foresterbig
30.01.11,20:54
Z úžasom sledujem postup naších cestovných kancelarii s akou drzosťou dezinformujú klientov o situacii v Egypte a s chladnou tvárou(ziskuchtivostou) tam posielajú slovenských turistov a to ešte pod morálnou podporou MZV.To už fakt namajú chrbtovú kosť!
verkaz
30.01.11,20:03
Však im ide len o zisk.
Halli
30.01.11,20:08
...stačí pozerať správy a neišla by som tam za nič na svete :o, cestovka by ma nepresvedčila.
pavol54
30.01.11,20:11
No možno sú také typy čo už hľadajú sklady s guľometmi a hurá poľovať na "nouplísákov".
Teraz vážne MZV si nedovolí povedať aby niekam nešli, lebo v tom prípade by cestovky museli vrátiť peniaze v plnom rozsahu, a čo ak by ich potom chcela od MZV pretože tam a tam bol kľud
Stefan2005
30.01.11,20:26
mne sa docela cynické zdalo i vyhlásenie jednej z nich (včera), "že v prípade problémov sú pripravení v priebehu 1-2 hodín poslať pre nich lietadlo a bezpečne dopraviť domov"...

a to všetko za podmienok, že nefungujú tamojšie telefóny, internet, ani letiská ako by mali...:eek:
pavol54
30.01.11,20:33
Predtým priletí poštový holub so správou o situácii.
Stanislav 1975
30.01.11,20:37
No ja neviem- ale nikto nikoho nasilu nikam neposiela- nevidím dovod,že by mali teraz cestovky porušiť plošne zájazdy, načo? Kto chce ísť - ide- kto nie- nejde- nikto nasilu nikoho nenúti...
foresterbig
30.01.11,20:42
No jasné a potom budú vyplakávať a spať na letiskách ako im bolo ublížené a nech sa o nich slovensko postará(z našich daní) a dopravý ich špecialom domov.
Stefan2005
30.01.11,20:43
No ja neviem- ale nikto nikoho nasilu nikam neposiela- nevidím dovod,že by mali teraz cestovky porušiť plošne zájazdy, načo? Kto chce ísť - ide- kto nie- nejde- nikto nasilu nikoho nenúti...

pravda, nemusí ísť človek ani vtedy, keby v danej destinácii bol skutočný raj - je to na jeho rozhodnutí. Ale ak klient cestovky chce za svoje peniaze služby, ktoré si objednal, a navyše to zaplatil pár mesiacov pred nástupom, tak ja to vidím inak...
durisovad
30.01.11,20:54
Urcite by ma ziadna suma penazi zaplatena za zajazd nemotivovala k tomu, aby som riskovala zivot, v lepsom pripade okradnutie a ublizenie na zdravi.
Stefan2005
30.01.11,20:57
.... tiež nepredpokladám, že bolo veľa dobrodruhov, ktorí za posledných 48 hodín si zakúpili last-minute...
Ingrid Ondruskova
30.01.11,21:00
Práve čítam túto tému a s manželom si hovoríme....presne ako tu už bolo napísané....neexistuje taká suma, aby sme riskovali zdravie svojich najbližších...asi by sme sa zmierili s tým, že tie peniaze trafil šlak....
foresterbig
30.01.11,21:09
Seriózne CK ktoré majú medzinárodný kredit ako Tui Reisen a Fischer Reisen cz rýchlo pochopili situáciu a dali na výber klientom ktorý už majú kúpené dovolenky prebukovať si na iný termín alebo inú destináciu,tomu sa hovorí serioznosť a ústretovosť a takto si získavaju klientov pre ďalšie turistické sezóny.
jeso
30.01.11,21:30
Z úžasom sledujem postup naších cestovných kancelarii s akou drzosťou dezinformujú klientov o situacii v Egypte a s chladnou tvárou(ziskuchtivostou) tam posielajú slovenských turistov a to ešte pod morálnou podporou MZV.To už fakt namajú chrbtovú kosť!


ano s tým treba len súhlasiť ...a pritom viaceré krajiny vyzvali svojich občanov, aby krajinu opustili ... - Spojené štáty , Turecko , dokonca Japonsko si evakuuje svojich turistov a okrem turistov už Egypt opúšťajú aj bohatí Egypťania...

hoci sú tam neskutočné pamiatky , ktoré aspoň mne nestačilo vidieť iba raz ,teraz by som tam určite nešla...
luja5
31.01.11,07:20
Seriózne CK ktoré majú medzinárodný kredit ako Tui Reisen a Fischer Reisen cz rýchlo pochopili situáciu a dali na výber klientom ktorý už majú kúpené dovolenky prebukovať si na iný termín alebo inú destináciu,tomu sa hovorí serioznosť a ústretovosť a takto si získavaju klientov pre ďalšie turistické sezóny.
Veľmi to nesledujem, lebo Egypt nemáme tento rok vybraný a zaplatený. Ale začiatkom mája 2006 tak urobila slovenská CK, u ktorej sme mali Egypt už zaplatený. Dostali sme návrh na zmenu letoviska. Dôvod? S ohľadom na teroristické útoky, na zvýšené požiadavky klientov na zmenu destinácie a na to, že bezpečnosť zákazníkov je pre CK najdôležitejšia. S tým, že ak si vyberieme iné letovisko, bude nám poskytnutá rovnaká first moment zľava. Keďže sme si z ďalšej ponuky CK nevybrali, mali sme možnosť zrušiť zájazd bez storno poplatku a zo strany CK nám bola do troch dní vrátená celá nami zaplatená suma.
Tweety
31.01.11,07:27
Z úžasom sledujem postup naších cestovných kancelarii s akou drzosťou dezinformujú klientov o situacii v Egypte a s chladnou tvárou(ziskuchtivostou) tam posielajú slovenských turistov a to ešte pod morálnou podporou MZV.To už fakt namajú chrbtovú kosť!
Nemôžem si pomôcť, ale výstižnejší by bol názov Hurá na barikády. Je to smutné, ale ľudia, ktorí to ešte nezažili na vlastnej koži, si nedajú povedať, veď predsa si už zaplatili a to by nemohli dopustiť aby prišli o ťažko zarobené chechtáky. Neviem, či sa skôr zamyslieť na cestovkami, alebo nad zdravým rozumom týchto dobrodruhov-hazardérov.:mee:
jeso
31.01.11,11:32
no už sa aj naši zobudili...

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí odporučilo turistom necestovať do Egypta až dnes! V krajine pritom už niekoľko dní pretrvávajú násilné nepokoje. Opoziční demonštranti sa usilujú o zvrhnutie 30-ročnej vlády Husního Mubaraka.

"Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. +20-2/33357544, prípadne na satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV SR pre pomoc a služby občanom +4212 5978 5978," napísalo ministerstvo vo svojom vyhlásení.
Lubaba
31.01.11,11:40
no už sa aj naši zobudili...

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí odporučilo turistom necestovať do Egypta až dnes! V krajine pritom už niekoľko dní pretrvávajú násilné nepokoje. Opoziční demonštranti sa usilujú o zvrhnutie 30-ročnej vlády Husního Mubaraka.

"Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. +20-2/33357544, prípadne na satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV SR pre pomoc a služby občanom +4212 5978 5978," napísalo ministerstvo vo svojom vyhlásení.


...práve to vysielali v rýchlych TV novinách, myslím na tých 110 našich slovenských turistov, ktorí dnes odleteli do Hurgady...žiadne peniaze nestoja za to, aby sme išli do neistoty, a myslím že aj do nebezpečenstva, veď ich museli cestovky upozorniť pred cestou, že budú musieť byť len v hoteli, žiadne vychádzky von z hotela, a výlety už vôbec nie...
Lubaba
31.01.11,11:43
foresterbig
31.01.11,11:55
To sú fakt srandisti na tom MZV,to sa nacengajú keď tam už nefungujú mobilné siete ako aj internet,jednine že by mali satelitný telefón ale to mávajú iný čávovia ktorý takéto destinácie určite nenavštevujú.Však aj minister spojov sadol do triskáča a via Kuvajt.



no už sa aj naši zobudili...

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí odporučilo turistom necestovať do Egypta až dnes! V krajine pritom už niekoľko dní pretrvávajú násilné nepokoje. Opoziční demonštranti sa usilujú o zvrhnutie 30-ročnej vlády Husního Mubaraka.

"Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. +20-2/33357544, prípadne na satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV SR pre pomoc a služby občanom +4212 5978 5978," napísalo ministerstvo vo svojom vyhlásení.
foresterbig
31.01.11,12:30
No śkoda ale písal sa rok 2006,dnes sú už naše cestovky sofistykovanejšie a už sa takéto zázraky nekonajú.Práve preto tam dnes odletelo 110 dalších samovrahov,keby im ponúkli takúto možnosť tak tam určite neletia.




Veľmi to nesledujem, lebo Egypt nemáme tento rok vybraný a zaplatený. Ale začiatkom mája 2006 tak urobila slovenská CK, u ktorej sme mali Egypt už zaplatený. Dostali sme návrh na zmenu letoviska. Dôvod? S ohľadom na teroristické útoky, na zvýšené požiadavky klientov na zmenu destinácie a na to, že bezpečnosť zákazníkov je pre CK najdôležitejšia. S tým, že ak si vyberieme iné letovisko, bude nám poskytnutá rovnaká first moment zľava. Keďže sme si z ďalšej ponuky CK nevybrali, mali sme možnosť zrušiť zájazd bez storno poplatku a zo strany CK nám bola do troch dní vrátená celá nami zaplatená suma.
Chobot
31.01.11,13:20
No śkoda ale písal sa rok 2006,dnes sú už naše cestovky sofistykovanejšie a už sa takéto zázraky nekonajú.Práve preto tam dnes odletelo 110 dalších samovrahov,keby im ponúkli takúto možnosť tak tam určite neletia.

Najväčšia sranda bude, keď prestanú lietať komerčné linky z Egypta a vláda sa rozhodne vyslať vládny špeciál, aby našich adrenalínových spoluobčanov doviezla späť do vlasti - na náklady všetkých daňových poplatníkov....
Tweety
31.01.11,13:22
Najväčšia sranda bude, keď prestanú lietať komerčné linky z Egypta a vláda sa rozhodne vyslať vládny špeciál, aby našich adrenalínových spoluobčanov doviezla späť do vlasti - na náklady všetkých daňových poplatníkov....
AK by to malo byť na mne, nech si po nich letia, ale za peniažky každého jedného dobrodruha.
verkaz
31.01.11,14:07
Určite by to nemalo ísť zo štátneho (teda nášho). Veď stále vyzývajú, aby dovolenkári a cestovky už zrušili zájazdy a nelietali do Egypta.
To by však museli vrátiť peniaze a ešte mať aj robotu s ich vracaním.
Tweety
31.01.11,14:10
Určite by to nemalo ísť zo štátneho (teda nášho). Veď stále vyzývajú, aby dovolenkári a cestovky už zrušili zájazdy a nelietali do Egypta.
To by však museli vrátiť peniaze a ešte mať aj robotu s ich vracaním.
A to by teda nezvládli? Veď ŠK je poloprázdna, aj tak ich je tam veľa, mali by na to teda lidičky, ktoré by to mali pod palcom, či? Ako sa hovorí, kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody?:rolleyes:
arizona
31.01.11,14:11
MZV SR odporúča slovenským občanom v najbližších dňoch necestovať do
Egypta. (Publikované dňa: 31.01.2011)


V súvislosti so zhoršujúcou sa bezpečnostnou situáciou v Egypte
sprevádzanou početnými útekmi väzňov z egyptských väzníc a predĺžením
zákazu vychádzania (od 15,00hod. do 08,00 hod.) Ministerstvo zahraničných
vecí SR odporúča slovenským občanom v najbližších dňoch necestovať do
Egypta.

