wynk11
30.01.11,16:33
Zdravim vas poradaci.
Mam taky mensi problem. Doma mam satelit jeden tanier na nho mam primac satelitneho signalu akoze multiroom. Cize nezavysle sledovanie dvoch programov na dvoch televizoroch. Chcel by som to niejako rozsirit na dalsie dva televizory. Da sa to niejako prepojit alebo zapojit aby to fungovalo? keby som kupil dalsi primac na dalsie dve miestnosti pomohlo by to?
Nevyzna sa do toho niekto kto by poradil? Dakujem
Theo
30.01.11,15:39
Riešení je viac.K zdielaniu by si potreboval wšte jeden prijímač /to nemusí byť žiadna snačka-stači niečo okolo 30€/Prepojiš cez RS 232 a každy pozerá iny program /na rovnakej pozicii.
Sú aj iné možnosti-napr.cez adaptery na sieť-te je tochu drahšie,ale aj bezdrotové prepojenie sa už dá zvládnuť.
wynk11
30.01.11,15:44
Riešení je viac.K zdielaniu by si potreboval wšte jeden prijímač /to nemusí byť žiadna snačka-stači niečo okolo 30€/Prepojiš cez RS 232 a každy pozerá iny program /na rovnakej pozicii.
Sú aj iné možnosti-napr.cez adaptery na sieť-te je tochu drahšie,ale aj bezdrotové prepojenie sa už dá zvládnuť.
fuha pozeram ze ty sa do toho celkom vyznas..myslis ze by som to nejako vedel zvladnut cez tu RS 232 aj ja? ale do tych izieb mam potahany koaxialny kabel alebo aj internetove datove kable da sa s tym nieco?
Viper
30.01.11,19:04
wynk11: Pre zaciatok potrebujes dostat signal z paraboly na tie styri satelity.Najlepsie je vymenit LNB za typ ktory ma 4 vystupy a dotiahnut 4x koaxial k tym styrom prijimacom.Kazdy bude moct nezavisle pozerat nieco ine.


Pises ze mas jeden prijimac a pouzivas multiroom.To mas DIGI TV ?
Ak ano jedina moznost je zobrat od nich dalsi multiroom prijimac.

skus sa este poradit tu:

x.ab-forum.info

x- prepis na www, kedze mam malo prispevkov nemozem pridat priamo link :(
wynk11
31.01.11,15:54
mam Skylink kartu aprimac znacky opticum kde mozem nezavisle sledovat na dvoch televizoroch.cize ak by som mal dalsi multiroom primac tak by sa to dalo? koaxialy su vyvedene v kazdej izbe.
tvr25
09.05.11,22:03
Pomohlo, ale na Opticum Multiroom, alebo Multiview treba zabudnúť. Veď Vám nevadí, ako Vám to seká obraz? A ako dlho trvá, kým sa prepne program? Čiže treba vymeniť na parabole LNB za taký čo má výstup na 4 káble a doplniť buď ďalšie dva prijímače, alebo trebárs aj prijímač ako máte teraz ak sa Vám páči. Čo sa týka zdieľania karty cez RS232... tak pri Skylinku už treba na to zabudnúť. Prípadne sa o nových trendoch treba popýtať aj odborníkov na odborných portáloch napríklad www.solideurope.sk a podobne... parabola a tak...