka.
Ivenka
20.03.13,13:03
v príslušnej ZP si dáš podacie miesto a podáš...vyhľadať dokument...podpísať....
nedávno som podávala neboil problém.
Do ktorej ZP podávaš ?
mondes
20.03.13,13:06
Do VšZP. Ale mne sa tam okienko na podpísanie vôbec neobjaví. Prosím ťa, napíš mi presne, na čo mám kliknúť.
mondes
20.03.13,13:38
Prosím Vás, vypisuje mi, že typ elektronického dokumentu sa nepodarilo identifikovať.Ide o nepodporovaný typ dávky, alebo súbor nezopovedá požadovanému formátu. ....
Prosím Vás, čo to znamená?
mondes
20.03.13,14:12
Keďže sa moja otázka týka aj Olympu, tak zadám môj problém aj tu. Takže skúsim sama:

cez Prihlásenie sa prihlásim
kliknem na podacie miesto, potom na podanie, dám prehľadávať, potom vložiť, a tu mi píše toto

Upozornenie




Typ el. dokumentu sa nepodarilo identifikovať! Ide o nepodporovaný typ dávky alebo súbor nezodpovedá požadovanému formátu! Povolené typy dávok pre platiteľa D514, D601, D580, D590, . Čo to znamená?
mondes
20.03.13,14:33
Tak, už som na to prišla (asi). Ale mi vypisuje chybu, číslo platiteľa poistného. Prosím Vás, odkiaľ ho mám získať a ako ho mám vpísať, aby sa mi dostalo do výkazu? Ďakujem pekne.
mondes
20.03.13,14:51
Prosííím Vás pekne, ako zadám v Olympe číslo platiteľa poistného tak, aby sa mi premietlo do výkazu?
mondes
20.03.13,14:59
Prosííím Vás pekne, ako zadám v Olympe číslo platiteľa poistného tak, aby sa mi premietlo do výkazu?

Nikto nevie?
mondes
20.03.13,15:24
Prosííím Vás pekne, ako zadám v Olympe číslo platiteľa poistného tak, aby sa mi premietlo do výkazu?

??? Pýtam sa nejakú blbosť? Jednoducho nechce mi zobrať mesačný výkaz do ZP, lebo mi hlási chybu, že nemám číslo platiteľa poistného. A neviem, kde ho v olympe zadať, aby mi ho vygenerovalo do výkazu. Vďaka.
mondes
20.03.13,15:48
??? Pýtam sa nejakú blbosť? Jednoducho nechce mi zobrať mesačný výkaz do ZP, lebo mi hlási chybu, že nemám číslo platiteľa poistného. A neviem, kde ho v olympe zadať, aby mi ho vygenerovalo do výkazu. Vďaka.

Prosíím, neviem sa ´dalej pohnúť. Má to niečo spoločné s olympom, alebo to číslo mám vpísať v elektr. pobočke?
veronikasad
20.03.13,15:59
Prosíím, neviem sa ´dalej pohnúť. Má to niečo spoločné s olympom, alebo to číslo mám vpísať v elektr. pobočke?
Máš nahratý účet pre prísl.zdr.poisťovňu ? Generovala si prevodný príkaz ?
mondes
20.03.13,16:03
Máš nahratý účet pre prísl.zdr.poisťovňu ? Generovala si prevodný príkaz ?