Občanom, ktorí sa v Egypte nachádzajú, odporúčame kontaktovať
Veľvyslanectvo SR v Káhire na tel. č. +20-2/33357544, prípadne na
satelitnom spojení +882 16 3333 5718 alebo sa môžu obrátiť na Stredisko MZV
SR pre pomoc a služby občanom +4212 5978 5978.
To isté odporúčame našim občanom, ktorí hľadajú spôsob, ako z Egypta
odcestovať.
Rezort diplomacie je zároveň v stálom kontakte s cestovnými kanceláriami v
SR a má prehľad o voľných dopravných kapacitách. Oceňujeme pritom ich
záujem a ochotu komunikovať a spolupracovať pri ochrane záujmov, zdravia a
životov našich občanov.

Našim občanom si dovoľujeme pripomenúť, aby MZV SR o svojom pobyte
informovali prostredníctvom registračného formulára občanov SR cestujúcich
do zahraničia. (www.mzv.sk/Register (http://www.mzv.sk/Register)). Prípadne, aby tak urobili občania,
ktorí vedia o pobyte svojich príbuzných v Egypte.

Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR
Telefón: 00421-2 / 5978 3981
Fax: 00421-2 / 5978 3999 (3989)
E-mail: tlac@mzv.sk
lujza.j
31.01.11,14:55
Najväčšia sranda bude, keď prestanú lietať komerčné linky z Egypta a vláda sa rozhodne vyslať vládny špeciál, aby našich adrenalínových spoluobčanov doviezla späť do vlasti - na náklady všetkých daňových poplatníkov....

keď všetko zlyhá možno ešte, že by Boris K.?pošle svoje "lecino";)
foresterbig
31.01.11,18:33
Takže dnes už to došlo aj tým čo sa snažili všetko zlahčovať a tváriť sa že slovaci su imúnný a kľudne môžu cestovať do Egypta a nič sa im nemože stať.Dokonca ešte dnes ich tam ocestovalo 110 adrenalínových dvolenkárov.A v poludňajších správach už na Radiu Slovensko informujú a vyzývajú že slováci by nemali nikde cestovať(asi si pozreli večerné správy alebo internet).Možno sa nemohli spojiť s naším konzulárnym zasupiteľstvom,nakoľko nefungujú tel.spojenia.Dokonca spolupracujú s CK ako dopraviť našich dovolenkárov domov.To šme še pobavíli.
foresterbig
31.01.11,18:37
Dorá správa z TV HNOJ že Zuza Hajdú je doma to mi odlahlo,tak som sa o ňu bál,a jej egypského manžela.
foresterbig
31.01.11,19:21
Slovenské CK musia mať naozaj silný lobing na MZV keď ešte dnes ráno tam vycestovalo tolko ľudí,a teraz sa budú zaoberať aky ich dopraviť domov,alebo že by to robili schválne a spätne poletia domov s tými lietadlami iný turisti za iné love?V tejto banánovej republike je všetko možné.:)
(http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:void(0))
Rozalka
31.01.11,19:28
Osobne by som si pamiatky v Egypte pozrela veľmi-veľmi rada, ale práve ich horúca hlava a neisté chovanie jej obyvateľov ma odrádza od cesty.
220870
31.01.11,19:31
Predtým priletí poštový holub so správou o situácii.
Pre istotu dajú aj správu do fľaše a hodia do mora.:cool:
lujza.j
31.01.11,19:31
ja ešte si tak "zašnorchlovať":)inak nič
220870
31.01.11,19:32
Osobne by som si pamiatky v Egypte pozrela veľmi-veľmi rada, ale práve ich horúca hlava a neisté chovanie jej obyvateľov ma odrádza od cesty.
Nápodobne zgerby máme aj u nás dosť načo sa tam trepať.
jeso
31.01.11,20:00
Osobne by som si pamiatky v Egypte pozrela veľmi-veľmi rada, ale práve ich horúca hlava a neisté chovanie jej obyvateľov ma odrádza od cesty.



áno tie ich pamiatky sú fantastické - od pyramíd v Gíze ,Kahirské múzeum- Tutanchamónov poklad ,Chrám královny Hatšepsut- Dér el-Bahrí, údolie králov, Luxor, Karnak, Abú Simbel... je u nich čo pozerať...a pevne dúfam , že ešte aj bude čo pozerať ...
ale na druhej strane je aj pravda, že sú úplne iná mentalita ... ale ja sa na pobyt v Egypte v Hurghade vôbec nemôžem sťažovať - v hotely boli až "veľmi " úslužní - hoci je pravda náš zákazník náš pán... v starej časti Hurghady - v Dahare na starom trhovisku to bolo tiež úžasné ... a to sme na trhovisko išli samé tri baby - bez mužského sprievodu ...
no ale teraz tam ísť na dovolenku je ozaj hazard ...
Ice dive
31.01.11,20:11
Nápodobne zgerby máme aj u nás dosť načo sa tam trepať.
žeby začali naše cestovky ponúkať alternatívne zájazdy na Luník IX:D:D:D:D ahoj jak še maš, daj mi tvoja peňaženka:D:D:D
štát ušetrí na sociálnych dávkach, cestovkám sa podporia v tomto krízovom období predaje... bude tzv. tretia vlna šrotovného:D:D:D
220870
31.01.11,20:14
Kdesi to bolo.Nejaká cestovka organizuje zájazdy a výlety pre cudzincov do cigánskych osád,a vraj sa jej celkom darí.
Ice dive
01.02.11,06:17
zas na druhej strane, keď si Taliani chodia na Slovensko adoptovať cigánske deti a sú natešení, že aké pekné deti majú... a čudujú sa prečo to slovač nechce... kiež by bolo takých rodín v Taliansku viac:D:D:D:D
Theo
03.02.11,16:51
A kolko platí cestovka,ak si teraz objednám pre rodinu /+svokru/ zájazd do Luxoru:??
Gabhus
04.02.11,05:14
No vieš, ony tie cigáčatká nie sú škaredé. Jedna z rodiny si berie do náhradnej starostlivosti také deti z DD. Jasné, že tmavé. Dá ich trochu do "laty" a potom ich niekto adoptuje. Mala dievčatko - také štvorročné. Vyumývala, vyobliekala do ružovej cukríkovej, zaplietla vrkoče, nadávala sponiek do vláskov - také krásne decko len tak nevidíš..... Hneď ju brali Švédi, malá sa vyškierala, spievala a oni boli na mäkko. Lenže príde puberta a u nás majú tú svoju komunitu...... U nich ani nie, tak nech sa majú dobre v tej cudzine.... Keby tých cudzincov len bolo b a bolo a bolo......
buchač
04.02.11,07:01
No vieš, ony tie cigáčatká nie sú škaredé. Jedna z rodiny si berie do náhradnej starostlivosti také deti z DD. Jasné, že tmavé. Dá ich trochu do "laty" a potom ich niekto adoptuje. Mala dievčatko - také štvorročné. Vyumývala, vyobliekala do ružovej cukríkovej, zaplietla vrkoče, nadávala sponiek do vláskov - také krásne decko len tak nevidíš..... Hneď ju brali Švédi, malá sa vyškierala, spievala a oni boli na mäkko. Lenže príde puberta a u nás majú tú svoju komunitu...... U nich ani nie, tak nech sa majú dobre v tej cudzine.... Keby tých cudzincov len bolo b a bolo a bolo......
...každé malé decko je pekné , krásne ........KAŽDÉ.....aj cigánča...

...ešte aj to , ktoré pobehuje v zime len v gaťkách , usoplené , uzimené , strapaté ...

Tam , kde mám chalupu , aj tam ich je zopár / veď kde nie sú ;) / .....na prechádzke sme svojho času boli ...čierne kukadlá , beťársky úsmev , úškrnok na perách ...a z nich vyšlo " Dobrýýý deň "....:):)
Len potom , ako vravíš , pribúdajú rôčky a prostredie už svoje robí ...hlavne tie negatíva ....žiaľ ...
durisovad
04.02.11,07:18
Asi by bolo dobre taketo pekne a podarene deti vychovavat mimo ich prostredia. Pred casom bol navrh na internatne skoly a neviem, preco sa to nerealizovalo. Napada ma jediny dovod - rodicia by prisli o zdroj prijmu.
pavol54
04.02.11,11:02
Asi by bolo dobre taketo pekne a podarene deti vychovavat mimo ich prostredia. Pred casom bol navrh na internatne skoly a neviem, preco sa to nerealizovalo. Napada ma jediny dovod - rodicia by prisli o zdroj prijmu.
Nie rodičia by prišli o zdroj príjmu ale, politici a právnici. Jedni by ztratili zdroj príjmu a tí druhí večnú tému. Veď ako to bolo z tou neslávnou sterilizáciou po štvrtom decku, každá s tým súhlasila dovtedy, kým neprišla mladá právnička ktorá sa nahrabala. Ja by som dal k politikom a právnikom za susedov z jednej strany neprispôsobivého, z druhej strany kriminálnika( aspoň takého čo obhajoval).
durisovad
04.02.11,14:54
Keby si bol riaditelom zemegule, mohol by si politikom pridelovat susedov. Fandim ti, aby si sa nim stal.
Lubaba
05.02.11,21:50
...už doleteli a viacerým sa nepáčilo, že im skrátili dovolenku, chceli si ju ešte užiť, ja to nechápem, môžu byť radi že sú doma a v bezpečí...
foresterbig
05.05.11,19:39
Kto sa chystá tento rok do Egypta?Je to už bezpečné?
220870
06.05.11,03:05
Ja som nad tým uvažoval ale ako popravili aladina tak to nebudem asi riskovať.
Lubaba
06.05.11,20:41
Kto sa chystá tento rok do Egypta?Je to už bezpečné?
ja určite nie, ja neriskujem a preto Egypt ani Tunisko tento rok nie, čo je mi ľúto,/ hlavne Tuniska, moja obľúbená dovolenka/, takže ani zadarmo by som neišla, ale každý ma na to iný názor. Asi sa moc ľúbim a aj svoju rodinu:---
220870
08.05.11,18:11
...každé malé decko je pekné , krásne ........KAŽDÉ.....aj cigánča...

...ešte aj to , ktoré pobehuje v zime len v gaťkách , usoplené , uzimené , strapaté ...

Tam , kde mám chalupu , aj tam ich je zopár / veď kde nie sú ;) / .....na prechádzke sme svojho času boli ...čierne kukadlá , beťársky úsmev , úškrnok na perách ...a z nich vyšlo " Dobrýýý deň "....:):)
Len potom , ako vravíš , pribúdajú rôčky a prostredie už svoje robí ...hlavne tie negatíva ....žiaľ ...
Aj malý krokodíl je krásne zvieratko a aká špina z toho narastie.:mad:
SVK
11.05.11,09:13
Kto sa chystá tento rok do Egypta?Je to už bezpečné?
Pred tyzdnom som sa vratil z Egypta. Zmena oproti minulosti bola iba v prospech turistu:
+ konecne si zase vazia turistov a staraju sa (co za poslednych 8 rokov co tam chodim nepamatam)

+ lacnejsie ubytovanie (zajazd som kupil o 210 EUR lacnejsie ako min. rok)

+ hotel nebol preplneny, pohoda.

