Aprilia
30.01.11,16:27
Do príjmu z prenájmu sa počíta príjem bez energií alebo aj to treba pripočítať?V zmluve mám hodnotu za prenájom a príjem za energie podľa zálohových faktúr.Rozdiel spotreby potom raz ročne doplatia.
Anna123
30.01.11,17:15
Do príjmu z prenájmu sa počíta príjem bez energií.
KEJKA
30.01.11,17:52
si si istá?
Lubaba
30.01.11,18:52
Ak máš aj príjem od nájomcu za energie, tak podľa mňa to musíš pripočítať k príjmu z prenájmu.
Lubaba
30.01.11,18:55
1. buď máš určitú sumu za prenájom -fixnú, kde máš zahrnuté výdavky za energie
2. alebo máš príjem z prenájmu a energie platí nájomca alebo ty, dopláca nájomca a potom sa zúčtujú.
babi2
30.01.11,19:19
Aj keď nájomník platí energie napriamo dodavateľom energií, u prenajímateľa sa to berie do príjmu, prikladám link zo SME
http://ekonomika.sme.sk/c/5271059/ako-zdanit-prenajom-domu-izby-garaze.html
jued
27.02.11,11:28
A čo v prípade keď energie sú prepísané priamo na nájomcu?
tetrisss
27.02.11,11:56
Tak ci tak su prijmom toho, kto prenajima nehnutelnost.
jued
27.02.11,13:02
Aj keď nemá žiadny príjem, veď ani nevie koľko teraz platia za energie.
tetrisss
27.02.11,13:53
Nuz, vyzera to tak. Zase na druhej strane, kto prenajima byt zadarmo?
JuKaS
27.02.11,14:15
Tak ci tak su prijmom toho, kto prenajima nehnutelnost.
Prečo ? Ak na prenajímané priestory sú samostatné hodiny, a nájomca je prihlásený ako odberateľ energie, ktorú si aj sám platí, nevidím dôvod, prečo by si platby za energiu mal dať prenajímateľ do príjmu.
jued
28.02.11,07:28
Ja som netvrdila, že prenajíma byt zadarmo, myslela som tým príjmy z energii. On dostáva za prenájom, len všetky energie sú prepísané priamo na nájomcu a nájomca platí zálohové platby a na neho chodia aj vyúčtovacie faktúry za energie. Prečo by to potom mal zdaňovať prenajímateľ?
tetrisss
28.02.11,12:14
Pozrite si prispevok c.6 a link, ktory tam je pridany a precitajte si to tam, je to jasne vysvetlene, ze je to brane ako prijem prenajimatela.
JankaO
28.02.11,12:46
Nevidím dôvod, aby služby, ktoré si majiteľ nehnuteľnosti neobjednal a ani mu neboli dodané, boli jeho príjmom.
Súhlasím s tým, že je jeho nepeňažným príjmom, ak je odobratá služba fakturovaná majiteľovi a platí ju nájomca.
Zdenka 0705
28.02.11,14:38
Ja som toho istého názoru. Napr. FO prenajíma nebytový priestor s.r.o., tá si odoberá všetky energie na svoje IČO, resp. IČ-DPH.
Ako by k tomu prišiel prenajímateľ, keby si musel dať do príjmu aj všetky energie, ktoré spotrebovala pre svoj chod s.r.o.?
tetrisss
28.02.11,18:22
No a co, ked si ich da do prijmu, vsak ich da aj do vydaja.
JuKaS
01.03.11,10:20
No a co, ked si ich da do prijmu, vsak ich da aj do vydaja.


A ako si ich dá do výdaja, keď zmluva je s elektrárňami priamo na nájomcu, nie na prenajímateľa. Nesúhlasila by som s tým, osobne prenajímame priestory a pri kontrole na DÚ nikdy to tak nebolo brané. Kto bol prihlásený na odber ( prihlásené hodiny), ten to aj platil (nájomca) a dával si to do výdavkov. Je iné, keď je prihlásený na "hodiny" prenajímateľ a je to len v zmluve ošetrené, že platby bude platiť priamo nájomca.
onical
01.03.11,13:23
No a co, ked si ich da do prijmu, vsak ich da aj do vydaja.
Už som to tu napísal.Elektrinu a plyn na kúrenie v mojom obchodnom priestore má prihlásenú môj nájomník a sám si to platí.
1.Čo si mám dať do príjmu ja?
2.Čo si mám dať do výdavkov ja?
KEĎ SOM PRIŠIEL NA SPP A SSE S LISTOM VLASTNICTVA A CHCEL VEDIEŤ KOĽKO SA TAM PLATIA ZÁLOHY ANI SA SO MNOU NEBAVILI,ONI SÚ V ZMLUVNOM VZŤAHU S MOJÍM NÁJOMNÍKOM,NIE SO MNOU AJ KEĎ ICH MERADLÁ SÚ V MOJOM PRIESTORE.
Tetrisss,čo by si robil na mojom mieste?
Zdenka 0705
01.03.11,15:26
No a co, ked si ich da do prijmu, vsak ich da aj do vydaja.
To bude mať vo výdavkoch aj nájomca /s.r.o./, aj prenajímateľ /FO/? A v príjmoch prenajímateľ a aj poskytovateľ služieb? .... nemôžem si pomôcť, ale môj rozum to nechce pochopiť :rolleyes:...
tetrisss
01.03.11,15:27
No neviem, mne to jasne vyplyva, ze najomca musi dat do prijmu aj energie,ako sa k tejto hodnote dostat, to neviem a co tak ist za najomnikmi? Inak je to take divne, ale zase na druhej strane si treba uvedomit, ze aj zdanovanie tychto prijmov je podivne, lebo tam je odpocitatelna cast a ta by ako uplatnovala pri cistom najomnom a pri najomnom spolu s energiou? Bolo by to spravodlive, no asi nie.
tetrisss
01.03.11,16:16
Nasla som dalsi clanok, ktory pojednava o energiach http://financie.etrend.sk/dane-a-odvody/dane-2010-prijem-z-prenajmu.html
babi2
01.03.11,17:30
Pôvodná otázka bola podľa mňa k bežnému prenájmu FO, tak isto sú aj pripojené linky o prenájme bežnom, nie u podnikateľa.
Je samozrejmé, ak bude firma prenajímať priestory firme, kde bude zmluva na 1 rok a viac, tak môže prihlásiť na odberné miesto nájomcu. My máme tiež prenajaté firemné priestory a odberné miesto je prehlásené na nás a aj faktúry chodia na nás. V takomto prípade samozrejme prenajímateľ ani netuší koľko my platíme elektrinu a jasné, že elektrina ide do nákladu priamo u nás a nie je to príjmom prenajímateľa.
Avšak dosť pochybujem, že by FO ktorá prenajíma byt, dajme tomu študentovi, prepisovala odberné miesto na nájomcu, s ktorým má zmluvu na neurčito a nevie či ten nájomca tam bude bývať 2,3 či 4 mesiace.
Zdenka 0705
02.03.11,06:42
Som rada, že sa to tu vysvetľuje, takto, ako píše babi2, to chápem aj ja.