Michelle Van den Noort
30.01.11,15:37
Rada by som sa spytala ci existuje nejaky sposob ako sa zbavit skolky,ktora vznikla bez nasho suhlasu vo vedlajsom rodinnom dome.
Susedia prenajali ich rodinny dom najomcovi,ktory si v nom zriadil sukromnu skolku s 25 detmi. Samozrejme ze sa na nazor susedov nikto nepytal a teraz nas rusi hluk malych deti (a to este je zima,takze v zahrade sa nemozu hravat). O blokovani prakovacich miest rodicmi pred okolitymi domami ani nehovorim. Vdaka za nazory.
digehe1
30.01.11,14:45
myslím,že ako susedia, ste tiež mali do toho čo povedať......ak Vás dotyční susedia neoslovili, myslím,že to mal spraviť ten,kto im to povolenie vydal,napr.OU,alebo vyššie orgány.........
zk24
30.01.11,15:03
A to niekomu vadia hrajuce sa deti? :eek: Keby slo o internaty, tak nepoviem... My sme mali za domom skolku cely zivot. Spredu jasle, zo zadu skolku... Nikdy mi deti nevadili. A ked raz budem mat svoje, tak dufam ze skolka bude velmi blizko
Michelle Van den Noort
30.01.11,15:38
To je trosku zavadzajuca odpoved, ze ci nam vadia hrajuce sa deti :) pravdupovediac 3 deti u susedov nam nevadia. Ale asi tazko si predstavite aky hluk robi 20 deti v rodinnom dome a v lete hlavne ked sa budu hravat na zahrade. Stari rodicia uz nie su najmladsi a radi by sme im dopriali pokojnu starobu ak by sa dalo.
buchač
30.01.11,15:50
Rada by som sa spytala ci existuje nejaky sposob ako sa zbavit skolky,ktora vznikla bez nasho suhlasu vo vedlajsom rodinnom dome.
Susedia prenajali ich rodinny dom najomcovi,ktory si v nom zriadil sukromnu skolku s 25 detmi. Samozrejme ze sa na nazor susedov nikto nepytal a teraz nas rusi hluk malych deti (a to este je zima,takze v zahrade sa nemozu hravat). O blokovani prakovacich miest rodicmi pred okolitymi domami ani nehovorim. Vdaka za nazory.


A to niekomu vadia hrajuce sa deti? :eek: Keby slo o internaty, tak nepoviem... My sme mali za domom skolku cely zivot. Spredu jasle, zo zadu skolku... Nikdy mi deti nevadili. A ked raz budem mat svoje, tak dufam ze skolka bude velmi blizko

...veľký to rozdiel ...:rolleyes:

Aj mňa by asi trafil šľak , keby som mal zrazu ...z ničoho nič vo vedľajšej záhrade 25 deciek ...:mad:
Autá by som som raz dva poriešil ...;)
zk24
30.01.11,16:04
Neviem, mne by to asi az tak nevadilo. Som zvyknuta na hluk (Petrzalka). A 20 rokov som zila tak, ze po vyjdeni z brany asi tak 8 metrov zacinal plot skolky (mozno blizsie ako z terasy do cudzej zahrady). Dokonca ma bavilo cumiet na ne z okna a rehotat sa ked jedno ukradlo tomu druhemu hracku, jak blavúňal :D

Detsky krik je celkom prijemny, taky stebot to bol iba... Ok, auta mozno by vadili, ale zas tie auta dojdu, vysadia deti a idu, nie? neviem. mne pred panelakom parkuje asi tak 432 aut....
Pikoška
30.01.11,16:12
...veľký to rozdiel ...:rolleyes:

Aj mňa by asi trafil šľak , keby som mal zrazu ...z ničoho nič vo vedľajšej záhrade 25 deciek ...:mad:
Autá by som som raz dva poriešil ...;) Aj mňa by trafil šľak, ak by som ešte prečítal niečo podobné o deťoch. Keď som bol v Grónsku, čumel som ako puk, čo znamená pojem " DIEŤA"! Úctu, vážnosť, budúcnosť. Ale prepáč, až teraz som si uvedomil, že som doma.:mad:
Ice dive
30.01.11,16:18
a tá škôlka má akú prevádzkovú dobu? však štandardný pracovný čas vo väčšine povolaní je od 8:00 - 18:00 takže predpokladám, že toto je najkritickejšia doba výskytu (robenie kriku...) detí... takže so sťažnosťou na rušenie kľudu veľmi neuspejete... taktiež záleží od ďalších susedov ak sú v tomto čase v práci tak možno ani nepostrehli škôlku v okolí... a cez víkend asi dom zíva prázdnotou...