Celkovo su ludia rovnako priatelsky, vela diskutuju, maju obavu, ze sezona bude slabsia a pod. ale nic negativne. Chystam sa aj na jesen, strediska su podla mna rovnako bezpecne ako v minulosti (to znamena, ze riziko bolo vzdy a je aj napr. v Turecku, kde bude tento rok asi cele Slovensko). Kto chce usetrit = last minute do Egypta ;-)
mareko
12.05.11,12:26
Kde presne si bol, poprosím aj hotel a ak to nie je tajomstvo tak aj cenu (počet dní). Ja som si zaplatila ešte v januári Hurghadu, no čo sa týka momentálnych cien, tak nevidím žiadnu zľavu oproti januáru. Ak neberiem do úvahy zájazdy, kde treba odletieť na druhý deň. Ďakujem za info.
Ice dive
12.05.11,12:43
no mňa by zaujímalo, kde sú tie lacné dovolenky do Tunisu a Egypta, keď všade čítam, že kvôli nepokojom budú tieto destinácie omnoho lacnejšie ako minulý rok, a zdražejú najmä európske destinácie... http://hnonline.sk/c1-51817780-letna-dovolenka-zdrazie

ale na druhej strane, ak si pozriem stránky cestovných kancelárií... invia.sk, travel.sk a pod... tak veľmi rozdiel v cenách Egypta a Tuniska nevidím, skôr naopak, kvôli zdražovaniu ropy sa zdvyhli ceny letiskových a palivových príplatkov.... ale ceny sa inak nemenili...
takže kde sú tie lacné dovolenky týchto afrických destinácií...???
SVK
16.05.11,06:41
Hotel som mal Hilton Taba. Kupoval som cez http://www.dovolenka.travel a cena bola tyzden pred odchodom 580 EUR na 11 dni. Jasne, bol to last minute, normalne asi takuto cenu dostane clovek na 1 tyzden, aj to neviem...
alexander.r
26.05.11,10:01
Swiss In Dream Resort ***** zajazdy.sk
Termín zájazdu: St 08.06.2011 - So 18.06.2011 LAST MINUTE
Dĺžka zájazdu: 11 dní - vrátane dopravy, 10 nocí
Stravovanie: all inclusive
Pôv.cena za dosp.osobu: 809,00 EUR (zľava 41 %)
Cena za dospelú osobu: 475,00 EUR vrátane táx (povinných poplatkov)
alencek
18.08.11,09:01
Pred tyzdnom som sa vratil z Egypta. Zmena oproti minulosti bola iba v prospech turistu:
+ konecne si zase vazia turistov a staraju sa (co za poslednych 8 rokov co tam chodim nepamatam)

+ lacnejsie ubytovanie (zajazd som kupil o 210 EUR lacnejsie ako min. rok)

+ hotel nebol preplneny, pohoda.

Celkovo su ludia rovnako priatelsky, vela diskutuju, maju obavu, ze sezona bude slabsia a pod. ale nic negativne. Chystam sa aj na jesen, strediska su podla mna rovnako bezpecne ako v minulosti (to znamena, ze riziko bolo vzdy a je aj napr. v Turecku, kde bude tento rok asi cele Slovensko). Kto chce usetrit = last minute do Egypta ;-)

Zdravím, môžem prosím vedieť, aké hotely sú dobré? Čítam recenzie - a tam aj plusy aj negatíva, človek si podľa toho nevie vybrať. Idem s manželom, ca. 12 dní, sept., nie sme nároční. Ďakujem
lujza.j
29.01.12,12:10
pivko
29.01.12,13:45
Tento rok Egypt , len pre samovrahov.
ludmilla
29.01.12,16:58
Hotel som mal Hilton Taba. Kupoval som cez http://www.dovolenka.travel a cena bola tyzden pred odchodom 580 EUR na 11 dni. Jasne, bol to last minute, normalne asi takuto cenu dostane clovek na 1 tyzden, aj to neviem...

Tak ten si pamätám, leží priamo pri hraniciach s Izraelom, na skok od Eliatu, ale preslávil sa aj bombovým útokom v októbri 2004.
renatamnch
23.02.12,06:46
Bol niekto aj v Titanic Beach Spa & Aquapark v Hurghade? My tam máme toto leto namierené. Recenzie sú aj také aj onaké. Veľmi by som privítala, ak ste tam niekto boli nejaké info, postrehy a prípadne aj výstrahy :eek:.
RenátaM
23.02.12,14:58
Tento rok Egypt , len pre samovrahov.

Boli sme tam v decembri a nie je to vôbec také zlé. Aj keď musím priznať, neviem ako to tam vyzerá so službami v lete, no o nás bolo perfektne postarané - boli sme cca 30 km od Hurgády. Vôbec nepocítiš, že sa niečo dialo, alebo možno ešte aj deje. Len mesto je strašné!!! Vôbec sa tam neoplatí ísť - špina, neporiadok betónová džungľa. Inak v letovisku krásne a čisto.
RenátaM
23.02.12,15:08
Bol niekto aj v Titanic Beach Spa & Aquapark v Hurghade? My tam máme toto leto namierené. Recenzie sú aj také aj onaké. Veľmi by som privítala, ak ste tam niekto boli nejaké info, postrehy a prípadne aj výstrahy :eek:.

boli sme práve v tomto hoteli - je krásny, no ak ste plavci a chcete si poriadne užiť more tak asi budete sklamaní, lebo je tam dlllho,dlho plytčina a kúpať sa dá asi 500-800 m od pláže. boli sme s deťmi a tie si dosýta užili Aquapark - areál vynahradí všetky drobné nedostatky. Hotelové izby su OK aj služby bioli na vysokej úrovni. Takže odporúčam ;)
Peter z Bratislavy
24.02.12,19:31
Tento rok Egypt , len pre samovrahov.

A na to si ako prišiel?
Všetci, čo sa zatiaľ vrátili z pláží od Červeného mora v Hurghade, Safage, či Marsa Alam, boli spokojní. V letoviskách je kľud, more má v zime cca 22°C a slnko páli. Tak čo by si chcel od najbližšej europskej a celoročnej a lacnej destinácie ešte viac?
Pozajtra je odlet do 4* hotela s AI za 299 EUR aj s poplatkami!!
Skús isť za takúto cenu do Tatier...
lujza.j
25.02.12,20:03
A na to si ako prišiel?
Všetci, čo sa zatiaľ vrátili z pláží od Červeného mora v Hurghade, Safage, či Marsa Alam, boli spokojní. V letoviskách je kľud, more má v zime cca 22°C a slnko páli. Tak čo by si chcel od najbližšej europskej a celoročnej a lacnej destinácie ešte viac?
Pozajtra je odlet do 4* hotela s AI za 299 EUR aj s poplatkami!!
Skús isť za takúto cenu do Tatier...
asi pre toto.... http://www.monitorujem.sk/ekonomika/883601/francuzsky-turista-zahynul-pri-prestrelke-v-egypte
renatamnch
27.02.12,20:20
asi pre toto.... http://www.monitorujem.sk/ekonomika/883601/francuzsky-turista-zahynul-pri-prestrelke-v-egypte

...ale toto sa môže prihodiť kdekoľvek. Myslím že zmenárene alebo banky vykradajú hocikde na svete a bezpečnosť Egypta s tým asi veľmi nesúvisí ... aj doma môžeme prísť k ujme ani nevieme ako. Stačí keď sme v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Hurááááá na dovolenku, veď si ju po tejto drine zaslúžime .
http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_68.gifhttp://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_69.gif
lujza.j
27.02.12,21:35
to hej to sa môže. aj zajtra v robote.....
foresterbig
23.03.12,05:52
S tou bezpečnosťou v Egypte to zase nebude také ideálne ako sa opisuje v príspevku vyžšie včera t.j.22.3.2012 vydali agentúry správu že na ceste do Šarm aš-Šajchu prepadli beduíni autobus s českými turistami a pýtali tzv. bakšiš ale keď im delegátka nedala lebo že vraj nemala tak ju uniesli a 2 hod zadržiavali a až po zásahu egyptskej ozbrojenej zložky sa ju podarilo vyslobodiť.Takže hurá do Egypta a nezabudnite na sumu 100 USD aby ste mohli potom pokračovať v ceste autobusom za pamiatkami.
Peter z Bratislavy
23.03.12,06:11
UIrčite je tam bezpečnejšie ako v Bratislave. Ale z každen hluposti novinári hneď urobia obrovskú záležitosť. Že chceli včera dvaja magori uniesť električku s pištoľou v Bratislave je normálne?
luja5
24.03.12,07:20
foresterbig
24.03.12,07:40
Neviem či je to v Egypte bezpečnejšie ale keď sa ti niečo prihodí v BA tak ti aspoň mama pomôže ale v Egypte sa na teba Alah vysere lebo sa nevieš modliť pri stene:)Za týždeň sú v Egypte volby a už teraz je tam velká anarchia ludia čo v revolúcii stratili všetko t.j. rodinu a bývanie po vystrájaní Mubarakových fanatikov sa grupujú tam kde sú peniaze a to je poblíž rezortov ked je pohyb turistov a to je ich jeiné kde môžu prísť k peniazom.Kto má rád adrenalín a má dobrú poistku vrele doporučujem ale ja by som do Afrických destinacii v tomto čase nešiel.Kašlem na takú dovolenku keď sa nemôžem slobodne pohybovať po uliciach,chodiť idividuálne na výlety a stále sa obzerať kto ma prepadne.
220870
24.03.12,15:57
Dnes bola o Egypte aj pálenica Borisa Filana.Ak to počúval nejaký potencionálny turista a má aspoň dve fungujúce mozgové bunky ,tak tam určite nebude ťahať celú rodinu.Začína to byť adrenalínová destinácia.Sú to vymetený magori.Na benzín pri pumpe sa čaká 2-3 dni asi z toho.Žrať nemajú čo ,sú premnožený ,robiť sa im nechce,len by vystrájali ako pomätené decká.
http://www.rozhlas.sk/radio-slovensko/palenica-borisa-filana/Luxor---4.-cast?l=2&i=33183&p=1
sisima
25.03.12,12:15
kto chce, nech tam ide, ale kto sa tam akurát nechystá, tak nech nezlahcuje situáciu a neposiela tam ostatných...
aj keby mi slubovali dovolenku zadarmo v super luxusnom hoteli, nikto by ma tam nedostal... ani teraz, ani nikdy predtým... na svete sú stovky destinácii, kde človeku nehrozia črevné problémy, kde sa môže voľne pohybovať, kde mu nehrozí absolútne žiadne riziko...
ich mentalita je nevyspytateľná... sama som zažila v Tunise v r.2009 ako sa náš autobus snažilo zastaviť auto plné divne vyzerajúcich arabov, ked autobusár nereagoval, snažili sa nás vytlačiť z cesty, trvalo to skoro hodinu, a bolo to dost adrenalínové... no asi nechceli vedieť, koľko je hodín... či? až sa autobusárovi podarilo zastaviť pri policajnej hliadke a tá ich zastavila... na naše prekvapenie, nás opat dohnali a situácia sa opakovala, naštastie sme uz boli blízko letiska... nehovoriac o ich správaní sa k ženám, európankám... no nechcela by som byt unesená 5 smradlavými arabmi ohodlanými na čokolvek, na dovolenke za pár šupov...
taktiež sa začali šíriť informácie o ich nárokoch na naše cestovné poistenie... jednu pani z čiech boli schopní 2x rozrezať, 3tí tuším napriek jej výslovnému zákazu, len aby dostali prachy za výkony z jej poistky... stačí si pozrieť archív tv prima... brrr
220870
26.03.12,17:10
Som dnes počul reklamu od Satur-u bežala v Sk...Rozhlas dovolenka v Egypte od 350€ no nekup to...
bromid
14.08.12,11:45
ahojte,

bol niekto z vas teraz resp. cez leto na dovolenke v Egypte? aka je turisticka situacia?
dik.
Rozalka
14.08.12,12:12
220870
14.08.12,16:03
Nešiel by som tam ani zadara.Slané more je je po celom pobreží stredozemného mora .Pri pyramídy sa bez rizika nedá ísť a piesok je tiež všade.Mimo to je tam teraz 43°C.Oničom.
mareko
14.08.12,16:48
ahojte,

bol niekto z vas teraz resp. cez leto na dovolenke v Egypte? aka je turisticka situacia?
dik.

