AndreaHSK
31.01.11,09:53
Dobry den, precitala som si asi vsetky prispevky k tejto teme, ale nenasla som vsetky odpovede, ktore by sa vztahovali na moj pripad, tak prosim o radu.
Pracujem na manazerskej pozicii pre slovensku pobocku zahranicnej firmy. Firma na nezamestnava priamo, ale cez personalnu agenturu (ako aj vacsinu mojich kolegov). Nastupila som v januari 2008. Dostala som zmluvu na 2 roky. v jan 2010 mi dali zmluvu na 1 rok, ktora mi skoncila 28.1.2011. Tato situacia sa mi nepacila, ale moje protesty pred skoncenim prvej zmluvy nepomohli (vtedy ani len neregistrovali, ze kedy mi zmluva skonci, a hoci som na to mesiace upozornovala, dostala som nove znenie zmluvy az posledny den pred vyprsanim povodnej), tak som teraz len vycakavala co sa bude diat. Samozrejme az do 28.1.2011 sa mi nikto neozval, len vecer agentura poslala mailom oznam o predlzeni zasa na 1 rok (!). O maili som sa dozvedela az v pondelok 31.1., lebo poobede 28.1. som sa vracala zo zahranicnej sluzobnej cesty bez pristupu na mail.
Teraz moje otazky:
- moze mi agentura dat dalsiu zmluvu na 1 rok? Podla znenia zakona nie, ale je tam posledny bod 9, o agenturach docasneho zamestnavania, a nikde som nenasla presnu definiciu tychto agentur
- vzhladom na vyssie popisane terminy, nemozem sa odvolat, ze kedze som oznamenie prevzala po termine, tak uz mi bezi doba neurcita?
- po vyprsani zmluvy som nastupila do prace normalne (co znamena so suhlasom zamestnavatela? Pristupove konta, loginy, vsetko mi fungovalo, pracovne pomocky (PC, mobil, auto) mi nikto nezobral, cize si myslim, ze to nebolo proti voli zamestnavatela.

Prosim poradte (neodpovedajte kopirovanim znenia Zakonnika, pisem sem preto, ze som jednoznacne odpovede v nom nenasla). Dakujem vopred.