jediné čo ma napadá, je obrátiť sa na miestny úrad... možno ak by som chcel byť naozaj za zlého obrátiť sa na hygienikov a pod či daná nehnuteľnosť splňa potrebné parametre ako napríklad počet WC a či sú rozdelené pánske / dámske a pod... Ministerstvo školstva, či majú všetky papiere v poriadku a pod... avšak rátajte s tým, že ak zlikvidujete susedovi dobre platiaceho nájomníka Vaše susedské vzťahy nebudú najlepšie a na odvetu tam môže spraviť niečo iné, a potom si poviete, zlatá destká škôlka... (napríklad škôlku pre domácich miláčikov a 20 -30 psov v jednom dome spraví viac hluku ako jedna detská škôlka:).. skúste radšej nájsť dajaký kompromis..
durisovad
30.01.11,16:18
Deti v skolke ani na zahrade urcite nebudu v dobe nocneho kludu. Mne by taketo susedstvo vobec nevadilo, prave naopak. Ved to nebude horda sarvancov, ale budu mat program a dozor.
Ice dive
30.01.11,16:32
To je trosku zavadzajuca odpoved, ze ci nam vadia hrajuce sa deti :) pravdupovediac 3 deti u susedov nam nevadia. Ale asi tazko si predstavite aky hluk robi 20 deti v rodinnom dome a v lete hlavne ked sa budu hravat na zahrade. Stari rodicia uz nie su najmladsi a radi by sme im dopriali pokojnu starobu ak by sa dalo.
a nebolo by starým rodičom najlepšie uprostred tej škôlky s malými deťmi? (teda záleží od ich zdravotného stavu) ale keď si spomeniem na moje dávne detské časy vždy som ako dieťa rád počúval príbehy a zážitky, ktoré rozprávali starý ľudia... a zase na oplátku aj starým ľuďom určite dobre padne, ak budú stredobodom pozornosti kŕdla malých detí, ktoré dychtivo budú očakávať ďalší príbeh a dajú rodičom pocit dôležitosti... určite ich to omladí a predlži im to život...:D:D:D
petrako
30.01.11,17:29
A to niekomu vadia hrajuce sa deti? :eek: Keby slo o internaty, tak nepoviem... My sme mali za domom skolku cely zivot. Spredu jasle, zo zadu skolku... Nikdy mi deti nevadili. A ked raz budem mat svoje, tak dufam ze skolka bude velmi blizko
...................
Pičuš , ze tebe deti nevadili to neznamena ze nemozu iným!!!!!!!!Podla tvojho vyjadrenia, budés ta typical ****, co si mysli ze jej detom nik cudzi nedopraje a len imch obmedzuje!!!!!Mala by si potratit skor ako porodis,,,,,
petrako
30.01.11,17:32
Pičuš zk24, ze tebe deti nevadili to neznamena ze nemozu iným!!!!!!!!Podla tvojho vyjadrenia, budés ta typical ****, co si mysli ze jej detom nik cudzi nedopraje a len imch obmedzuje!!!!!Mala by si potratit skor ako porodis,,,,,
buchač
30.01.11,17:33
Aj mňa by trafil šľak, ak by som ešte prečítal niečo podobné o deťoch. Keď som bol v Grónsku, čumel som ako puk, čo znamená pojem " DIEŤA"! Úctu, vážnosť, budúcnosť. Ale prepáč, až teraz som si uvedomil, že som doma.:mad:

...ale šak sa vráť ...medzi medvede a tulene ...;):---:D

Teraz vážne ...:rolleyes:

Uvedomuješ , respektíve neuvedomuješ si asi čo vravíš , alebo čo ja vravím ...
Takže pome na to ....
Pred cca 1-2 rokmi sme si kúpili chalúpku v krásnej tichej dedinke ...kvôli oddych , relaxu , hubám ...........................................
Solídny peniaz som za to dal , no neľutujem ...aj tento víkend som tam bol ...
No neviem si predstaviť , že by zrazu sa takýto problém vyskytol . Zle nedobre by bolo ...
Utiekli sme , utekáme z mesta do tej oázy kľudu - preč od rámusu , dopravy , hurhaja , bordelu , prachu , ožranov ....a keď sa z balkóna vykloním , nie 25 detí vrieska , ale do tých 200 .......
Niekedy sa nedalo zaspať , keď som po 24 - ke bol ...
Ale aj tam sú deti , v tej oáze , dokonca detský domov je ...drobizg na prechádzke radosť sledovať , ako si džavoce ...:)

Odsúdiš len tak ...no nevieš , čo v pozadí sa nachádza ...:confused:
Takže radšej nechaj tak , nerieš ...neotváraj moje peklo , do svedomia môjho nevstupuj ...mohol by si sa popáliť ...na to sú iní , ktorí právo toto výsostné majú ...

Spomínaš deti , grónske ....hm , ako vieš , že ako ja svoje som vychoval ???