máš SS
mareko
14.08.12,16:52
Nešiel by som tam ani zadara.Slané more je je po celom pobreží stredozemného mora .Pri pyramídy sa bez rizika nedá ísť a piesok je tiež všade.Mimo to je tam teraz 43°C.Oničom.
Absolútne súhlasím. Teplú vodu mám v kúpeľni, soľ nájdem (aj morskú) v kredenci a staré horské slnko je ešte stále v garáži. Jedla mám doma dosť a džúsik a pivko sa tiež dakde nájdu. Načo vlastne cestovať? :-)
doktor23
25.12.12,17:31
Jedna otázka pre odborníkov. Aké je more v Egypte (Hurghada, Sharm el Sheik) v apríli, prípadne v máji? Dá sa už kúpať?

P.S. Dať sa určite dá, len či nezamrzneme, deti majú radšej teplejšiu vodu.
Peter z Bratislavy
25.12.12,17:36
Najlepší čas na dovolenku v Egypte je bu´d jeseň, alebo jar, keď je tam naše horúce leto. Bol som tam cca 12x v rôznych obdobiach, ale máj je najlepší.
Teploty okolo 30-35°C a voda okolo 26°C.
Ale s ohľadom na súčasnú nestabilnú situaciu, odporúčam kupovať dovolenku na Last Moment. V máji by už mali byť aj odlety z BA na 11-12 dní.
Barticek
25.12.12,17:36
Bol som v máji a bolo už teplo
pivko
25.12.12,17:37
Jedna otázka pre odborníkov. Aké je more v Egypte (Hurghada, Sharm el Sheik) v apríli, prípadne v máji? Dá sa už kúpať?

P.S. Dať sa určite dá, len či nezamrzneme, deti majú radšej teplejšiu vodu.
Koncom mája , Sharm El Sheik , dá sa.
220870
25.12.12,18:26
Z dôvodu nestabilnej politickej situácie v Egypte je riziko kupovať ldovolenku mesiace dopredu.Mimo to si tý magori v referende odsúhlasili prísnejšiu ústavu podľa ich islamského práva šaríja.Je dosť možné ,že sa budete musieť kúpať v gumákoch a prešivákoch ženy s vrecom na hlave .
mareko
26.12.12,10:58
Bola som v HRG aj v apríli, voda mala príjemných 25 - 26 stupňov, v júni už má tých 27 - 28 a teplota vzduchu je príjemná okolo 30 - 35. Tých cca 40 stupňov začína koncom júna - začiatkom júla.
buchač
26.12.12,11:06
Z dôvodu nestabilnej politickej situácie v Egypte je riziko kupovať ldovolenku mesiace dopredu.Mimo to si tý magori v referende odsúhlasili prísnejšiu ústavu podľa ich islamského práva šaríja.Je dosť možné ,že sa budete musieť kúpať v gumákoch a prešivákoch ženy s vrecom na hlave .
Neblbni ...

Šáríja je o niečom inom ....
Trestá v podstate iba moslimov .
pmajap
26.12.12,11:51
Najviac sa mi páčilo v Tabe, Arabský záliv, more plné rýb, žrali z ruky, pláže upravené iba vstupy do mora, ráno delfíny, super strava a kľud.
pivko
26.12.12,16:34
Najviac sa mi páčilo v Tabe, Arabský záliv, more plné rýb, žrali z ruky, pláže upravené iba vstupy do mora, ráno delfíny, super strava a kľud.

Presne tak , do Hurghády ani zadara.
misoft
26.12.12,16:41
http://www.porada.sk/images/misc/quote_icon.png Pôvodca textu príspevku: 220870 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/t158152-p3-hura-do-egypta.html#post2209479)
Z dôvodu nestabilnej politickej situácie v Egypte je riziko kupovať ldovolenku mesiace dopredu.Mimo to si tý magori v referende odsúhlasili prísnejšiu ústavu podľa ich islamského práva šaríja.Je dosť možné ,že sa budete musieť kúpať v gumákoch a prešivákoch ženy s vrecom na hlave .
Neblbni ...

Šáríja je o niečom inom ....
Trestá v podstate iba moslimov .

Buchač - šaríjá - alebo správnejšie šaría - شريعة - trestá každého, pravoverného i neverca - tam sa na to, kto je akého vyznania absolútne neprihliada.
Z Wiki:

Šaría alebo šarí’a, šaríja (po arabs. شريعة, šarí‘a) je islamské (http://sk.wikipedia.org/wiki/Islam) právo, islamský právny systém, resp. Bohom (http://sk.wikipedia.org/wiki/Boh) zjavené univerzálne platné (pre moslimov aj nemoslimov) pravidlá ľudského správania. Termín je odvodený od slovesa šara´a: začať, vstúpiť, rozviazať, predpísať, dať (zákony); pôvodný význam zrejme bol "cesta k napájadlu" (šarí´a- cesta, ulica; mašra - napájadlo, prameň). Islamská právna veda, ktorá sa zaoberá interpretáciou šaríe, sa nazýva fikh (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Fikh&action=edit&redlink=1).

Základné kategórie islamského práva Fikh rozlišuje 3 základné kategórie podľa spôsobilosti: 1. slobodní moslimovia 2. otroci 3. inoverci
Plnoprávnym je iba dospelý moslim, chlapec či dievča po dosiahnutí puberty (+- 15 rokov). Tým dosahuje právo na výkon všetkých právnych úkonov (podľa pohlavia), ale zároveň tiež k dodržovaniu všetkých zákonov šaríe. Žena je právne podriadená mužovi. Vo veciach ako sú pokrvná pomsta, svedectvo, dedičstvo, je žena považovaná iba za polovicu muža.
Otroci boli považovaní za rovnoprávnych iba v náboženských otázkach. Nemohli dediť ani svedčiť. Bol za nich zodpovedný vlastník, ktorý ich musel šatiť a živiť, nesmel ich bezdôvodne trestať alebo zabiť.
Inoverci (ahl al-kitáb) sú rozdelení do 2 skupín: 1. tí ktorí žili na území moslimského štátu - ľud chránený (ahl ad-dhimma) 2. cudzí štátni príslušníci

Inovercom je priznaná vlastná samospráva a právo. Existujú však mnohé obmedzenia, ktoré platia dodnes, napr. nemôžu dediť po moslimovi, moslimka si nemôže vziať nemoslima, naopak je to povolené, ale predpokladá sa, že manžel svoju manželku časom obráti na islam.


Takže - pokiaľ v Egypte nebude stabilná situácia, je rizikom si niečo vopred objednať. Budú síce tvrdiť - je to v turistických centrách bezpečné, ale to hlásali aj inde a výsledok? Bombové atentáty na turistické centrá, fyzické ataky na turistov, únosy a pod.
luja5
30.12.12,11:57
Jedna otázka pre odborníkov. Aké je more v Egypte (Hurghada, Sharm el Sheik) v apríli, prípadne v máji? Dá sa už kúpať?

P.S. Dať sa určite dá, len či nezamrzneme, deti majú radšej teplejšiu vodu.
Kedysi sme boli na prelome apríla/mája (odlet – apríl, prílet – máj) a už by sme nešli. Podľa domácich sme mali smolu na počasie, more malo 22-23 stupňov a nemalo čas sa vyhriať. Za celý pobyt sme mali len dva slnečné dni. Najprv zamračené, potom konečne slnko, ale po dvoch dňoch až do konca pobytu zase zamračené. Možno by bolo lepšie odchod posunúť minimálne od polovice (v druhej polovici) mája. Také zamračené fotky nemáme zo žiadnej inej dovolenky. Jednoznačne v decembri sme mali krajšie, slnečnejšie a teplejšie počasie (vzduch aj more), ako na prelome apríla/mája.
Boli sme aj s odletom niekedy po 20. máji (už si presne nepamätám) a to už bolo pre nás teplomilných a teplovodných v pohode.
misoft
31.12.12,21:27
foresterbig
10.02.13,12:12
Po najnovších informáciach o politickej situácii z Egypta mám pocit že zase bude horúco a dovolenky aj keď garantované našimi CK budú opäť adrenalínové a možno iba jednosmerné.
S Tuniskom to vyzerá ešte horšie tam už sa schyluje k občianskej vojne.
Priatelia budte obozretný vo výbere a nenechajte sa uchlácholiť peknými rečičkami tour operátorov a neuveritelnými zľavami,aby vám naozaj nebolo horúco ale nie s tropickej polohy uvedených destinácii ale z problémov.
Peter z Bratislavy
10.02.13,12:21
"Horúco" je tam už min. 2 roky, ale mimo prímorských stredísk Červeného mora. Takže zbytočne netreba strašiť , ke´d si tam sám nebol v poslednej dobe. Z Viedne sa lieta celú zimu aj do Sharmu aj do Hurghady a v lietadlách je plno Slovákov.
Ešte chvíľu potrvá kým sa situácia upokojí vo veľkých mestách. Aj preto Egypt bude vyslovene Last Moment detsináciou a za tie peniaze za letecký týždenný zajazd s AI v 4* hoteli nemáš ani dovolenku v našich Tatrách. Piatočné LM na dnešné odlety boli za 299 EUR vrátane popaltkov 4* Grand hotel s AI. Za necelé 4 hodiny letu si pritom v našom lete cca 26°C.
Rozalka
10.02.13,13:08
"Horúco" je tam už min. 2 roky, ale mimo prímorských stredísk Červeného mora. Takže zbytočne netreba strašiť , ke´d si tam sám nebol v poslednej dobe. Z Viedne sa lieta celú zimu aj do Sharmu aj do Hurghady a v lietadlách je plno Slovákov.
Ešte chvíľu potrvá kým sa situácia upokojí vo veľkých mestách. Aj preto Egypt bude vyslovene Last Moment detsináciou a za tie peniaze za letecký týždenný zajazd s AI v 4* hoteli nemáš ani dovolenku v našich Tatrách. Piatočné LM na dnešné odlety boli za 299 EUR vrátane popaltkov 4* Grand hotel s AI. Za necelé 4 hodiny letu si pritom v našom lete cca 26°C.
Možno je to všetko super lacné, ale aj tak sa odporúča prezieravosť ... ak sa dačo stane, je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Hoci egypstké dejiny milujem a pamiatky by som si rada pozrela, za súčasnej situácie by ma tam nedostali ani zadarmo.
lubko6394
10.02.13,14:48
Možno je to všetko super lacné, ale aj tak sa odporúča prezieravosť ... ak sa dačo stane, je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Hoci egypstké dejiny milujem a pamiatky by som si rada pozrela, za súčasnej situácie by ma tam nedostali ani zadarmo.

