alencek
31.01.11,08:59
Dobrý deň,
som už zúfalá. Mám 47 rokov a keď sa mi niekedy vyhodí na tvári akné, po miernom vytlačení a vydezinfikovaní mi zostáva na tom mieste hnedý fľak. Má niekto s tým skúsenosť, ako po takom "zásahu" alebo čím to miesto pretrieť, aby tam nič nezostalo.
Ďakujem
kimart
31.01.11,08:27
viem, že je dostať v lekárni prostriedok na pehy, ktorý ich v zime vybieli, možno by to pomohlo
zdenka131
31.01.11,11:02
Navštív dermatológa, ktorý Ti najlepšie poradí a daj si tiež skontrolovať hormonálny profil u gynekológa.

Vytláčanie vyrážok môže zapríčiniť komplikácie, medzi ktoré patrí začervenanie , zhnednutie a opuch. Je to aj najčastejšia príčina jaziev po akné.

V Tvojom prípade ide pravdepodobne o Acne excoriata.

K ošetreniu pleti s tendenciou k akné v Tvojom veku dostať kúpiť v lekárni La Roche-Posay EFFACLAR H alebo AVENE CLEANANCE K - normalizuje nadmernú produkciu kožného mazu, brzdí pomnožovanie baktérií, pôsobí protizápalovo. Hydroxykyseliny (AHA a BHA) napomáhajú odstrániť z povrchu pleti nečistoty, odumreté bunky, uvoľňujú upchané póry a rozjasňujú pleť. Obsahuje zmatňujúce púdre.

Chemický peeling taktiež napomáha v zmiernení tvorby hnedých fľakov po zahojených vyrážkach. Chemický peeling 70% kyselinou glykolovou smie vykonávať len školený odborný lekár v odborných kožných a kozmetologických ambulanciách.
lujza.j
31.01.11,11:26
tiež mám tento problém:(nezdedila som si pleť ako "broskvičku", ale snažím sa prežiť;) denne pijem 1PL jablčného octu v 2dc vody+1ČL medu/pre iný zdrav. problém/ ale kozmetička pochválila, že pleť z vnútra je lepšia /kozm.1x za mesiac/ a z vitamínov:B-forte,A,magnezium, koemzin Q10,D, 600mg vápnika:)