magdalenalena
31.01.11,09:08
Môže mi niekto dať informáciu ako je to s internetom? Je možné, že internet funguje od rôznych firiem inák? Mám na myslí pripojenie na internet. Sú dní, keď mi internet nefunguje 2-3 hod., potom je zase OK na 1 hodinu a potom sa to opakuje. PC mám určite v poriadku. Pri vyhľadávaní na "google" mi vyskočí oznam: "Diagnostikovať pripojenie". Je to v správcovi internetu alebo v pripojení samotnom? Pri návšteve servis.technika je meranie vždy OK, keď si chcem zmerať rýchlosť pripojenia, tak mi ani nezobrazí test rýchlosti.
tranzistor20
31.01.11,08:21
tak samozrejme ze kazde pripojenie je ine ... aky typ pripojenia mas ? dsl ? wi-fi ? kablovka-modem ? a aj poskytovatela napis... je pravdepodobne ze ak ti kdesi v servise vsetko ide ako ma a doma nie tak mas neico s pripojkou ? mozno od poskytovatela je to ok ..ale moze byt napriklad nieco s routrom alebo domacou wi-fi ... skus to nejak blizsie popisat...
Vlado40
31.01.11,08:25
Na obyčajnú kontrolu poslúži aj ikonka v pravo dole,ktorá signalizuje ,že si pripojená k sieti.Samozrejme internet nemusí fungovať,ale všimni si aspoň to ,že ak vypadne internet či si stále pripojená k sieti.
Ice dive
31.01.11,08:27
záleží od pripojenia a aj prevádzkovateľa napríklad ak máš DSL pripojenie tak to je prevádzkované po linkách T-Comu a tvoj prevádzkovateľ si linku len prenajíma a záleží potom od toho koľko ľudí je na nej pripojených napr. Slovanet, má zásady férového užívania a tam keď stiahneš veľké množstvo dát, tak ťa na dané fakturačné obdobie obmedzia...
tranzistor20
31.01.11,09:17
No ak tvrdi ze jej to ponuka diagnostiku pripojenia tak to teda z FUP suvisiet urcite nebude...
magdalenalena
31.01.11,12:25
Keďže som nedostatočne podala svoju otázku, takže: Mám káblové pripojenie od UPC-cez modem. Stáva sa veľmi často, že aj keď na modeme svieti pripojenie tak internet nefunguje, pri načítavaní stránky (načítava ju nekonečne dlho) vyskočí oznam:" Diagnostikujete pripojenie". Servisný technik bol už 3x, zmeral pripojenie a odbavil ma tým, že od nich je všetko v poriadku. Dala som si znovu preinštalovať PC, zvýšila som rýchlosť pripojenia, všetko je zbytočné. Sú dni, keď internet vypadáva na hodinu, dve a potom zase funguje. Keďže mám zmluvu o pripojení nemôžem ani zmeniť internetové pripojenie od iného dodávateľa. Čo mám urobiť?
zdenka131
31.01.11,12:28
Želám pohodový deň. Nič v zlom, ale mohla si pokračovať v tej istej téme, nemusela si zakladať novú. Neskúsila si preinštalovať modem, je v poriadku?
arizona
31.01.11,13:53
Keďže som nedostatočne podala svoju otázku, takže: Mám káblové pripojenie od UPC-cez modem. Stáva sa veľmi často, že aj keď na modeme svieti pripojenie tak internet nefunguje, pri načítavaní stránky (načítava ju nekonečne dlho) vyskočí oznam:" Diagnostikujete pripojenie". Servisný technik bol už 3x, zmeral pripojenie a odbavil ma tým, že od nich je všetko v poriadku. Dala som si znovu preinštalovať PC, zvýšila som rýchlosť pripojenia, všetko je zbytočné. Sú dni, keď internet vypadáva na hodinu, dve a potom zase funguje. Keďže mám zmluvu o pripojení nemôžem ani zmeniť internetové pripojenie od iného dodávateľa. Čo mám urobiť?
mimotemy Temy som ti spojila "dohromady".