Ja som tam bol v septembri 2012 ( Hurghada ) a trúfol som si aj pyramídy aj Luxor. 10 x nebezpečnejšia je púť do svätej zeme, lebo ubytko je v mestách ( tam som bol 2x ) a nie ako v Hurghade. Tie letoviská čo som videl sú vlastne ohradené veľkovýkrmne ( púšť, cesta, jedna veľkovýkrmňa vedľa druhej, more ) a egypťan, čo Ťa obsluhuje má záujem o Tvoj bakšiš a nie o Teba, takže ak by aj prišli teroristi, tak bude bojovať s Tebou a aj za Teba. Takže k obyčajnému Egypťanovi sa vlastne tak ľahko ani nedostaneš. A rozhodnutie Káhira, Luxor,,, môžeš spraviť operatívne na mieste.
Peter z Bratislavy
10.02.13,15:50
kto sa bojí nesmie do lesa. Teroristi už zaútočili v Londýne aj v Madride. Celé Taliansko, Grécko aj malá Azia sú v seizmickej zóne, u susedov (v Sýrii) Turecka je vojna. Takže najlešie je ísť na Domašu, a nekúpať sa aby sa človek náhodou neutopil. Pozor však na miestnych Čmúdov....tých by som sa bál viac ako Egypťanov....

Radšej nech napíšu tí, čo sa teraz z Egypta vrátili a nie tí čo pozerajú a počúvajú médiá-tým ide o senzácie a čim horšie tím lepšie a ešte to aj zveličia. Vyhnite sa Káhire, Alexandrii, Port Saidu a v letoviskách si užite jediné blízke teplé more.
foresterbig
10.02.13,19:26
Mňa by ani tak netrápila nejaká politická situácia ale s toho vyplývajúce možné problémi a že tým arabom je lauter jedno že ty si európan,jednoducho on nemá čo dať deťom jesť,nemá čo stratiť a preto sa v tých hoteloch začalo rabovať a kradnúť,nemecký turisti s toho boli v šoku lebo nič také im CK nehovorila a všetko bagatelizovali ako teraz ty.Keď je nejaká krajina v podobnej situácii ako občianska vojna tak sa ludia správajú inštiktívne a chránia si svoj chrbát,zastavia autobus zoberú rukojemníkov a tebe nepomôže nič iné len sa spoliehať na to že sa uspokoja s tvojími peniazmi a cennostami.
Ale turistika do týchto krajín ako adrenalínový šport má niečo do seba,dajú sa tam napríklad robiť neopakovatelné fotografické a filmové zábery čo by ma asi najviac lákalo.
lubko6394
11.02.13,06:49
Mňa by ani tak netrápila nejaká politická situácia ale s toho vyplývajúce možné problémi a že tým arabom je lauter jedno že ty si európan,jednoducho on nemá čo dať deťom jesť,nemá čo stratiť a preto sa v tých hoteloch začalo rabovať a kradnúť,nemecký turisti s toho boli v šoku lebo nič také im CK nehovorila a všetko bagatelizovali ako teraz ty.Keď je nejaká krajina v podobnej situácii ako občianska vojna tak sa ludia správajú inštiktívne a chránia si svoj chrbát,zastavia autobus zoberú rukojemníkov a tebe nepomôže nič iné len sa spoliehať na to že sa uspokoja s tvojími peniazmi a cennostami.
Ale turistika do týchto krajín ako adrenalínový šport má niečo do seba,dajú sa tam napríklad robiť neopakovatelné fotografické a filmové zábery čo by ma asi najviac lákalo.

Zamysli sa trochu čo píšeš. Rabovanie a kradnutie z hotelov predsa môže byť len v takom hoteli, ktorý sa nachádza kdesi v chudobnom meste a aj cestovky to majú označené, že je to v centre destinácie. Ak je to označené ako rezort, tak je to oplotené a chudobný arab potrebujúci obživu pre svoje 3 ženy a 20 detí sa tam ani nedostane.
Inštiktívna obrana a chránenie si chrbáta ? To ako že arab v ohrození vykope v púšti samopal a hrdinne bráni svoju oázu ? Nie je to ale náhodou akýsi fundamentalista, ktorý chce uškodiť každému a preto je mu jedno, či si Slovák, Rus alebo Nemec, alebo potrebuje bubáky na ďalší boj a preto si cielene kohosi vyberie ?
A konieckoncov nemusíme chodiť ďaleko. Zober si foťák, mobil, ovešaj sa zlatom a choď si pozrieť Spišský hrad alebo Slovenský raj. Príprava na niektoré arabské krajiny ako vyšitá.
pivko
11.02.13,17:06
No zažil som v Sharme na Naama Bay ako to buchlo vo vedľajšom hoteli. stačilo , do Egyptu tak min. za 5 rokov.
Rozalka
11.02.13,18:24
Zamysli sa trochu čo píšeš. Rabovanie a kradnutie z hotelov predsa môže byť len v takom hoteli, ktorý sa nachádza kdesi v chudobnom meste a aj cestovky to majú označené, že je to v centre destinácie. Ak je to označené ako rezort, tak je to oplotené a chudobný arab potrebujúci obživu pre svoje 3 ženy a 20 detí sa tam ani nedostane.
Inštiktívna obrana a chránenie si chrbáta ? To ako že arab v ohrození vykope v púšti samopal a hrdinne bráni svoju oázu ? Nie je to ale náhodou akýsi fundamentalista, ktorý chce uškodiť každému a preto je mu jedno, či si Slovák, Rus alebo Nemec, alebo potrebuje bubáky na ďalší boj a preto si cielene kohosi vyberie ?
A konieckoncov nemusíme chodiť ďaleko. Zober si foťák, mobil, ovešaj sa zlatom a choď si pozrieť Spišský hrad alebo Slovenský raj. Príprava na niektoré arabské krajiny ako vyšitá.
Byť zatvorený v rezorte - za plotom - ako nejaký väzeň a nič nevidieť, na to netreba ísť do Egypta. Ak však chcem vidieť aj nejaké pamiatky, to už je problematické pri terajšej situácii. Je pravda, že s výletníkmi jazdí armáda po zuby ozbrojených vojakov, ktorí tvoria špalier od autobusu k pamiatke.
A kto sa vie zaručiť, že ani jednému z nich v tom teple nebrdne v bedni?
Ďakujem, neprosím.
lubko6394
12.02.13,06:24
Byť zatvorený v rezorte - za plotom - ako nejaký väzeň a nič nevidieť, na to netreba ísť do Egypta. Ak však chcem vidieť aj nejaké pamiatky, to už je problematické pri terajšej situácii. Je pravda, že s výletníkmi jazdí armáda po zuby ozbrojených vojakov, ktorí tvoria špalier od autobusu k pamiatke.
A kto sa vie zaručiť, že ani jednému z nich v tom teple nebrdne v bedni?
Ďakujem, neprosím.
Zatvorený ako zatvorený. Kedykoľvek môžeš vyjsť von mimo rezort, akurát že to už nie je inclusive. More a bazén máš k dispozícii, obyčajne je dosť rozsiahly aj na prechádzky. Hladom a smädom netrpíš... Ak sme vyrazili von, tak to bolo pozrieť si konkurenčné suveníry a liek na faraónovu pomstu.
A s tými vojakmi to tiež nebolo. Do Káhiry sme šli bez ozbrojeného sprievodu a pri pyramídach som vojakov tuším ani nevidel. Kde boli vojaci, tak to boli tie checkpointy na ceste. Luxor rovnako bez vojakov. Možno sme mali šťastie na v tom okamihu priaznivú situáciu.
A špalier od autobusu k pamiatke vždy tvorili predavači suvenírov.
misenkaa
13.02.13,08:50
Je pravda, že je to teraz v Egypte tak ako to je, a teda nie je to úplne najružovejšie miesto, avšak aj tak ma to stále láka
misenkaa
13.02.13,08:51
A hlavne riešim otázku poistenia....nevedeli by ste mi niečo poradiť, respektíve povedať, či toto poistenie (https://www.union.sk/kratkodobe-cestovne-poistenie) je najlepšie? Lebo pozitívne ovácie sú, ale tak nemám s tým ešte skúsenosti
Helik3
13.02.13,09:02
vyzerá to dobre, máš tam všetko nevyhnutné. ja si ho tu tiež uzatváram vždy keď cestujem..
luja5
13.02.13,12:16
A hlavne riešim otázku poistenia....nevedeli by ste mi niečo poradiť, respektíve povedať, či toto poistenie (https://www.union.sk/kratkodobe-cestovne-poistenie) je najlepšie? Lebo pozitívne ovácie sú, ale tak nemám s tým ešte skúsenosti
Podľa mňa ťažko jednoznačne povedať. Záleží od toho, kto čo považuje za najlepšie, kto čo pri poistení preferuje pri "zostave", v akej plánuje cestovať, čo všetko chce mať poistené (komplexnosť poistenia), aké chce mať výšky poistného krytia (poistné sumy), aká mu vyhovuje výška plnenia pri prípadnom storno poplatku ...
Nám pre dovolenkové pobytové zájazdy uvedené poistenie nevyhovuje, lebo má slabší finančný rozsah poistného krytia v tom, čo považujeme pre nás;) za podstatné a dôležité.
foresterbig
04.07.13,09:13
V médiach sa šíria správy o pripravovanej občianske vojne v Egypte,je to možno trochu pritiahnuté za vlasy a zveličené od našeho bulváru ale rád by som vedel či je to v letoviskáchj trochu cítiť,vrátil sa odtal niekto kto by nám to môhol ozrejmiť?
lujza.j
04.07.13,09:23
Toto si asi cital....http://m.topky.sk/cl/10/1354583/Ministerstvo-odporuca-Slovakom--Do-Egypta-radsej-necestujte-
mareko
04.07.13,09:33
Ľubomír Motyčka
Pred 45 minútami ·