Hmm, ani jedno, ani druhé. Ako mám pri tom postupovať? Vďaka.
mondes
20.03.13,16:13
Veronika, práve študujem ten manuál.
Paula
20.03.13,16:27
Niekedy je rýchlejšie a užitočnejšie spôsobom pokus/omyl. Tak si to zapamätáš navždy.
Airamz
20.03.13,18:13
Pre čísla účtov Sociálnej poisťovne pripájam link : http://www.socpoist.sk/cisla-uctov-pobociek-socialnej-poistovne-v-statnej-pokladnici/719s - neviem, ktorú pobočku máš. Pre mesačný výkaz, ako aj pre výkaz poistného a príspevkov bude rovnaké číslo účtu, aj variabilný symbol, ale musíš presne definovať ešte špecifický symboll - prikladám tiež zo stránky "socpoist.sk".
mondes
21.03.13,06:42
Prosím Vás, ak som omylom dala generovať výplatu zamestnankyni, ktorá je na MD, tak ako ju stornujem, aby mi nevchádzala do výkazu? Včera som posielala výkaz do ZP a hlásilo mi takúto chybu. V Olympe som dala vymazať mzdu, ale aj tak ju vo výkaze do ZP mám. Ďakujem.
mondes
21.03.13,06:55
...má vôbec figurovať žena na MD vo výkaze ZP alebo nie?
veronikasad
21.03.13,07:01
Pracovníčka je na materskej alebo rodičovskej dovolenke ? Nahlásila si zmenu do ZP ?
mondes
21.03.13,07:05
Pracovníčka je na materskej alebo rodičovskej dovolenke ? Nahlásila si zmenu do ZP ?

Od novembra je opäť na materskej, do SP bola hlásená zmena (bývalá účtovníčka) a v ZP má ukončenie.
veronikasad
21.03.13,07:07
Od novembra je opäť na materskej, do SP bola hlásená zmena (bývalá účtovníčka) a v ZP má ukončenie.
Ukončenie sa nahlasuje až nástupom na rodičovskú dovolenku.
mondes
21.03.13,07:13
Ukončenie sa nahlasuje až nástupom na rodičovskú dovolenku.

Jémine, a čo mám teraz robiť? Volala som do call centra a bolo mi povedané, že má tam ukončenie kódom 2k. Ona totižto v r. 2012 bola na RD a od novembra 2012 je opäť na MD. Bolo to potrebné zrejme nahlásiť na ZP Čo mám teraz robiť?:confused:
mondes
27.03.13,03:53
Ahojte, prosím Vás, ak chcem požiadať DU o vrátenie preddavkovej dane, tak vytlačím si žiadosť o vrátenie preddavkovej dane z ročného zúčtovania, však? Ale v tej žiadosti sa píše, že prikladáme prehľad za rok 2012. Prosím Vás, je to povinnosť k žiadosti prikladať prehľad? Totižto neviem, či mám volať bývalú účtovníčku, lebo ja r. 2012 v programe nemám. Mzdy robím až od r. 2013. Vďaka.
mondes
27.03.13,09:26
Ahojte, prosím Vás, ak chcem požiadať DU o vrátenie preddavkovej dane, tak vytlačím si žiadosť o vrátenie preddavkovej dane z ročného zúčtovania, však? Ale v tej žiadosti sa píše, že prikladáme prehľad za rok 2012. Prosím Vás, je to povinnosť k žiadosti prikladať prehľad? Totižto neviem, či mám volať bývalú účtovníčku, lebo ja r. 2012 v programe nemám. Mzdy robím až od r. 2013. Vďaka.

Posúvam
mondes
27.03.13,17:13
Ahojte, prosím Vás, ak chcem požiadať DU o vrátenie preddavkovej dane, tak vytlačím si žiadosť o vrátenie preddavkovej dane z ročného zúčtovania, však? Ale v tej žiadosti sa píše, že prikladáme prehľad za rok 2012. Prosím Vás, je to povinnosť k žiadosti prikladať prehľad? Totižto neviem, či mám volať bývalú účtovníčku, lebo ja r. 2012 v programe nemám. Mzdy robím až od r. 2013. Vďaka.

Prosím Vás, je to povinnosť, ak chcem požiadať o vrátenie dane z ročného zúčtovania?
mondes
27.03.13,17:37
Ahojte, prosím Vás, ak chcem požiadať DU o vrátenie preddavkovej dane, tak vytlačím si žiadosť o vrátenie preddavkovej dane z ročného zúčtovania, však? Ale v tej žiadosti sa píše, že prikladáme prehľad za rok 2012. Prosím Vás, je to povinnosť k žiadosti prikladať prehľad? Totižto neviem, či mám volať bývalú účtovníčku, lebo ja r. 2012 v programe nemám. Mzdy robím až od r. 2013. Vďaka.

