bilinka
31.01.11,10:16
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu pri rieseni dilemy o podani danoveho priznania k dani z prijmu za rok 2010.

Pocas celeho roka 2010 som pracovala pre CR (vykon prace bol v CR aj SR). Odvody a dane som platila v CR. Trvaly pobyt mam v SR. V SR som v roku 2010 nemala ziadne prijmy.
Vychadza mi z toho, ze som danovym rezidentom SR.

V roku 2010 som si v SR platila zovitne poistenie, ktore by som chcela pouzit na znizenie zakladu dane - ak sa to bude dat.

Danove priznanie musim podat v SR? Ak ano, tak si asi neodpocitam to zivotne poistenie.

Mozem podat DP aj v SR aj v CR, pricom by som si v CR odpocitala tu slovensku zivotnu poistku?

Dakujem
wallie
31.01.11,09:35
podáte priznanie aj v SR aj v ČR, v SR ale len z titulu daňovej rezidencie v SR, ak bol celoročný príjem z čiech zaplatenú poistku do daň priznania sícemôžte uviesť ale aj tak to nebude mať nijaký vplyv, po uplatnení metódy na zamedzenie dvojitého zdanenia - metódy vyňatia príjmov, dostávate znížený daň. základ 0 a daň na slovensku bude nulová.
Význam by to malo len v prípade že by ste mali aj nejaké príjmy na SK, ktoré by sa tiež uvádzali do priznania.

Príjmy v ČR vám budú zdanené v ČR, buď vám spraví v ČR zamestnávateľ ročné zúčtovanie dane alebo si tam sama podáte priznanie a vypočítate daň podľa českých zákonov.