Dovolenka v Egypte?
Vojenský prevrat mnohí očakávali. Mnohí ľudia v cestovnom ruchu ho očakávali túžobne. Nepáčila sa im islamizácia. Do Káhiry necestujte, ale ak chcete, do letovísk choďte pokojne. Odhliadnuc od veľkej horúčavy. Neverte opakovaným, tým istým záberom v televíziách. Sú len z Káhiry. Trochu cynicky dokonca konštatujem, že dovolenka bude v Egypte lacnejšia. Bude silný tlak na znižovanie cien.
Peter.Som
04.07.13,09:48
Lacnejšia? ved uz teraz sa mi zda ze patri medzi najlacnejsie.
Peter z Bratislavy
04.07.13,11:49
Média potrebujú senzácie, tak si radi vymýšľajú. Konečne nastolí armáda aký taký poriadok a bude to ako za Mubaraka bezpečnejšie. V letoviskách je stále pokoj, čo mám správy z Hurghády i zo Sharmu. Klienti nám v sobotu odlietajú na 2 týždne do Sharmu s rakúskou CK ETI
luja5
14.07.13,10:43
V médiach sa šíria správy o pripravovanej občianske vojne v Egypte,je to možno trochu pritiahnuté za vlasy a zveličené od našeho bulváru ale rád by som vedel či je to v letoviskáchj trochu cítiť,vrátil sa odtal niekto kto by nám to môhol ozrejmiť?
Vrátila som sa z oblasti Hurghady (odlietala som pred 4.7.), kde bol kľud, ani sme nevedeli, čo sa v Egypte politicky dialo. Ani iní dovolenkári z iných hotelov pri návrate nespomínali nejaké problémy počas pobytu súvisiace s politickou situáciou. Neuskutočnili sa však pre Egypt typické výlety do Káhiry a do Luxoru (už som tam viackrát v minulosti bola, tak som ani neplánovala a preto mi to ani nechýbalo). Pri individuálnych opusteniach hotelového areálu bolo treba chodiť s pasom kvôli možnej kontrole preukázania sa vízovou nálepkou, že sme turisti. Transfery z letiska do hotela a opačne boli rýchle a v pohode, všade naokolo bolo mŕtvo ako na púšti ... na letisku v Hurghade tiež všetko prebiehalo rýchlo a ok. Problémy mali poniektorí dovolenkári sem-tam len také klasicky egyptsky dovolenkové (faraónová pomsta, výmena izieb, prudšie reakcie na kontakty s morskými živočíchmi...).
Peter z Bratislavy
14.07.13,11:17
Ozvali sa nám klienti z Egypta:
keby ich stale rodina zo Slovenska nebombardovala esemeskami, tak ani nevedia, že sa niečo v Kahire, či Alexandrii deje. Na Čerevenomorskom pobreží je kľud, voda má 28°a vzduch okolo 40°. Našťastie fúka vietor od mora, takže sa to dá vydržať. Najväčší problém je, čo si ešte dať v rámci all inclusive a čím to zapiť.

Takže kto sa bojí nech nechodí do lesa (do Egypta).
buchač
14.07.13,16:47
Ozvali sa nám klienti z Egypta:
keby ich stale rodina zo Slovenska nebombardovala esemeskami, tak ani nevedia, že sa niečo v Kahire, či Alexandrii deje. Na Čerevenomorskom pobreží je kľud, voda má 28°a vzduch okolo 40°. Našťastie fúka vietor od mora, takže sa to dá vydržať. Najväčší problém je, čo si ešte dať v rámci all inclusive a čím to zapiť.

Takže kto sa bojí nech nechodí do lesa (do Egypta).
Peťo z Bratislavy ...

Teraz nejde ani tak o to bátie ...
Ide o to , že si jeden kúpil first moment s tou nejakou ponukou - fakultatívne výlety a tie prehliadky ...
Jeden následne doplatí plnú cenu , doletí a ....????
Ležať na pláži cez deň a večer chlastať ???
To môže aj inde ...
Nasrať aj na celé all inclusive...

P.S.:
Nevravím za seba , ja mám slnko zakázané ...je to len taký postreh .
Peter z Bratislavy
14.07.13,16:52
A prečo píšeš k téme Egypt, vari inde nie je All inclusive?
Z najmenej peňazí je však najvaic muziky práve tam.
Za tú istú cenu máš na gréckych ostovoch akurat tak hotel kat. 3* s raňajkami 300 m od pláže.
A Červené more - také akvárium ako tam len tak blízko nenájdeš
buchač
14.07.13,16:59
A prečo píšeš k téme Egypt,
Si nepochopil ???

Nuž škoda !!!
foresterbig
02.08.13,07:34
Dnes čítam v denníku NČ ako MZV dôrazne varuje dovolenkárov aby necestovali do vybraných destinacii a dokonca Hydrotour ruší chartrové lety a presmerováva už zakúpene letenky na iné spoločnosti aby sa vyhli riziku a v prípade zhoršenia situácii nemali problém s dopravou dovolenkárov ktorí by sa museli urgentne dostať naspäť domov.Na druhej strane čítam rozporoplné vyjadrenia delegátov ktorí konflikt bagatelizujú a tvrdia že v letoviskách je všetko v "pohode".Tak teraz neviem aká ta pohoda je a kto vlastne klame štatutár na to určený alebo komerčná CK a ich ludia.
nej
02.08.13,20:36
Z úžasom sledujem postup naších cestovných kancelarii s akou drzosťou dezinformujú klientov o situacii v Egypte a s chladnou tvárou(ziskuchtivostou) tam posielajú slovenských turistov a to ešte pod morálnou podporou MZV.To už fakt namajú chrbtovú kosť!

Forestbirg, chrbtovú kosť nemáš akurát ty. Naše médiá tento rok posledný týždeň predviedli toľko klamstva a zavádzania, že sa im to nepodarilo už dlho. EGYPT a hurghada sú absolutne pokojne. Foter sa nám vrátil celý šťastný, všade pokoj pohoda, to čo trepalo v rádiu a v médiách to boli zvasty, nechutne klamstva, objednávka niekoho hore aby si iní mysleli, že EGYPT je vojnová zona. NIe je tam nič. nepokoje v Kahire trvali dva dni a to na JEDINEJ JEDNEJ ulici.
Nikde inde.

Čo sa dialo v Tunisku? Tam bol na jeden den nejaky strajk ale nase debilne media pisali niekoľko dni o nepokojoch lebo mali stare informacie. Kopec ludi sa odtial vratilo a nic sa nikde nedialo. Nase media pisali ze vsetky lety pozastavene a ked si sa pozrel na letovy poriadok BA a KE letiska tak od rana do vecera same lietadla a bezne pristavali.

Netrep prosim ta, ze cestovky zavadzaju ludi a posielaju ich na smrt a cokolvek v tomto duchu. Ludia ak idu na dovolenku tak asi tazko niekam kde su boje a nepokoje, to co predvzadzaju nase media, to je nechutna fraška a pridavaju lej do ohna len vzdelanci ako si ty. Najskor sa nauc a pochop túto oblasť, potom o nej píš rozumy. Médiá toho naklamali v posledných dnoch tolko, že by to stačilo na celé roky dopredu. Jeden od druheho si kopirovali bludy, žvásty, domýlené informácie, vymyslené správy, že sa človek nestačil diviť. Ako čerešna na rtorte boli vraj zrušené lety jednej CK z obavy z nepokojov a nakoniec nikto nič nerušil. Na čo máme naše médiá? Na takéto klamstvá?
nej
02.08.13,20:39
Dnes čítam v denníku NČ ako MZV dôrazne varuje dovolenkárov aby necestovali do vybraných destinacii a dokonca Hydrotour ruší chartrové lety a presmerováva už zakúpene letenky na iné spoločnosti aby sa vyhli riziku a v prípade zhoršenia situácii nemali problém s dopravou dovolenkárov ktorí by sa museli urgentne dostať naspäť domov.Na druhej strane čítam rozporoplné vyjadrenia delegátov ktorí konflikt bagatelizujú a tvrdia že v letoviskách je všetko v "pohode".Tak teraz neviem aká ta pohoda je a kto vlastne klame štatutár na to určený alebo komerčná CK a ich ludia.

Drahý čitateľ Nového času, ubezpečujem ťa, že Hydrotour nezrušil nič pretože ako sa dočítaš po celom internete od pozornejších ludí a overis si na letisku a vsade mozne, žiadna CK nezrusila ani jedno lietadlo. Ide o výmysel a podivnú informáciu, ktorá nezakladá na pravde. Priznávam, že by som bol radsej keby tatka v Egypte zdržal nejaký nepokoj, ale nestalo s atak, pretože je tam absolutny pokoj a jeden magor za druhým si vymyslaju ze sa tam niečo deje. Ano, vlnky sa hýbu, slnko vystupi a zase zájde, na uliciach sa premelu ludia, v bazenoch tiez, v restikach tiez, na pláži tiež.. slnko more pohoda a nič viac. Robiť z ničoho niečo je špecialita slovenských novináriov a ojedinelých diskutérov, ktorí úspešne pútajú pozornosť, lebo Slovač im to žerie. Výmysly !!!!
nej
02.08.13,20:42
Ozvali sa nám klienti z Egypta:
keby ich stale rodina zo Slovenska nebombardovala esemeskami, tak ani nevedia, že sa niečo v Kahire, či Alexandrii deje. Na Čerevenomorskom pobreží je kľud, voda má 28°a vzduch okolo 40°. Našťastie fúka vietor od mora, takže sa to dá vydržať. Najväčší problém je, čo si ešte dať v rámci all inclusive a čím to zapiť.

Takže kto sa bojí nech nechodí do lesa (do Egypta).

Ja mam naozaj dojem, že by bolo na mieste niekomu obmedzit internet. Hlavne slovenským novinárom za klamstva a informácie. Ved nikto z nich nikdy nebol v egypte a ked vidia obrazok z jedinej jednej ulice a z jedineho dna ktory uplynul, pisu, ze ozbrojeni su vsetci, vsade je nepokoj a nepokoje trvaju. To by napisali aj vtedy keby mal obrazok rok zachytenia 2005.
220870
03.08.13,08:20
Ak niekto plánujete cestu do Egypta tak toto si určite prečítajte.Všetko to vysvetluje.
http://www.amreport.sk/2013/08/znepokojujuca-sprava-o-pokoji-v-egypte/
foresterbig
03.08.13,08:58
Všetko mnou písané je podložené vyjadreniami Ministerstva zahraničných vecí a taktiež vyjadreniami samotného Hydrotouru a zverenené TASR a portálom aktualne.sk nieje to medializované len v bulvári.
Vážený "nej" mi vieme používať internet a googlovať, ludia si spravia zdraví úsudok aj bez tvojích alebo mojích príspevkov.
Good luck

http://aktualne.atlas.sk/hydrotour-rusi-lety-do-egyptskeho-letoviska-nasilie-a-protesty-odstrasuju/slovensko/spolocnost/

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_C0B1D004B5A332B2C1257627003301E7_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/(vw_ByID)/ID_DFB74532F6FAE463C1257BB90049816D

http://aktualne.atlas.sk/v-egypte-pri-budove-republikanskej-gardy-doslo-k-ozbrojenemu-konfliktu/zahranicie/afrika/
Braňo
03.08.13,12:32
Všetko mnou písané je podložené vyjadreniami Ministerstva zahraničných vecí a taktiež vyjadreniami samotného Hydrotouru a zverenené TASR a portálom aktuálne.sk nieje to medializované len v bulvári.
Vážený "nej" mi vieme používať internet a googloť, ludia si spravia zdraví úsudok aj bez tvojích alebo mojích príspevkov.
Good luck

http://aktualne.atlas.sk/hydrotour-rusi-lety-do-egyptskeho-letoviska-nasilie-a-protesty-odstrasuju/slovensko/spolocnost/

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_C0B1D004B5A332B2C1257627003301E7_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/(vw_ByID)/ID_DFB74532F6FAE463C1257BB90049816D

http://aktualne.atlas.sk/v-egypte-pri-budove-republikanskej-gardy-doslo-k-ozbrojenemu-konfliktu/zahranicie/afrika/