Nikto mi nevie odpovedať?
KEJKA
27.03.13,17:48
Ahojte, prosím Vás, ak chcem požiadať DU o vrátenie preddavkovej dane, tak vytlačím si žiadosť o vrátenie preddavkovej dane z ročného zúčtovania, však? Ale v tej žiadosti sa píše, že prikladáme prehľad za rok 2012. Prosím Vás, je to povinnosť k žiadosti prikladať prehľad? Totižto neviem, či mám volať bývalú účtovníčku, lebo ja r. 2012 v programe nemám. Mzdy robím až od r. 2013. Vďaka.no bývalá účtovníčka mala všetko vytlačiť a dať k dispozícii, ako robíš RZD, ked nemáš mzdy za rok 2012?
čo všetko treba priložiť, je asi v rukách tetušky na DU. Ja som dala prehľad RZD za pracovníkov a firma dostala list, že do 15 dní treba predložiť RZD za každého pracovníka a doklad o vyplatení RZD pracovníkovi.
mondes
28.03.13,05:24
no bývalá účtovníčka mala všetko vytlačiť a dať k dispozícii, ako robíš RZD, ked nemáš mzdy za rok 2012?
čo všetko treba priložiť, je asi v rukách tetušky na DU. Ja som dala prehľad RZD za pracovníkov a firma dostala list, že do 15 dní treba predložiť RZD za každého pracovníka a doklad o vyplatení RZD pracovníkovi.
Ďakujem, RZD robila ešte bývalá účtovníčka, ja som si do softu ručne nahodila len výsledok z neho.

Prosím Vás ešte, ak potrebujem podať opravný mesačný výkaz do ZP, kde si to prepíšem, že ide o opravný? V programe, alebo priamo na stránke VžZP?
A ďalšia vec, keď posielam MV do ZP, tak mám tam uvedený výplatný deň 8., ale chcela by som to zmeniť na posledný deň v mesiaci. Kde to prosím Vás mám zmeniť? Vďaka.
KEJKA
28.03.13,19:37
Prosím Vás ešte, ak potrebujem podať opravný mesačný výkaz do ZP, kde si to prepíšem, že ide o opravný? V programe, alebo priamo na stránke VžZP?
A ďalšia vec, keď posielam MV do ZP, tak mám tam uvedený výplatný deň 8., ale chcela by som to zmeniť na posledný deň v mesiaci. Kde to prosím Vás mám zmeniť? Vďaka.
na stránke VšZP to nezmeníš, lebo načítaš dávku a posielaš. presne v novej verzii neviem, ale pozri pri tlači v tabuľke v strede dole je lišta "nastavenia" a tam si zaklikneš, že opravný
výplatný deň vypisuješ v podnikových nastaveniach, tiež to musíš preklikať, presne neviem, ale je pri údaji o dlžke prac.týždňa. výplatný deä nemôžeš posunúť, ak to nemáš zadané pri registrácii v ZP.
mondes
15.04.13,22:03
Ahojte, prosím Vás, ak zamestnáme ženu na dohodu o VP,ktorá je na MD (u iného zamestnávateľa), ako ju natipujem v programe? Musím vedieť aj dátum, odkedy je na MD? Vďaka.
mondes
16.04.13,05:43
Ahojte, prosím Vás, ak zamestnáme ženu na dohodu o VP,ktorá je na MD (u iného zamestnávateľa), ako ju natipujem v programe? Musím vedieť aj dátum, odkedy je na MD? Vďaka.

Prosím.
mondes
16.04.13,06:32
A ďalší problém. Prosím Vás, ak chcem zadať do olympu ZP Union, tak ako číslo platiteľa uvediem čo? Odkiaľ ho vyčítam? Zatiaľ sme výkazy do Union-u neposielali. Prosííím Vás o pomoc.
Airamz
16.04.13,06:56
Číslo platiteľa poistného = VS = IČO + 00 - pre všetky ZP.
mondes
16.04.13,10:26
Prosím Vás o radu. Ak má dohodár podpísané Vyhlásenie ...., tak v personalistike zakliknem Prehlásenie o dani a taktiež Odpočet nezdaniteľnej časti na zamestnanca. Však?
A pri dohodárovi s nepr. príjmom zakliknem sviatok platiť priemerom? Ďakujem veľmi pekne.
mondes
16.04.13,11:06
Prosím Vás o odpoveď na vyššie uvedený príspevok a ešte k tomu:

Ak máme na dohodu s nepr. príjmom ženu na MD (nemá u nás trvalý PP) kde to prosím Vás uvediem v programe? Ďakujem pekne.
mondes
16.04.13,11:24
Prosíím pekne.
mondes
16.04.13,14:49
Prosím Vás o odpoveď na vyššie uvedený príspevok a ešte k tomu:

Ak máme na dohodu s nepr. príjmom ženu na MD (nemá u nás trvalý PP) kde to prosím Vás uvediem v programe? Ďakujem pekne.
Prosím Vás, asi sa táto skutočnosť nikde v olympe neuvádza, však?
mondes
16.04.13,18:48
Prosím Vás, asi sa táto skutočnosť nikde v olympe neuvádza, však?

???
KEJKA
16.04.13,19:34
Prosím Vás o radu. Ak má dohodár podpísané Vyhlásenie ...., tak v personalistike zakliknem Prehlásenie o dani a taktiež Odpočet nezdaniteľnej časti na zamestnanca. Však?.........áno
A pri dohodárovi s nepr. príjmom zakliknem sviatok platiť priemerom? Ďakujem veľmi pekne.
ja sviatok dohodárom nepreplácam, dávam NIE.
a žena na MD, ktorá u vás začne pracovať na dohodu, tak vyplníš ako zamestnanca=dohodára, čo chceš kde uvádzať?
mondes
17.04.13,06:08
ja sviatok dohodárom nepreplácam, dávam NIE.
a žena na MD, ktorá u vás začne pracovať na dohodu, tak vyplníš ako zamestnanca=dohodára, čo chceš kde uvádzať?

Uuuf, ďakujem Vám veľmi pekne.

... len som si nebola istá, že keď je na MD, či to nemám poznačiť niekde, aby to bolo uvedené vo výkaze. Ale už chápem. U nás bude ako dohodár a u svojho zamestnávateľa ako žena na MD. Vďaka.
mondes
18.04.13,09:26
Ahojte, prosím Vás, priemer na dovolenku program automaticky prepočíta?
Ďakujem veľmi pekne.
Dadena
18.04.13,11:08
Áno, automaticky sa to štvrťročne prepočítava. Jedine, keby ste brali firmu od nejakého iného účtovníka a aby ste nemuseli spätne nahrávať predchádzajúce obdobie napr. rok 2012 tak na karte zamestnanca, personálne údaje - údaje z iného softwéru zadáte požadované hodnoty a prepočíta Vám to dovolenkový priemer, ak by bol zamestnanec v roku 2013 PN tak aj priemer na nemoc a dajú sa tam doplniť aj údaje pre ELDP.
mondes
29.04.13,10:10
Ahojte, prosím Vás, musím uvádzať v personalistike, akú má ZP zamestnanec - dohodár, ktorý je na dôchodku? Má to nejaké opodstatnenie, ak ZP neplatí? Ďakujem pekne.
truch
29.04.13,10:21
Ahojte, prosím Vás, musím uvádzať v personalistike, akú má ZP zamestnanec - dohodár, ktorý je na dôchodku? Má to nejaké opodstatnenie, ak ZP neplatí? Ďakujem pekne.
Nemá to opodstatnenie, ja neuvádzam:)
mondes
29.04.13,10:39
Ďakujem.
mondes
29.04.13,23:20
Výkaz príspevkov sa posiela pri nepravidelnom príjme.

http://www.socpoist.sk/ext_dok-poistne_01022013_poucenie-na-vyplnenie-vykazu-poistneho-a-prispevkov-platneho-od-112013/54825c