Pouzi tlacitko "odpovedat",ak chces pokracovat s dalsou otazkou, nezakladaj zbytocne novu temu.;)
kergulaan
31.01.11,16:38
Technicky ti moc neporadim, ale som prekvapeny, ja mam tiez UPC - nejaky ten fiber net ci ako sa to vola, 30Mb/s a na modeme mam router a 3 PC cez kabel a absolutne bez problemu.
Je pravda, ze semo tamo maju nejaku akciu kde nieco opravuju, ale vzdy mi polsu email s info kedy bude vypadok a aj s postupom ako robit restart modemu, router-u. Nie je to tym, ze po ich "akcii" ti neslape modem, ktory obcas treba resetnut?
Prikladasm poslednu akciu:
Vazeny klient,

v zaujme skvalitnovania nasich sluzieb sa dna 01.02.2010 v case od 00:00 do 06:00 hod. uskutocnia planovane prace, ktore mozu zapricinit kratkodobe prerusenie signalu internetu, pripadne telefonu.

Zaroven vas chceme poziadat, aby ste pocas uvedeneho casoveho intervalu ponechali vas modem zapnuty. Pokial by vase internetove spojenie nebolo plne funkcne po 6:00, odporucame spravit restart modemu. V pripade, ak mate za modemom pripojeny router, restart routra vykonajte az po ustaleni kontroliek na modeme.


Za pochopenie dakujeme.
UPC BROADBAND SLOVAKIA s.r.o.
Fero11
31.01.11,18:48
Keďže som nedostatočne podala svoju otázku, takže: Mám káblové pripojenie od UPC-cez modem. Stáva sa veľmi často, že aj keď na modeme svieti pripojenie tak internet nefunguje, pri načítavaní stránky (načítava ju nekonečne dlho) vyskočí oznam:" Diagnostikujete pripojenie". Servisný technik bol už 3x, zmeral pripojenie a odbavil ma tým, že od nich je všetko v poriadku. Dala som si znovu preinštalovať PC, zvýšila som rýchlosť pripojenia, všetko je zbytočné. Sú dni, keď internet vypadáva na hodinu, dve a potom zase funguje. Keďže mám zmluvu o pripojení nemôžem ani zmeniť internetové pripojenie od iného dodávateľa. Čo mám urobiť?
problem moze byt ako na tvojej strane, tak aj na strane providera. Neviem presne ako to funguje v upc, ale ak mas za modemom router, tak by som ho odpojil a napojl sa na priamo.
Ak je to napojene na priamo (s modemu do PC), tak by som skusil iny PC, mozno aj 2-3 a ked budes mat podobny problem aj s inymi PC, tak je chyba rozhodne v UPC, ak problem nebude, tak treba hladat chybu na vlastnom PC
magdalenalena
31.01.11,21:06
Díky za odpoveď. Ako sa reštartuje modem? Prosím, napíšte postup, som len začiatočníčka pri PC a ani si nepamätam, či som niekedy reštartovala modem. Viem, že bude zase oprava, ten mail som dostala tiež.
kergulaan
01.02.11,04:34
Modem restarujes vytiahnutim z elektriky.
Postup.
Vypni pc.
Vytiahni kabel z napajanim z modemu - zhasnu vsetky kontrolky
Pockaj aspon 10-15 sec.
Zapoj kablik z napajanim do modemu a poskaj az sa kontrolky ukludnia aspon 1 min.
Zapni PC.
Vychadzam z toho ze nemas za modemom od UPC router a kabel ti ide rovno z modemu do PC.
Mne na modeme svietia 4 svetielka stale a 5-te blika.
Este otazka aky mas program od UPC.
Este si mozes zmerat rychlost pripojenie, i ked je to len orientacne napr tu:
http://www.speedtest.net/index.php
http://www.speedmeter.sk/
http://www.dsl.sk/speedmeter.php
PotPalo
01.02.11,19:05
Skontroluj pripojenie káblového modemu. Na kábli od káblovky by mala hneď prvá odbočka ísť do káblového modemu, až ďalšie odbočky do TV. Tiež ti to môže rušiť zapnutý televízor. Problém býva so zapojením typu Y, keď za odbočkou sú dva dlhé káble. A ak je jeden nezapojený, celkom pekne to vie rušiť. Najlepšie zapojenie je: ťahať kábel k miestu káblového modemu, odbočka, odtiaľ k prvému TV, odbočka, odtiaľ k druhému TV... Z odbočky ťahať vždy čo najkratší kábel do prístroja.