Neodporúča sa chodiť na sever - t.z. Káhira a pod., Hurgada a Sharm sú úplne inde.
foresterbig
03.08.13,16:51
Braňo, to je politická rovina problému prečo necestovať do Egypta,dalšia je trestoprávna keď CK predáva zájazdy v jeden deň a na druhý vyhlási krach ako Best Choise dňa 2.8.2013.

http://www.teraz.sk/ekonomika/best-choice-krach-cestovna-upadok/54256-clanok.html

http://www.aktuality.sk/clanok/233904/krach-dalsej-cestovnej-kancelarie-nasi-turisti-zostavaju-v-egypte/
duves
03.08.13,17:06
Braňo, to je politická rovina problému prečo necestovať do Egypta,dalšia je trestroprávna keď CK predáva zájazdy v jeden deň a na druhý vyhlási krach ako Best Choise dňa 2.8.2013.

http://www.teraz.sk/ekonomika/best-choice-krach-cestovna-upadok/54256-clanok.html

http://www.aktuality.sk/clanok/233904/krach-dalsej-cestovnej-kancelarie-nasi-turisti-zostavaju-v-egypte/
Dnes som pozeral spravy, vraj včera ešte predavali zajazdy.
Na slovensku je to tak! Pan podnikateľ stavia dom, možno aj druhy a ma 4 SUV. Tak to kurňa niekto musí zaplatiť!
foresterbig
03.08.13,17:14
Však sú poistený proti insolventnosti,ale iróniou je že tú poistku si musí každý účastnik zaplatiť sám,je to automatiky naučtovaná položka v cenníku.Tiež jedna raritka SK CK,prečo nemecké a rakúske CK nič nenabalujú do konečnej ceny si každý môže lako domyslieť :-)
duves
03.08.13,17:54
Oficiálna forma výpalného
kaymo
06.08.13,11:01
Z úžasom sledujem postup naších cestovných kancelarii s akou drzosťou dezinformujú klientov o situacii v Egypte a s chladnou tvárou(ziskuchtivostou) tam posielajú slovenských turistov a to ešte pod morálnou podporou MZV.To už fakt namajú chrbtovú kosť!

Toto je zvláštny postoj. Naozaj zvláštny. Zrejme nepoznáte nikoho čo do Egypta naozaj ide a vracia sa odtiaľ. Asi by ste mali osobne navštíviť toto miesto, aby ste poznali pravdu. Novinári v Egypte nikdy neboli a myslia si že vedia o ňom písať. Tak potom vyzerajú aj informácie.
foresterbig
07.08.13,07:33
Ale "kaymo" vy ste skopírovali správu z januára 2011,pred tým ako niekoho budete poučovať čo máme navštíviť aby sme spoznali pravdu,tak si treba najprv pozrieť aktuálnosť príspevku!
Braňo
07.08.13,07:37
nezabúdaj, že takmer v každej krajine riziko existuje a výber dovolenkovej destinácie je každého súkromná záležitosť. ja osobne neodporúčam za dovolenkovú destináciu Afganistan a Irak a aj tak tam Slováci chodia. Mám informácie aj z tejto sezóny, že dovolenka v Egypte je bezpečná.
foresterbig
15.08.13,19:17
Tak ako agenti z cestoviek a delegáti stále nám odporúčate vycestovať do Egypta?
lujza.j
15.08.13,19:23
.....no pre mňa tam nemusí byť ani vojnový stav ...nešla by som tam:)...100ludí 100chutí....
kopretinka
15.08.13,19:58
všetky cestovky zrušili zájazdy.
Indeed
16.08.13,01:52
arabskí šejkovia by sa mali zamyšĺať nad vystavbou super-mega dovolenkového centra s vlastným letiskom,najlepšie izolovaného na nejakom ostrove

a chudoba nech si na uliciach miest demonštruje a hluší jeden-druhého koľko chce...
Leske
16.08.13,05:36
škoda, že sa zhoršila situácia v Egypte... chceli sme ísť tam na dovolenku v septembri :/
buchač
16.08.13,06:07
Mne stačilo pozrieť si tie zábery na TA 3 ...mám dosť ...
Dnes sa už aj do Hurgady preniesli nepokoje .
Komu nestačí výstraha ministerstva zahraničia , je puk ...

Zvyšok je myslení , zodpovednosti a predvídania situácie každého jednotlivca ...
Ale určite sa dá povedať , že zvyčajne je už potom neskoro plakať nad tým rozliatým mliekom...
pivko
16.08.13,14:17
Tak ako píše lujza , ten smradľavý Egypt s cigošmi čo v kuse otravujú ľudí bakšišom ani zadarmo. Stačilo mi to absolvovať 4x ,ale dovod bol potápanie. To jediné tam stojí za to utrpenie.
lujza.j
16.08.13,14:37
Tak ako píše lujza , ten smradľavý Egypt s cigošmi čo v kuse otravujú ľudí bakšišom ani zadarmo. Stačilo mi to absolvovať 4x ,ale dovod bol potápanie. To jediné tam stojí za to utrpenie.
nebola som tam nikdy ale mám voči týmto krajinám antipatiu....ísť tam s vedomím samo-poškodzovania vo forme sračky...nehrozí ak by sa dalo iba ..... že by som sa zlanila do mora kukla by som si podmorskú krásu ...a čago-bello:D:D
foresterbig
17.08.13,18:31
To je irónia egypťanka sa bojí ísť domov do Egypta a slováci ktorí si kúpili dovolenky vo first momet kedy ešte ani netušili čo sa tam bude diať nǎdalej cestujú do Egypta aj s požehnaním CK,výnimočný stav v krajine
im asi nič nehovorí.
http://www.cas.sk/clanok/258242/egyptanka-zeidan-pred-odletom-do-kahiry-bojim-sa-ist-domov-zabijaju-tam-ludi.html
foresterbig
18.08.13,09:08
Agentúry 18.8.2013 o 12 hod vydali túto správu.

Letoviská v ohrození

Okrem Káhiry a veľkých miest sa demonštrácie presunuli aj do letovísk, prívrženci Moslimského bratstva protestovali aj v Hurgade, kde dovolenkujú v tomto čase desiatky Slovákov. V Egypte bol vyhlásený výnimočný stav, v noci je zákaz vychádzania a turisti boli vyzvaní, aby v žiadnom prípade neopúšťali dovolenkové rezorty, za múrmi ktorých je naďalej bezpečne. To sa však môže kedykoľvek zmeniť.

„Ministerstvo v tejto súvislosti odporúča občanom SR, aby do Egypta necestovali. Odporúčanie sa vzťahuje aj na dovolenkové pobyty na pobreží Červeného mora, kde je zatiaľ situácia pokojná. Nedá sa však vylúčiť, že nepokoje, nestabilnosť a zásobovacie problémy sa prenesú aj do tejto časti Egypta. Občania SR, ktorí sa už v Egypte nachádzajú, by mali prejavovať maximálnu opatrnosť, vyhýbať sa demonštráciám alebo miestam s väčšími skupinami ľudí, vrátane tých, ktoré sa zdajú byť pokojnými,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí.
pmajap
18.08.13,09:23
Mila123
18.08.13,09:50
:confused:
:D som v Rakúsku a stránku mi zapľňajú ich reklamy, ponúkajú Egypt s 90% rabatom... je to choré aj tu :D
link chýba.......:cool:
foresterbig
18.08.13,09:57
Nemecké,Belgické,Holandské CK urgentne sťahujú svojích občanov z Egypta lebo by sa neskôr vôbec nemuseli odtial dostať,ich nedobrovolný pobyt by sa môhol predĺžiť aj na mesiace.To isté robia aj česi ale akosi slov. CK to stále nedochádza asi čakajú kedy sa stane velký prúser a zahynie prvý turista.Mosilmské bratstvo sa určite nebude štítiť ísť do krajností a poslať do letovísk a na letiská svojích bratov ktorí nemajú problém zahynúť za svoju vieru a nechať sa odpáliť plný výbušnín tak aby upozornili svet čo sa vlatne deje,sú pritlačený k múru a melú z posledného.Pán Boh pomáhaj našim turistom ktorí napriek všetkým upozorneniam odlietajú do Hurghady a Sharmu.
pmajap
18.08.13,10:31
:confused:
:D som v Rakúsku a stránku mi zapľňajú ich reklamy, ponúkajú Egypt s 90% rabatom... je to choré aj tu :D
link chýba.......:cool:
pridala som link, ostatné neotváram, papá mi to kb-veľa
foresterbig
20.08.13,09:40
pmajap žiadny link sa tu nenachádza asi sa chybička vloudila :)
buchač
20.08.13,09:42
foresterbig
22.08.13,20:20
Hurghada je druhé najväčšie mesto pri Červenom mori. V prípade ďalších nepokojov, ktoré je podľa bezpečnostného analytika možné očakávať, by sa aj toto mesto mohlo stať centrom násilností. Takých, aké sa diali v posledných dňoch v Káhire. "Egypt je stabilizovaný. To znamená - armáda vyhrala... aspoň dočasne," povedal bezpečnostný analytik.
Skrátili im dovolenku
Niektorým dovolenkárom cestovky skrátili dovolenku. A to preto, že práve dnes (22. augusta) to boli posledné lety z týchto oblastí. "Dneska odlietali poslední. O dva dni zatvárajú hotel," povedala jedna z dovolenkujúcich.
foresterbig
25.08.13,13:16
CHYSTÁTE SA DO EGYPTA? POZOR! POISTKA VÁS NEKRYJE V KONFLIKTNEJ KRAJINE!
mareko
25.08.13,17:11
Poistka nekryje tie udalosti, ktoré vznikli z dôvodu vedomého sa zúčastnenia na zhromaždeniach, protestných akciách, demonštráciách a podobne. Ošetrenia bežných úrazov, ochorení prípadne operácií je hradené normálne ako aj v "nerizikových krajinách".
http://www.topky.sk/cl/10/1359585/Poistovne-varuju--Cesta-do-konfliktnej-krajiny-moze-byt-bez-poistneho-
foresterbig
04.09.13,15:21
NOVINKY: EGYPT opäť v ponuke a super ceny k tomu.Kartago tours obnovuje lety. Hurá do Egypta!
foresterbig
28.02.14,18:54
Dnes 18:00h Strach o život! Slovenskí dovolenkári prežívajú v Egyptskom letovisku Sharm el-Sheikh chvíle neistoty.
Nemecká cestovná kancelária ETI, ktorá má svoju pobočku aj na Slovensku, presúva dovolenkárov z egyptského letoviska Sharm el-Sheikh do Hurghady. Dôvodom sú varovania mininisterstiev zahraničných vecí Rakúska aj Nemecka.
"Sme tu skupinka Slovákov a vyzerá to tak, že sme tu ostali iba my," ozval sa Novému Času Štefan, ktorý momentálne dovolenkuje na Sinajskom polostrove. "Vo štvrtok stiahli všetkých Nemcov aj Angličanov," uviedol čitateľ.
mariannakatya
06.03.14,21:29
Egypt je na mojom zozname. Musím sa dotknúť pyramíd :)
Peter z Bratislavy
03.04.14,18:51
Lety do Sharmu (z Viedne) sú až do konca apríla pozastavené. Každý víkend sa však 2x lieta Hurghada z Viedne. Všteci klienti si pochvaľujú teplé more a slnečné počasie (teda až na 1 strašnú búrku po 30 rokoch v Egypte). Na plážach Červ.mora je kľud a teploty ako u nás v lete.
Je to jedina teplá destinácia do 4 hodín letu, kde sa dá aj v zime kúpať a za najnižšie ceny (cca 400 EUR aj s poplatkami na 8 dní All inclusive v hoteli 4* na pláži)
Ajulka33
12.10.15,09:52
A išli ste niekto do Hurghady cez stránku airbnb? Našla som byt cez túto stránku aj za dobrú cenu a je to v turistickom komplexe. Cestoval už niekto do Egypta na vlastnú päsť bez cestovky?
Peter z Bratislavy
12.10.15,15:05
Neviem, čo je dobrá cena, ale týždeň v 4* až 5* hoteli s All Inclusive vratane poplatkov je už za 369€ a nemáš problém s vybavením víza, keď ideš cez CK
foresterbig
21.10.15,17:34
A išli ste niekto do Hurghady cez stránku airbnb? Našla som byt cez túto stránku aj za dobrú cenu a je to v turistickom komplexe. Cestoval už niekto do Egypta na vlastnú päsť bez cestovky?