Ahojte, prosím Vás, ak mám 2 zamestnancov z prav. príjmom a 10 dohodárov s nepr. príjmom, tak za zamestnancov posielam mesačný výkaz a za dohodárov výkaz poistného a príspevkov? Ďakujem.
KEJKA
30.04.13,17:41
Ahojte, prosím Vás, ak mám 2 zamestnancov z prav. príjmom a 10 dohodárov s nepr. príjmom, tak za zamestnancov posielam mesačný výkaz a za dohodárov výkaz poistného a príspevkov? Ďakujem.
Presne tak.
mondes
30.04.13,19:18
Ďakujem pekne, no mám ďalšiu otázku. Poslala som prihlášky a odhlášky do ZP na dni, kedy skutočne pracovali na základe dochádzky. Avšak dohody sme mali uzavreté s väčším počtom ľudí, ako figurovalo na dochádzke. Niektorí vôbec nenastúpili do práce a robili sme im zrušenie prihlásenia do SP. No stala sa mi taká vec, že s jednou dohodárkou sme taktiež mali uzatvorenú dohodu, ale na dochádzke nebola, tak som jej neodklikla v ZP žiadny odpracovaný deň. Urobila som prihlášky aj odhlášky kódom 2D a poslala do ZP. Avšak tá spomínaná dohodárka u nás nejaké dni odpracovala, (mala zvlášť dochádzku, ktorú mi zamestnávateľ neposkytol) a potrebujem to v ZP opraviť. Je možné poslať z Olympu novú prihlášku a odhlášku na túto dohodárku, ale ako to mám opraviť, aby to bolo OK? V SP bola nahlasená a výkaz posielam, až keď urobím mzdy, takže tam žiadny problém by nemal byť. Ďakujem pekne.
KEJKA
30.04.13,20:04
ja sa tiež trápim s opravou prihlášky, ktorú som podala s kodom 2D, ale ku ktorej mi SW vygeneroval hned aj ukončenie, čo som si "nevšimla". Teraz som posielala prihlášku správne, aj ju zdanlivo akceptovali, ale na výkaz mi prišiel protokol o sémantických chybách, z ktorých je zrejmé, že toho zam-ca neevidujú.
Takže neviem ako to opraviť, ide o VšZP, neviem vstúpiť do prihlášky a opraviť ju manuálne.
Ešte idem teraz poslať opravnú prihlášku - uvidím, čo to spraví, ale aj riadnu mi akceptovalo, tak nechápem.
Budu tam mať dve riadne /pritom sa budú líšiť, lebo na jednej je končenie a na druhej nie je a k tomu ešte budú mať správnu s označením opravná.
Tiež robím v Olympe, takže viem, že sa dá vygenerovať prihláška aj odhláška - ale odporúčam ju generovať ako opravný dokument, lebo aspoň toot viem potvrdiť, že riadny ti nezoberú. Alebo im trvá viac dní kým prepoja databázy s dokumentami?
​Daj vedieť ako si dopadla. Inak, ja som dnes poslala všetko poštou aj s vysvetlivkami.
mondes
01.05.13,08:30
No myslím, že mne sa to podarilo opraviť. Zatiaľ je to opravné podanie v spracovaní, tak uvidím neskôr. Ale v Olympe som to urobila takto:
Vybrala som si v Personalistike konkrétnu dohodárku, opravila som jej počet odpracovaných dní na záložke Zdravotné poistenie a znovu cez Exporty - Export Zdravotného poistenia - Prihlášky a odhlášky - vybrala som si konkrétnu ZP, čiže VšZP - a tam som si zaklikla, že ide o Prihlášku aj Odhlášku, ďalej som si zaklikla, že ide o Opravné hlásenie, ďalej som si zaklikla -Aktuálny riadok (v Personalistike "stojím" na konkrétnej dohodárke) a som potvrdila OK. Keď som si vygenerovala na obrazovku Prihlášky aj odhlášky dohodárov, už bola tam aj ona, takže si myslím, že je to OK.
mondes
01.05.13,08:32
Áno, ak opravujem, tak musím zakliknúť , že ide o "Opravné hlásenie."
mondes
01.05.13,08:36
ja sa tiež trápim s opravou prihlášky, ktorú som podala s kodom 2D, ale ku ktorej mi SW vygeneroval hned aj ukončenie, čo som si "nevšimla". Teraz som posielala prihlášku správne, aj ju zdanlivo akceptovali, ale na výkaz mi prišiel protokol o sémantických chybách, z ktorých je zrejmé, že toho zam-ca neevidujú.
Takže neviem ako to opraviť, ide o VšZP, neviem vstúpiť do prihlášky a opraviť ju manuálne.
Ešte idem teraz poslať opravnú prihlášku - uvidím, čo to spraví, ale aj riadnu mi akceptovalo, tak nechápem.
Budu tam mať dve riadne /pritom sa budú líšiť, lebo na jednej je končenie a na druhej nie je a k tomu ešte budú mať správnu s označením opravná.
Tiež robím v Olympe, takže viem, že sa dá vygenerovať prihláška aj odhláška - ale odporúčam ju generovať ako opravný dokument, lebo aspoň toot viem potvrdiť, že riadny ti nezoberú. Alebo im trvá viac dní kým prepoja databázy s dokumentami?
​Daj vedieť ako si dopadla. Inak, ja som dnes poslala všetko poštou aj s vysvetlivkami.

