bebikamt
30.01.11,19:53
Pred 2 rokmi som brala pôžičku od firmy Pohotovosť splacala som kym som pracovala a vsak som prisla o zamestnanie a tak som splacat prestala ,samozrejme mi prislo zrazanie do novej prace zo 120 per.navisenim (úroky z omeškania atď(po čase mi prišlo zo sudu ze po preskupovani je zmluva neplatna lebo firma tam robila nejake čachre,a ešte v tej zmluve stalo že si nemôžu nárokovať také velké penále a môžem žiadat o navrátenie peňazí bola som na personálnom nech mi zastavia zrážky,ale že to nestačí na ukončenie zrážania . Vie mi niekto poradit čo mam teraz robit .Dakujem vám pekne .
Mária27
30.01.11,21:43
Navrhni im dohodu o urovnaní. Keďže pominul právny dôvod vášho stavu, musíte si vrátiť to, čo ste ktorý získali.
V prvom rade treba zistiť, koľko si im ešte dlžná, pretože to zaplatiť musíš. Potom si rozmysli, či to zaplatíš naraz, alebo sa dohodneš na splácaní. Ak je dlh splatený a nepozastavili ti zrážky, musíš si ty vymáhať svoje peniaze zaplatené navyše, pravdaž aj zastavenie zrážok.
bebikamt
31.01.11,02:21
Takže ak moja pôžička bola 15 tisíc a ja som už splatila minimálne 35 tak si to môžem nárokovať naspäť _? mam ist teda asi za právnikom ?