Ty akože chceš kúpiť byt v Hurgade a chceš tam bývať?To sa mi snáď sníva.Áno znie to lákavo ale realita bude úplne niekde inde.
foresterbig
05.11.15,18:29
Tak tu zase máme Egyptský prúser a to už vyšetrovanie leteckej ktastrófy smeruje o nezodpovednosti a napomáhanie letiskovej kontroly k prepašovaniu nálože do lietadla ktorá spôsobila deštrukciu a následný pád lietadla.Indície sú presvedčivé a už sa čaká na verdikt vyšetrovacích odborníkov.Ako sa to odzrkadlý na turistickom ruchu je asi zbytočne polemizovať ale je už teraz jasné že pokles bude značný.
220870
07.11.15,11:50
Vzhľadom na to ako sa vyvýja svetová politika židovský štát spolu s USA potreboval proti sebe poštvať Rusov a Egypťanov.Top zákazníci v Egypte sú Rusi.
foresterbig
17.11.15,18:24
Potvrdené,dnes oficiálne rusi potvrdili že lietadlo vybuchlo vo vzduchu keď explodovala bomba ktorá bola na palubu lietadla prepašovaná za pomoci letiskových pracovníkov.Hrozné zistenie že sa toto udialo a zomrelo toľko nevinných ludí,nech je im zem ľahká.
foresterbig
08.01.16,18:49
Už sa to zase mele (sere)v Egypte.Čo chvíľa bude v Inchebe Bratislava veľtrh cudzineckého ruchu tak som zvedavý aký bude záujem o túto adrenalínovú destináciu.
Prevzate z NČ:
Hrôza v obľúbenej destinácii Slovákov: Do hotela vtrhli ozbrojenci a spustili paľbu, mávali vlajkou ISIS!
Ozbrojení muži vtrhli do vstupnej haly hotela a začali strieľať.
Podľa bezpečnostných zdrojov, do budovy nabehli minimálne traja muži v egyptskom meste Hurghada. Ozbrojenci mávali vlajkou Islamského štátu. Hotel Bella Vista využívajú zahraniční turisti. Podľa britského portálu mirror.co.uk, útočníci prišli na člne. Ako informujú zahraničné médiá, útok si vyžiadal minimálne dvoch zranených - dánskeho a nemeckého turistu.
Podľa Al Arabiya News, egyptskí policajti útokj odrazili a zabili dvoch útočníkov a zlikvidovali pás s výbušninami. Nie je zatiaľ známe, či je tretí útočník na úteku. Podľa denníka al-Ahrám ide o trojhviezdičkový hotel Bella Vista, ktorý sa nachádza v centre mesta neďaleko pobrežia. Letovisko Hurghada, ktoré leží na pobreží Červeného mora, navštívia každoročne desaťtisíce zahraničných turistov z celého sveta.

K útoku v Hurghade došlo len deň po tom, čo ozbrojení muži na motocykli spustili v egyptskom hlavnom meste Káhira streľbu na turistov, ktorí práve nastupovali do autobusu. Nikto pritom neprišiel o život.
vlado 33
08.01.16,18:57
Už sa to zase mele (sere)v Egypte.Prevzaté z NČ:
Hrôza v obľúbenej destinácii Slovákov: Do hotela vtrhli ozbrojenci a spustili paľbu, mávali vlajkou ISIS!
Ozbrojení muži vtrhli do vstupnej haly hotela a začali strieľať.
Podľa bezpečnostných zdrojov, do budovy nabehli minimálne traja muži v egyptskom meste Hurghada. Ozbrojenci mávali vlajkou Islamského štátu. Hotel Bella Vista využívajú zahraniční turisti. Podľa britského portálu mirror.co.uk, útočníci prišli na člne. Ako informujú zahraničné médiá, útok si vyžiadal minimálne dvoch zranených - dánskeho a nemeckého turistu.
Podľa Al Arabiya News, egyptskí policajti útokj odrazili a zabili dvoch útočníkov a zlikvidovali pás s výbušninami. Nie je zatiaľ známe, či je tretí útočník na úteku. Podľa denníka al-Ahrám ide o trojhviezdičkový hotel Bella Vista, ktorý sa nachádza v centre mesta neďaleko pobrežia. Letovisko Hurghada, ktoré leží na pobreží Červeného mora, navštívia každoročne desaťtisíce zahraničných turistov z celého sveta.

K útoku v Hurghade došlo len deň po tom, čo ozbrojení muži na motocykli spustili v egyptskom hlavnom meste Káhira streľbu na turistov, ktorí práve nastupovali do autobusu. Nikto pritom neprišiel o život.
Ja chodím iba na bezpečné miesta, tzn. Slovensko. Vzrúšo ma už tak neláka.
foresterbig
09.01.16,12:08
NČ:
Boli v ňom ubytovaní aj 2 Slováci!
Niekoľko zahraničných turistov utrpelo v piatok zranenia po tom, ako na hotel v egyptskom letovisku Hurghada zaútočili dvaja ozbrojenci.
Bezpečnostné zložky útok odrazili a najmenej jedného zabili, informoval denník al-Ahrám. V hoteli, kde sa strieľalo, sú ubytovaní aj dvaja Slováci, ale obidvaja sú v poriadku. Uviedol to rezort slovenskej diplomacie, ktorý celkovo v Hurghade eviduje osem Slovákov. Informácie o počte zranených a ich štátnej príslušnosti sú zatiaľ rozporuplné.

Hovorca egyptského ministerstva zdravotníctva pre denník al-Ahrám najnovšie povedal, že občania Švédska a Rakúska utrpeli bodné a rezné zranenia a previezli ich do nemocnice. Terčom útoku bol trojhviezdičkový hotel Bella Vista, ktorý sa nachádza v centre Hurghady neďaleko pobrežia a sedem kilometrov severne od letiska. Podľa agentúry Reuters sa útočníci dostali k hotelu po mori.
Budys
07.03.16,12:00
v dnešnej dobe by som do egypta nejazdil.
arizona
23.03.16,14:26
Nikde nieje úplne bezpečno, ale to nemôže znamenať že sa zabarikádujeme doma.
Sem tam treba niekde ísť. Egypt je dobrá volba. Síce tam bol problém ale tak kde niesu problémi. Denne sa tam premelie 1Milion turistov, tak až také hrozné to není.
Ale treba si zvoliť overenú a kvalitnú cestovku a neísť na slepo.
Ked sa nejaky blbec rozhodne vyhodit do luftu letisko,ci nejake ine centrum,kde sa zdruzuje vela ludi,tak je uuuuplne jedno,s akou cestovkou si tam. Uz vidim nejaku delegatku,ako tomu zabrani...
A urcite si vela ludi rozmysli,ci bude podporovat ekonomiku statu,kde sa necitia bezpecne,kde sa to hemzi terorizmom
vlado 33
24.03.16,11:05
Nikde nieje úplne bezpečno, ale to nemôže znamenať že sa zabarikádujeme doma.
Sem tam treba niekde ísť. Egypt je dobrá volba. Síce tam bol problém ale tak kde niesu problémi. Denne sa tam premelie 1Milion turistov, tak až také hrozné to není.
Ale treba si zvoliť overenú a kvalitnú cestovku a neísť na slepo.
Ked sa nejaky blbec rozhodne vyhodit do luftu letisko,ci nejake ine centrum,kde sa zdruzuje vela ludi,tak je uuuuplne jedno,s akou cestovkou si tam. Uz vidim nejaku delegatku,ako tomu zabrani...
A urcite si vela ludi rozmysli,ci bude podporovat ekonomiku statu,kde sa necitia bezpecne,kde sa to hemzi terorizmom


Jj chod tam s lacnou cestovkou alebo cez pofiderného típka čo len skúša a po dvoch dňoch skrachuje. Určite to bude super a ty budeš na nete nadávať dokola nováčikom na porade namiesto normalnej rady, len aby si ich zosmiešnila.
Robert Niznansky, nikto ti nebráni aby si tam neodišiel. Je to len varovanie poraďáčky, pred možnými kompiláciami počas pobytu.
lujza.j
24.03.16,12:06
Vladis....pointa...ak ides s nie lacnou cestofkou...ale drahou:eek::Dznačkovou....atentatnik to bude mat v pokynoch ....ze tam ano...tam nie....
vlado 33
24.03.16,12:21
Vladis....pointa...ak ides s nie lacnou cestofkou...ale drahou:eek::Dznačkovou....atentatnik to bude mat v pokynoch ....ze tam ano...tam nie....
Značné riziko je všade, riziko číha pred prvou križovatkou od bydliska. Všetko záleží od účastníka zájazdu, či chce alebo nechce cestovať.
arizona
24.03.16,15:46
Nikde nieje úplne bezpečno, ale to nemôže znamenať že sa zabarikádujeme doma.
Sem tam treba niekde ísť. Egypt je dobrá volba. Síce tam bol problém ale tak kde niesu problémi. Denne sa tam premelie 1Milion turistov, tak až také hrozné to není.
Ale treba si zvoliť overenú a kvalitnú cestovku a neísť na slepo.
Ked sa nejaky blbec rozhodne vyhodit do luftu letisko,ci nejake ine centrum,kde sa zdruzuje vela ludi,tak je uuuuplne jedno,s akou cestovkou si tam. Uz vidim nejaku delegatku,ako tomu zabrani...
A urcite si vela ludi rozmysli,ci bude podporovat ekonomiku statu,kde sa necitia bezpecne,kde sa to hemzi terorizmom


Jj chod tam s lacnou cestovkou alebo cez pofiderného típka čo len skúša a po dvoch dňoch skrachuje. Určite to bude super a ty budeš na nete nadávať dokola nováčikom na porade namiesto normalnej rady, len aby si ich zosmiešnila. :eek:
Absolutne nechapem tvoj prispevok...ale neva, hlavne ze ty si rozumies :---


A predstav si,ja som v zivote nemala dovod nadavat na moju dovolenku,ani na Porade,ani inde. Vzdy som si vybrala dobre a bola som nadmieru spokojna :)
morista
30.03.16,13:30
Mňa sa v Egypte páčilo.
foresterbig
29.12.18,13:03
Matuss36
17.01.19,06:17
Ja som bol v Egypte pred pár rokmi, už by som sa tam nevrátil. More fajn ale ľudia nepríjemní