šurka
31.01.11,07:58
Prebrala som účtovníctvo v občianskom združení po účtovníčke, ktorej bolo jedno, ako do daňového priznania uvedie príjmy a výdaje zdaňované, nezdaňované, POZD a VOZD a pod., dokonca zo zisku odviedla daň. Za rok 2010 sa mi podarilo tieto nedostatky napraviť až na to, že nie som si celkom istá, či príjem z prenájmu (ide o TJ, ktorá je vlastníkom budovy, v ktorej je telocvičňa, túto prenajíma a z prenájmu financuje celú svoju hlavnú činnosť - toto OZ nebolo zriadené za účelom podnikania) je príjem, ktorý je predmetom dane a je zdaňovaný, alebo je posudzovaný ako oslobodený od dane (podľa akého par. zákona o dani mám postupovať). Poradí mi niekto, ak áno, budem mu povďačná.
šurka
31.01.11,10:53
Ešte poznámka k uvedenému. Mám to chápať ako zdaniteľný príjem u mňa, ako prenajímateľ, ak si nájomník uplatňuje nájomné ako zdaniteľný výdavok? Ako ale potom mám k takto zdaniteľnému príjmu priradiť zdaniteľné výdavky, keď sú to všetky výdavky na činnosť OZ na zabezpečenie jeho hlavnej činnosti?
šurka
02.02.11,09:11
Haloooo, veľmi pekne prosím Viktóriu, ktorá je expert na neziskovky, ozvi sa mi.
šurka
05.02.11,06:59
Ďakujem, už som si poradila, zašla som za daňovým poradcom.