Vstúpiť do prihlášky sa zrejme nedá. Nebolo by lepšie pre budúcnosť v takomto prípade stornovať prihlášku a vygenerovať nanovo, už opravenú a poslať?
KEJKA
01.05.13,10:29
Vstúpiť do prihlášky sa zrejme nedá. Nebolo by lepšie pre budúcnosť v takomto prípade stornovať prihlášku a vygenerovať nanovo, už opravenú a poslať?
Ja by som aj rada stornovala podanu prihlasku ale sa nedá
preto som poslala novu ale ako opravné podanie
​tak som zvedavá čo na to VšZP
maria-
02.05.13,11:41
Je treba poslať najprv storno prihlášky 2D X s dátumom prihlásenia a následne novú prihlášku . Ak to nejde tak to len daj do typovania na ich stránke.
KEJKA
02.05.13,19:11
poslala som prihlášku ako riadnu - po oprave a došiel mi protokol o úspešnom spracovaní
poslala som znova tú istú prihlášku ako opravné podanie - tiež mi došiel protokol o úspešnom spracovaní. Takže teraz čakám na písomné vyjadrenie VšZP, lebo som všetko poslala aj listom.
mondes
13.05.13,07:38
Ahojte, prosím Vás náhrady mzdy program automaticky prepočíta? Nemusím sa tým zaťažovať? Ďakujem pekne.
VERONIKA6
13.05.13,10:22
Náhrdy mzdy program automaticky prepočíta.
nika.sum
14.05.13,10:56
Ahoj, prosim Vas, mam zauctovat mzdy podla vystupu od mzdarky a neviem sa s nou zladit. Potrebujem aby mi poslala za kazdeho zamestnanca vystup z ktoreho viem bez problemov vycita ZP - org, ZP - zamest., SP org. a SP zamest. a samozrejme vsetky ostatne udaje potrebne k zauctovaniu. Robi v programe OLYMP, co si mam od nej ziadat? Dakujem za radu, lebo som uz zufala, nechce sa mi zauctovavat tak ze si socialnu poistovnu budem musiet nascitavat, alebo kazde poistenie z SP uctovat zvlast
VERONIKA6
14.05.13,11:09
Pýtaj si výkazy preddavkov aj s prílohami.
nika.sum
14.05.13,12:30
Napisala som jej, tak snad mi to posle. To je v OLYMPe take zlozite, ked potrebujem vystup na kazdeho zamestnanca zvlast? Dakujem velmi pekne.
KEJKA
14.05.13,14:59
To ti pomozu asi len mzdove listy ked to chces mat podla pracovnikov
nika.sum
14.05.13,18:11
aha, lebo od ostatnych ked dostavam, tak to mam pekne rozuctovane po pracovnikov, vola sa to rekapitulacia. Mne by nevadili mzdove listy, ale aj tie ked mi poslala, tak tam nemam celkovo vycislenu socialku, len zvlast po jednotlivych poisteniach...
avalik
28.05.13,12:17
nove otazky do debaty uz nepridavajte - zadavajte samostatne otazky, resp. suvisiace otazky s vystiznym nazvom